Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle została najlepszą biblioteką roku 2014 w powiecie cieszyńskim. Podczas obrad Zarządu Powiatu nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie z rąk Starosty Cieszyńskiego Jerzego Nogowczyka odebrała Renata Czyż, szefowa wiślańskiej placówki.

Więcej
obrazek

Grupa dyskusyjna działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia wzięła na warsztat biografię Bogdana Hoffa, syna odkrywcy Wisły. Temat nawiązywał do promocji książki o jego ojcu Bogumile sprzed dwóch tygodni i ze względu na profesjonalne przygotowanie, a także ruchliwość bohatera okazał się bardzo interesujący dla zebranych.

Więcej
obrazek

24 listopada 2014r. w Muzeum Beskidzkim odbył się XXII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Ludomiry Krop. Dzięki gościnności dyrektor Małgorzaty Kiereś mogliśmy skorzystać z sali lekcyjnej Starej Szkoły „U Niedźwiedzia”.  

Więcej
obrazek

 
Początkiem stycznia przyszłego roku kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Więcej

Wiślańskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na zabawę Andrzejkową, która odbędzie się w sobotę 29 listopada w OSP Wisła Jawornik o godz. 19.00.
Bilety można zakupić w Wiślańskim Centrum Kutlry w cenie 50 zł/os. pn-pt. 8.00-18.00.

Szczegóły oraz biletów: 33 855 34 47

Więcej
obrazek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia 20 listopada złożyli wizytę nauczyciele bibliotekarze wiślańskich szkół wszystkich szczebli. Goście zwiedzili wyremontowane pomieszczenia oraz zapoznali się z możliwościami nowej wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, a także nowoczesnej pracowni komputerowej. Omówiono również kwestie upowszechniania czytelnictwa i sprawy nurtujące środowiska bibliotekarskie.

Więcej
obrazek

Bohaterką kolejnego "Spotkania z pasjami" on-line w wiślańskiej bibliotece była Ewa Bem, piosenkarka jazzowa wykonująca także muzykę pop oraz blues, autorka tekstów piosenek.

Więcej
obrazek

Dzięki staraniom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle w ramach programu dotacyjnego MKiDN oraz za pośrednictwem Biblioteki Narodowej do wiślańskich bibliotek szkolnych trafiło aż 658 nowych książek dla dzieci i młodzieży. Aby je promować oraz popularyzować czytelnictwo biblioteka miejska zorganizowała dla uczniów szereg atrakcji, począwszy od spotkań z pisarzami, poprzez konkursy: pięknego czytania i plastyczny, a skończywszy na lekcjach bibliotecznych.

Więcej
obrazek

W sali Domu Zborowego 14 listopada odbyła się promocja nowej książki o Wiśle pt. Bogumił Hoff (1820-1894) – „odkrywca” Wisły, której organizatorami byli Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle. Nowa pozycja Wydawnictwa „Luteranin” ukazała się dzięki dofinansowaniu marcowej konferencji i obecnej publikacji przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Gminę Wisła. Każdy obecny mógł otrzymać książkę, warunkiem było jedynie wpisanie się na listę odbiorców.

Więcej
obrazek

W dniach 8-9 grudnia w Cieszynie odbędzie się XI Konkurs Gwar "Po cieszyńsku po obu stronach Olzy".

Więcej
1 2 3 ... 96>>
Pogoda

29.11.2014

Temperatura: -2° C

Wiatr: 8 km/h

Ciśnienie: 1022 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content