Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

26 lipca rozpoczął się 51. Tydzień Kultury Beskidzkiej. Największy festiwal folklorystyczny w Polsce zainaugurował przemarsz barwnego korowodu oraz ceremonia otwarcia w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny z udziałem mieszkańców Wisły, burmistrza Jana Poloczka i zespołów z całej Europy.

Więcej
obrazek

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się instalacja rzeźb w Parku Kopczyńskiego w Wiśle.

Więcej

Dyrekcja Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle po raz pierwszy organizuje w swojej siedzibie (Willa „Beskid”, ul. 1 Maja 66) dla obecnych i przyszłych uczniów warsztaty muzyczne.

Więcej
obrazek

Wiślańskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza Mieszkańców Wisły do udziału korowodzie  rozpoczynającym 51. Tygodzień Kultury Beskidzkiej w dniu 26 sierpnia (sobota) o godzinie 13.30. Zbiórka w strojach regionalnych o godzinie 13.10 na ul. Konopnickiej.

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej
obrazek

We wtorkowe popołudnie na wiślańskim rynku turyści oraz mieszkańcy Wisły mieli okazję wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Sanktuarium Św. Floriana w Chorzowie, która od 18 lipca przebywa w Beskidach na integracyjnym wypoczynku.

Więcej
obrazek

 W dniu 19 lipca na terenie obszernego grilowiska Hotelu Gołębiewski mieszkańcy Miasta i goście hotelu korzystając z wspaniałej letniej pogody, mieli okazję zabawić się w plenerze podczas "Sobotniego popołudnia z biesiadą przy muzyce".

Więcej
obrazek

W dzisiejsze popołudnie po raz drugi tego lata spotkaliśmy się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wiśle Centrum w ramach Wiślańskich Dni Muzyki Organowej.

Więcej

Konkurs na logo Miejskiej Biblioteki Publicznej został rozstrzygnięty.

Więcej

W czerwcu Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle ogłosiła konkurs na logo placówki, w którym mógł wziąć udział każdy chętny. Termin składania prac minął 4 lipca 2014 roku, a nagroda finansowa zachęcała do udziału.

Więcej
obrazek

Bohaterką kolejnego „Spotkania z pasjami” on-line w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle była Danuta Płatek, która jest artystką – nie maluje jednak obrazów ani nie gra na pianinie – jest za to mistrzynią w swoim fachu i od ponad pół wieku tworzy dzieła sztuki na głowach klientów.

Więcej
1 2 3 ... 89>>
Pogoda

29.07.2014

Temperatura: 15° C

Wiatr: 8 km/h

Ciśnienie: 1009 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content