Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

Dzięki staraniom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle w ramach programu dotacyjnego MKiDN oraz za pośrednictwem Biblioteki Narodowej do wiślańskich bibliotek szkolnych trafiło aż 658 nowych książek dla dzieci i młodzieży. Aby je promować oraz popularyzować czytelnictwo biblioteka miejska zorganizowała dla uczniów szereg atrakcji, począwszy od spotkań z pisarzami, poprzez konkursy: pięknego czytania i plastyczny, a skończywszy na lekcjach bibliotecznych.

Więcej
obrazek

W sali Domu Zborowego 14 listopada odbyła się promocja nowej książki o Wiśle pt. Bogumił Hoff (1820-1894) – „odkrywca” Wisły, której organizatorami byli Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle. Nowa pozycja Wydawnictwa „Luteranin” ukazała się dzięki dofinansowaniu marcowej konferencji i obecnej publikacji przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie i Gminę Wisła. Każdy obecny mógł otrzymać książkę, warunkiem było jedynie wpisanie się na listę odbiorców.

Więcej
obrazek

W dniach 8-9 grudnia w Cieszynie odbędzie się XI Konkurs Gwar "Po cieszyńsku po obu stronach Olzy".

Więcej
obrazek

Za sprawą Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle uczniowie Szkół Podstawowych nr 2 w Wiśle i nr 3 w Wiśle Malince mieli przyjemność spotkać się z Panią Renatą Piątkowską – autorką książek dla dzieci i młodzieży, laureatką wielu prestiżowych nagród literackich, mieszkanką Bielska–Białej. W spotkaniu, które odbyło się 13 listopada uczestniczyła również Pani Malwina Kożurno – zawodowa lektorka, która w mistrzowskim stylu zaprezentowała fragmenty książki pt. „Wszystkie moje mamy” uhonorowanej nagrodami: za Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” oraz za Najlepszą Książkę dla dzieci 2013 roku.

Więcej
obrazek

Już po raz trzeci grupa nieformalna „Muza!” działająca przy Muzeum Beskidzkim im. A. Podżorskiego w Wiśle zakończyła realizację projektu „Nawijaj!”. Pozyskane środki w wysokości 4500 zł zostały przeznaczone na warsztaty szycia oraz haftowania papuci góralskich (prowadzenie Zuzanna Bujok), naukę heklowania (prowadzenie Zofia Gała), warsztaty ceramiczne (prowadzenie Magdalena Gorassini), warsztaty filcowania (prowadzenie Agnieszka Macoszek) i warsztaty obróbki drewna (prowadzenie Jarosław Gluza).

Więcej
obrazek

 Od 8 do 9 listopada odbyła się pierwsza wiślańska biesiada w ogrzewanym namiocie na Placu Hoffa.

Więcej
obrazek

Gościem kolejnego „Spotkania z pasjami” on-line w wiślańskiej bibliotece była Elżbieta Maruszczak. Tematem transmisji stało się jej zamiłowanie do gier i mechanizmu zwanego grywalizacją.

Więcej
obrazek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle odbyło się spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, które poświęcone zostało życiu i twórczości Pawła Stellera (1895-1974). Zgromadziło ono miłośników sztuki inspirowanej beskidzkimi krajobrazami, góralską architekturą i samymi mieszkańcami.

Więcej

  Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza młodzież chcącą grać i śpiewaać po góralsku do Wiślańskiej Kapeli Góralskiej.

Więcej
obrazek

 24 października odbyla się czwarta edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej – skierowanego dla młodzieży szkolnej. Jak co roku, Festiwal miał charakter nie tylko przeglądu talentów ale również konkursu, w którym wyłoniono najlepiej zapowiadających się młodych artystów.

Więcej
1 2 3 ... 95>>
Pogoda

21.11.2014

Temperatura: 1° C

Wiatr: 6 km/h

Ciśnienie: 1026 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content