Dzień Babci, Dzień Dziadka w Przedszkolu Integracyjnym

Home > Miasto > Dzień Babci, Dzień Dziadka w Przedszkolu Integracyjnym

25.02.2011

23 lutego w Przedszkolu Integracyjnym odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Data uroczystości została znacznie przesunięta z powodu ferii, które w tym roku pokryły się z Dniem Babci i Dziadka.
W sali przedszkolnej piękna dekoracja - na tle kotary napis "Kochamy Was", na środku w sercu kwiatów dwie ogromne postaci Babci i Dziadka, obok dwa ozdobne serca. W takiej niezwykłej scenerii babcie, prababcia, dziadkowie i mamy wychowanków Przedszkola Integracyjnego wysłuchały występu dzieci, pełnych recytacji wierszy. Ania mówiła: "W dniu Babci za oknami, Śnieg srebrzy się gwiazdkami, Zgódź się babciu na wspólną jazdę sankami z nami, Wśród gwiazdek, wśród gwiazdek". Z kolei Grześ recytował : "Nasza Babcia umie tyle, że uwierzyć trudno w to, Czego dotknie się na chwilę, jak w zegarku będzie szło".
Wszystkie dzieci wystąpiły w inscenizacji "Rzepki" Juliana Tuwima. Przedszkolacy wzięli udział także w tańcu ze śpiewem: "Malowany wózek", gdzie główna bohaterką była Baba Jaga z bajki Jaś i Małgosia. Każde dziecko wypowiadało dla swojej babci i dziadka miłe, serdeczne słowa.
Wszystkie dzieci na końcu programu życzyły swoim babciom i dziadkom: "Niech nasze Babcie i Dziadkowie żyją nam sto lat!". Po przedstawieniu przedszkolaki pobiegli do swoich babć i dziadków z pięknymi prezentami - laurkami oraz z ozdobnymi wazonikami z kolorową solą, wykonanymi przy pomocy nauczycielek. Był też pyszny poczęstunek.
Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Przedszkola Integracyjnego gorąco dziękują Rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu uroczystego poczęstunku (wspaniałe wypieki ciast, owoce, słodycze, kawa, herbata) dla wspaniałych gości.

Pogoda

13.02.2016

Temperatura: -1° C

Wiatr: 7 km/h

Ciśnienie: 996 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content