Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

W dniach 13-14 grudnia na Placu Hoffa odbył się Jarmark Świąteczny. Na barwnych stoiskach swoje produkty i ręcznie wykonane ozdoby świąteczne wystawili rękodzielnicy, szkoły podstawowe i przedszkola, chór ewangelicki z Wisły Głębce oraz Wiślańskie Centrum Kultury.

Więcej
obrazek

W dniu dzisiejszym, tj. 17 grudnia zajęcia baletowe w Domu Kultury zostały odwołane.

Więcej
obrazek

12 grudnia w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż prac świątecznych. Swoją twórczość o tematyce zimowo-bożonarodzeniowej zaprezentowali twórcy ze Stowarzyszenia „Grupa Twórców Wiślanie”, pracownicy Urzędu Miejskiego w Wiśle, Ewa Balewska, Zofia Gała i uczestniczki warsztatów heklowania w domu kultury.

Więcej
obrazek

W związku z obchodami związanymi z rokiem Kolberga zostałyśmy zaproszone przez organizatorów na jesienną edycję Festiwalu ,,Wszystkie Mazurki Świata”. Koncert odbył się w Warszawie 28 listopada, na Krakowskim Przedmieściu.

Więcej
obrazek

W sobotnie południe, 6 grudnia, miasto Wisła opanowały Mikołaje. Przybyli z różnych stron Polski, by wziąć udział w Mikołajkowym Marszu Nordic Walking. 

Więcej
obrazek

Mikołaj Wiślańskiego Centrum Kultury wraz ze swoją ekipą odwiedził w miniony piątek mieszkańców Wisły i sąsiadów z Istebnej, składając życzenia świąteczne i rozdając drobne upominki.

Więcej

6 grudnia Wiślańskie Centrum Kultury zorganizowało dla wszystkich dzieci Spotkanie z Mikołajem, Elfami, Panem Mrozem i Śnieżynkami. Impreza odbyła się w sali OSP w Wiśle Centrum.

Więcej
obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle rozbudzając potrzeby i zainteresowania czytelnicze młodzieży zorganizowała konkurs literacko-plastyczny, poprzez który promowała zakupione nowości wydawnicze. W tym roku wiślańska placówka bierze bowiem udział w programie dotacyjnym MKiDN i BN pod nazwą „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów)”. W konkursie zadaniem czytelników w wieku gimnazjalnym było zilustrowanie wybranej przygody głównego bohatera serii „Zwiadowcy” autorstwa znanego, australijskiego pisarza Johna Flanagana.

Więcej
obrazek

Żeby tradycji stało się zadość, jak co roku na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle, wychowankowie z Przedszkola nr 2 w Wiśle odwiedzili placówkę, aby zapoznać się z ofertą czytelniczą dla najmłodszych. Wspaniałą okazją do tego spotkania, które odbyło się w czwartkowy poranek 4 grudnia, były zbliżające się Mikołajki.

Więcej
obrazek

Gościem ostatniej transmisji on-line drugiej edycji „Spotkań z pasjami” w wiślańskiej bibliotece była Katarzyna Grochola – popularna współczesna pisarka, która zanim zajęła się literaturą pracowała m.in. jako salowa, korektorka, aktorka, dyrektor składu celnego, a nawet jako konsultantka w biurze matrymonialnym. Pracowała też jako specjalista ds. szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej oraz jako pomoc cukiernika. Współpracowała m.in. z czasopismami „Jestem” i „Poradnik Domowy”.

Więcej
1 2 3 ... 97>>
Pogoda

18.12.2014

Temperatura: 2° C

Wiatr: 22 km/h

Ciśnienie: 1014 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content