Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

W wielkopolskim Śmiglu (położonym pomiędzy Lesznem i Poznaniem) 21 października odbyła się konferencja popularnonaukowa na temat Oskara Kolberga i jego powiązań z Ziemią Kościańską. Jej organizatorem było Centrum Kultury w Śmiglu, lokalne organizacje społeczne oraz partnerskie instytucje kultury z Kościana, Leszna i Poznania.

Więcej
obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia 23 października zorganizowała wycieczkę pt. „Śladami Andrzeja Trepki przez Malinkę”. Mimo niepogody wzięło w niej udział kilkanaście osób, które chciały poznać bliżej życie i twórczość związanego z Wisłą pisarza.

Więcej
obrazek

Przedstawicielki Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle 16 października uczestniczyły w VI Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów pt. „Wkład duchowieństwa w rozwój kultury i literatury na Śląsku”. Jej organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Gliwicach, a obrady toczyły się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Pławniowicach, dawnym pałacu Ballestremów, obecnie Ośrodku Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Katowickiej Kościoła Rzymskokatolickiego.

Więcej
obrazek

18 października w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków odbyła się IV Wojewódzka Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich pt. "Zabawy naszych przodków".

Więcej
obrazek

Gośćmi kolejnego, czwartkowego „Spotkania z pasjami” on-line w wiślańskiej bibliotece byli Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, powszechnie lubiani dziennikarze muzyczni.

Więcej
obrazek

Jeszcze w październiku rozpoczną się nowe zajęcia z haftu krzyżkowego.

Więcej
obrazek

Nabór do zespołu wokalnego

Serdecznie zapraszamy wszystkie panie, w każdym wieku, na próbę żeńskiego zespołu śpiewającego przede wszystkim repertuar rozrywkowy w aranżacjach na kilka głosów żeńskich. Próby zespołu odbywają się raz w tygodniu, w każdą środę o godz. 19.15.

Więcej
obrazek

9 października 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle mieli niecodzienną okazję porozmawiać z autorem książek dla dzieci i młodzieży - Kazimierzem Szymeczko. Dla osób, które czytały wcześniej pozycje tego prozaika było to nie lada przeżycie. Pisarz mieszka w Rudzie Śląskiej, debiutował w 1996 roku publikując swoje teksty w „Guliwerze” i „Świerszczyku”, i jest laureatem wielu nagród i wyróżnień literackich.

Więcej
obrazek

W piątek 10 października w Strażnicy OSP Wisła Centrum Wiślańskie Centrum Kultury zorganizowało Wieczór kabaretowy "Belferek dla Belfrów".

Więcej

Serecznie zapraszamy wszystkie panie, w każdym wieku, na próbę żeńskiego zespołu śpiewającego. W repertuaże grupy znajdują się piosenki rozrywkowe w aranżacjach na kilka głosów. Próby odbywają się raz w tygodniu - każdą środę o godz. 19.15.

Więcej
1 2 3 ... 94>>
Pogoda

25.10.2014

Temperatura: 0° C

Wiatr: 7 km/h

Ciśnienie: 1024 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content