Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

Światowy Dzień Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle upłynął bajkowo i kreatywnie. 23 kwietnia na najmłodszych miłośników książek czekały: zwiedzanie czytelni i wypożyczalni, teatrzyk kamishibai oraz zajęcia plastyczne.

Więcej

W dniu 24 kwietnia (piątek) Wiślańskie Centrum Kultury będzie nieczynne. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny: 602177262. 

Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej
obrazek

Na zaproszenie Proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Istebnej, ks. Alfreda Stańki, 12 kwietnia odbył się Koncert Wielkanocny „Pan Zmartwychwstał!”. Wystąpili w nim uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle.

Więcej
obrazek

Dni otwarte zorganizowane przez Gimnazjum nr 1 w Wiśle dla szóstoklasistów stały się okazją do odwiedzin w oddziale dziecięco-młodzieżowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wiśle. Z tej dodatkowej możliwości w dniu 9 kwietnia skorzystały dwie grupy: z Wisły Malinki i z Wisły Głębiec.

Więcej
obrazek

 Wiślańskie Centrum Kultury ogłasza nabór do Zespołu "Wisełka!

Więcej
obrazek

24 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się bardzo ciekawe spotkanie grupy dyskusyjnej, które poprowadziła Krystyna Hombek-Kaftaniak. Prelegentka zaskoczyła wszystkich. Oprócz świetnego przygotowania z historii działalności rodzinnej firmy Foto-Hombek, przyniosła dyskutantom wspaniałe archiwa rodzinne: dawne zdjęcia (niektóre w negatywie) oraz archaiczny aparat „laika”.

Więcej
obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle włączając się w kampanię „Tydzień z Internetem 2015” zrealizowała spotkanie dla młodzieży przybliżając temat technologii cyfrowych wykorzystywanych na współczesnym rynku pracy.

Więcej
obrazek

25 marca odbyła się druga edycja Konkursu na Wielkanocne Wypieki „Baby, Murziny, Barany i inne...”. W tym roku wzięło w nim udział 21 uczestników. Swoje kulinarne dzieła zaprezentowali mieszkańcy Wisły i okolic, oraz przedstawiciele lokalnych szkół i firm.

Więcej
obrazek

W poniedziałek 23 marca w Muzeum Beskidzkim w  Wiśle odbył się IV Konkurs Gwarowy "Mowa Ojców" im. Marii Pilch.

Więcej
obrazek

  20 marca na Placu Hoffa w Wiśle powitaliśmy Wiosnę. Dzieci z wiślańskich szkół i przedszkoli przybyły w barwnych ubrankach, by wspólnie pożegnać Zimę.

Więcej
1 2 3 ... 101>>
Pogoda

26.04.2015

Temperatura: 9° C

Wiatr: 9 km/h

Ciśnienie: 1008 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content