Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi

  Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza młodzież chcącą grać i śpiewaać po góralsku do Wiślańskiej Kapeli Góralskiej.

Więcej
obrazek

 24 października odbyla się czwarta edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej – skierowanego dla młodzieży szkolnej. Jak co roku, Festiwal miał charakter nie tylko przeglądu talentów ale również konkursu, w którym wyłoniono najlepiej zapowiadających się młodych artystów.

Więcej
obrazek

We wtorek 21 października 2014 r., Wiślańskie Centrum Kultury odwiedziła grupa osób niepełnosprawnych ze Zespołu Szkół Specjalnych z Warszawy przebywająca w Wiśle na turnusie rehabilitacyjnym.

Więcej
obrazek

Moc wrażeń czekało na uczniów w czasie spotkań autorskich z poetką, językoznawczynią, a jednocześnie wykładowczynią Uniwersytetu Warszawskiego – Agnieszką Frączek. Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zacieśniając współpracę z bibliotekami szkolnymi 24 października zaprosiła pisarkę do Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworniku i do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Głębcach.

Więcej
obrazek

Wzorem minionych lat Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle chcąc zainteresować uczniów klas pierwszych szkół podstawowych czytelnictwem zaprasza ich na lekcje biblioteczne. 22 października w biblioteczne progi zawitali pierwszoklasiści z Zespołu Szkół nr 1.

Więcej
obrazek

W wielkopolskim Śmiglu (położonym pomiędzy Lesznem i Poznaniem) 21 października odbyła się konferencja popularnonaukowa na temat Oskara Kolberga i jego powiązań z Ziemią Kościańską. Jej organizatorem było Centrum Kultury w Śmiglu, lokalne organizacje społeczne oraz partnerskie instytucje kultury z Kościana, Leszna i Poznania.

Więcej
obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia 23 października zorganizowała wycieczkę pt. „Śladami Andrzeja Trepki przez Malinkę”. Mimo niepogody wzięło w niej udział kilkanaście osób, które chciały poznać bliżej życie i twórczość związanego z Wisłą pisarza.

Więcej
obrazek

Przedstawicielki Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle 16 października uczestniczyły w VI Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów pt. „Wkład duchowieństwa w rozwój kultury i literatury na Śląsku”. Jej organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Gliwicach, a obrady toczyły się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Pławniowicach, dawnym pałacu Ballestremów, obecnie Ośrodku Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Katowickiej Kościoła Rzymskokatolickiego.

Więcej
obrazek

18 października w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków odbyła się IV Wojewódzka Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich pt. "Zabawy naszych przodków".

Więcej
obrazek

Gośćmi kolejnego, czwartkowego „Spotkania z pasjami” on-line w wiślańskiej bibliotece byli Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, powszechnie lubiani dziennikarze muzyczni.

Więcej
1 2 3 ... 94>>
Pogoda

01.11.2014

Temperatura: 1° C

Wiatr: 9 km/h

Ciśnienie: 1024 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content