Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi

Na ostatnim spotkaniu grupy dyskusyjnej działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle omawiano udział mieszkańców Wisły w walkach o Zaolzie: wojnie polsko-czeskiej 1919 roku oraz wydarzeniach roku 1938. Prelekcję przygotowała Danuta Szczypka, a temat wzbudził takie emocje, że spotkanie trwało 3 godziny.

Więcej
obrazek

23 stycznia w Hotelu Gołębiewski odbył się Koncert Noworoczny, tradycyjnie dedykowany przedsiębiorcom i indywidualnym mieszkańcom Wisły w dowód wdzięczności okazany za pomoc w 2014 roku. Koncert rozpoczął burmistrz Wisły Tomasz Bujok składając życzenia noworoczne oraz dziękując za współpracę wszystkim zaproszonym gościom.

Więcej
obrazek

23 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka, Społeczne Ognisko Muzyczne zorganizowało specjalny koncert. Z uwagi na liczną ilość występujących i dla komfortu słuchającej publiczności podzielono go na dwie części.

Więcej
obrazek

22 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia wyświetlony został film dokumentalny poświęcony Rodzinie Konarzewskich z Bucznika w Istebnej. Gościem specjalnym spotkania był przedstawiciel rodu Łukasz Konarzewski – historyk sztuki zawodowo związany z działalnością kulturalną powiatu cieszyńskiego.

Więcej
obrazek

W czwartek 22 stycznia odbyły się zajęcia zumby na świeżym powietrzu. W takt skocznej muzyki bawiły się dzieci oraz osoby dorosłe. Serdecznie zapraszamy na kolejne taneczne spotkanie w przyszłym tygodniu o tej samej porze. Zajęcia są bezpłatne!!!

Więcej

  Zachęcamy wszystkich do oglądania wystawy plenerowej, która od 21 stycznia znajduje się na Placu Hoffa w Wiśle Centrum. Wystawa składa się z planszy przedstawiających zdjęcia z imprez i wydarzeń kulturalnych organizowanych w 2014 roku przez Wiślańskie Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy!

Więcej
obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zorganizowała konkurs literacko-plastyczny zatytułowany „Fantastyczne przygody Willa”, w którym udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Wiśle. Wszystkie prace powstały pod kierunkiem nauczycielki sztuki Małgorzaty Borowskiej i można je oglądać w siedzibie biblioteki (pl. Hoffa 3) do 25 stycznia 2015 roku.

Więcej
obrazek

Za nami 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku hasłem przewodnim 23. Finału WOŚP było: "DIAGNOSTYKA, GODNA OPIEKA LUDZI W PODESZŁYM WIEKU". Na ulice naszego miasta ruszyło 37 wolontariuszy. Najmniejszy wolontariusz miał 2,5 latka. Można było nas spotkać przy kościołach, wyciągach, w centrum miasta. W sumie zebraliśmy 16 626, 12 zł.

Więcej

9 stycznia Wiślańska Kapela Góralska, działająca przy Wiślańskim Centrum Kultury, reprezentowała nasze miasto na 14. Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łodygowicach.

Więcej
obrazek

31 grudnia w szampańskim nastroju Wisła świętowała Sylwestra. Tym razem Wiślańskie Centrum Kultury zorganizowało dwie imprezy żegnające Stary Rok. 

Więcej
1 2 3 ... 98>>
Pogoda

28.01.2015

Temperatura: -3° C

Wiatr: 16 km/h

Ciśnienie: 1011 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content