Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

Wiślańskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza Mieszkańców Wisły do udziału korowodzie  rozpoczynającym 51. Tygodzień Kultury Beskidzkiej w dniu 26 sierpnia (sobota) o godzinie 13.30. Zbiórka w strojach regionalnych o godzinie 13.10 na ul. Konopnickiej.

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej
obrazek

We wtorkowe popołudnie na wiślańskim rynku turyści oraz mieszkańcy Wisły mieli okazję wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Sanktuarium Św. Floriana w Chorzowie, która od 18 lipca przebywa w Beskidach na integracyjnym wypoczynku.

Więcej
obrazek

 W dniu 19 lipca na terenie obszernego grilowiska Hotelu Gołębiewski mieszkańcy Miasta i goście hotelu korzystając z wspaniałej letniej pogody, mieli okazję zabawić się w plenerze podczas "Sobotniego popołudnia z biesiadą przy muzyce".

Więcej
obrazek

W dzisiejsze popołudnie po raz drugi tego lata spotkaliśmy się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wiśle Centrum w ramach Wiślańskich Dni Muzyki Organowej.

Więcej

Konkurs na logo Miejskiej Biblioteki Publicznej został rozstrzygnięty.

Więcej

W czerwcu Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle ogłosiła konkurs na logo placówki, w którym mógł wziąć udział każdy chętny. Termin składania prac minął 4 lipca 2014 roku, a nagroda finansowa zachęcała do udziału.

Więcej
obrazek

Bohaterką kolejnego „Spotkania z pasjami” on-line w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle była Danuta Płatek, która jest artystką – nie maluje jednak obrazów ani nie gra na pianinie – jest za to mistrzynią w swoim fachu i od ponad pół wieku tworzy dzieła sztuki na głowach klientów.

Więcej
obrazek

W środowe popołudnie 16 lipca 2014 r. odbyła się II Parada Kolonistów podczas której dzieci, młodzież a nawet osoby dorosłe mogły nauczyć się podstawowych kroków reggaetonu, bachaty oraz kubańskiej rumby.

Więcej
obrazek

W niedzielę 13 lipca 2014 r.  w kościele Ewangelicko – Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w odbył się pierwszy koncert z cyklu Wiślańskich Dni Muzyki Organowej. Przed licznie zebraną publicznością wystąpiła sopranistka Małgorzata Lasota oraz organista  Mariusz Ryś.

Więcej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie książek wydanych po 2000 roku na rzecz akcji „Promocja książki używanej” organizowanej przez czytelników naszej biblioteki w czasie TKB.

Więcej
1 2 3 ... 88>>
Pogoda

24.07.2014

Temperatura: 13° C

Wiatr: 7 km/h

Ciśnienie: 1009 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content