Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

W sobotę 13 września 2014 r. odbyły się w Wiśle Dożynki Powiatowe oraz Święto Miodu. Imprezę rozpoczął tradycyjnie korowód dożynkowy, w który zaangażowali się mieszkańcy Wisły, Zarządy Osiedli, a także reprezentacje gmin powiatu Cieszyńskiego.

Szczegółowa relacja dotycząca dożynek powiatowych wkrótce.  
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu imprezy.

Więcej
obrazek

W pierwszy wrześniowy weekend miasto Wisła obchodziło 52. Rocznicę nadania praw miejskich.

Więcej
obrazek

W niedzielę, 7 września 2014 r. w kościele Ewangelicko – Augsburskim  Ap. Piotra i Pawła odbył się trzeci koncert muzyki poważnej z cyklu Wiślańskich Dni Muzyki Organowej. Przed licznie zebraną publicznością wystąpiły Ewa Sowoszczuk (organy) oraz Beata Bobińska (sopran). Koncert rozpoczął się hymnem skomponowanym przez M. Lutra, Warownym grodem jest nasz Bóg.  Podczas koncertu można było wysłuchać utworów najsłynniejszych kompozytorów. Życiorys artystów, okoliczności powstania utworów przybliżyła słuchaczom Krystyna Pelucha. Kierownikiem artystycznym cyklu koncertów Muzyki Organowej jest Ewa Bąk. 

Więcej
obrazek

Po raz pierwszy w historii Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle zorganizowano Letnie Muzyczne Warsztaty, które odbyły się w ostatnim tygodniu wakacji, w dniach 25-29 sierpnia. Zainteresowanie taką formą spędzania wakacyjnego czasu przerosło oczekiwania organizatorów, którzy lekką formułą zajęć, chcieli zachęcić dzieci do zaznajomienia się z muzyką i nauką gry na instrumentach.

Więcej

Starosta Powiatu Cieszyńskiego i pełniąca zadania biblioteki powiatowej Biblioteka Miejska w Cieszynie ogłosili konkurs na najlepszą bibliotekę Powiatu Cieszyńskiego Biblioteka PLUS, który będzie trwał od 03.09.2014 r. do 20.11.2014 r.

Więcej

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle pragnie zaprosić uczniów wiślańskich Szkół Podstawowych do udziału w pierwszym Konkursie Pięknego Czytania, który odbędzie się 29 września o godz. 9.00 w siedzibie biblioteki. Data konkursu nie jest przypadkowa, bowiem w tym dniu przypada ustanowiony przez Polską Izbę Książki 14. już „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. Eliminacje do konkursu odbędą sie w poszczególnych klasach, a wybrani przez nauczycieli uczniowie będą reprezentować swoją szkołę.

Więcej

Informujemy, że z przyczyn organizacyjnych wręczenie Nagrody Miasta Wisła w dziedzinie kultury i sztuki zostało przełożone z dnia 7 września na 13 września 2014 r.  Wręczenie nagród nastąpi podczas Powiatowych Dożynek oraz Święta Miodu.  

Więcej
obrazek

Zapraszamy serdecznie na spotkanie organizacyjne rodziców i opiekunów zainteresowanych zajęciami z tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury, które odbędzie się  5 września (piątek) o godz. 17.00. 

Więcej

Gościem kolejnego „Spotkania z pasjami” on-line w Miejskiej Bibliotece Publicznej była Jadwiga Wyrozębska-Badowska. Plastyczne talenty i zamiłowanie do tworzenia wyjątkowych przestrzeni od zawsze obecne były w życiu bohaterki spotkania.

Więcej
obrazek

W ostatnią sierpniową sobotę w wiślańskim amfiteatrze im. St. Hadyny odbyła się Śląska Sobota. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Grupa Piłkarek z Knurowa, Kabaretowa Grupa Biesiadna KGB oraz Mirek Szołtysek. Podczas koncertów nie zabrakło dodatkowych atrakcji przygotowanych przez pracowników Wiślańskiego Centrum Kultury.

Więcej
1 2 3 ... 92>>
Pogoda

16.09.2014

Temperatura: 11° C

Wiatr: 8 km/h

Ciśnienie: 1018 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content