Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi

Informujemy, że z przyczyn organizacyjnych wręczenie Nagrody Miasta Wisła w dziedzinie kultury i sztuki zostało przełożone z dnia 7 września na 13 września 2014 r.  Wręczenie nagród nastąpi podczas Powiatowych Dożynek oraz Święta Miodu.  

Więcej
obrazek

Zapraszamy serdecznie na spotkanie organizacyjne rodziców i opiekunów zainteresowanych zajęciami z tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury, które odbędzie się  5 września (piątek) o godz. 17.00. 

Więcej

Gościem kolejnego „Spotkania z pasjami” on-line w Miejskiej Bibliotece Publicznej była Jadwiga Wyrozębska-Badowska. Plastyczne talenty i zamiłowanie do tworzenia wyjątkowych przestrzeni od zawsze obecne były w życiu bohaterki spotkania.

Więcej
obrazek

W ostatnią sierpniową sobotę w wiślańskim amfiteatrze im. St. Hadyny odbyła się Śląska Sobota. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Grupa Piłkarek z Knurowa, Kabaretowa Grupa Biesiadna KGB oraz Mirek Szołtysek. Podczas koncertów nie zabrakło dodatkowych atrakcji przygotowanych przez pracowników Wiślańskiego Centrum Kultury.

Więcej
obrazek

Czy można mówić o unijnych projektach z humorem? Można. Przekonali się o tym widzowie kabaretonu "Z humorem pod unijnym nadzorem", który odbył się 29 sierpnia w wiślańskim Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. Organizatorami imprezy był TVP Katowice i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, przy współudziale Urzędu Miejskiego w Wiśle.

Więcej
obrazek

Nową propozycją Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle dla dzieci był piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach” skierowany dla odbiorców w wieku 6-12 lat, który zorganizowano 28 sierpnia. Podczas zajęć dzieci w formie zabawy poznały 4 sztandarowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci i dowiedziały się m.in. jak chronić swoją prywatność czy uniknąć internetowych zagrożeń.

Więcej

Uprzejmie informujemy, iż cała pula wejściówek (bezpłatnych zaproszeń) na imprezę "Z humorem pod unijnym nadzorem", która odbędzie się w piątek 29 sierpnia o godz. 20:00 w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny, została wydana.

Więcej

W tym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej uruchomiło nowy program dotacyjny pod nazwą „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów)”. Termin składania wniosków był niezwykle krótki i wymagał ścisłej współpracy z dyrektorami szkół i nauczycielami bibliotekarzami. Nabór trwał do 13 czerwca, a w sierpniu ogłoszono jego wyniki. Na liście 416 bibliotek, które otrzymały dotację znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle.

Więcej
obrazek

23 sierpnia rozpoczął się XV Wiślaczek Country, czyli dwudniowa zabawa z tym gatunkiem muzyki. W Wiśle zaroiło się od kowbojskich kapeluszy, motocykli i zespołów grających bluesa i country.

Więcej
obrazek

Dzisiaj 20 sierpnia odbyła się ostatnia Parada Kolonistów.

Więcej
1 2 3 ... 91>>
Pogoda

03.09.2014

Temperatura: 12° C

Wiatr: 12 km/h

Ciśnienie: 1018 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content