Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zaprasza wiślańską młodzież gimnazjalną do udziału w konkursie literacko-plastycznym poświęconym serii „Zwiadowcy” australijskiego pisarza – Johna Flanagana. Temat konkursu to „Fantastyczne przygody Willa”. Na prace plastyczne inspirowane wspomnianym cyklem czekamy do 20 listopada.

Więcej
obrazek

Chcąc uczcić 14 „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle 29 września przeprowadziła Konkurs Pięknego Czytania, w którym udział wzięło 26 uczniów wiślańskich szkół podstawowych.

Więcej

 Pierwsze zajęcia taneczne już za nami. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia Domu Kultury. 

Szczegółową listę zajęć można znaleźć na STRONIE.

 

Więcej
obrazek

 Końcem września/ początkiem października ruszają zajęcia w Domu Kultury. Serdecznie zachęcamy do uczęszczania. 

W ofercie DK znajdują się zajęcia muzyczne, plastyczne, teatrale i ruchowe zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. 

Akrutalny grafik DK można znaleźć pod tym linkiem.

Więcej

Kierownictwo Muzeum Beskidzkiego im. A. Podżorskiego w Wiśle zwraca się z prośbą do mieszkańców Wisły o wypożyczenie na wystawę czasową fotografii, dokumentujących dawne wiślańskie wesela.

Więcej
obrazek

Gościem kolejnego „Spotkania z pasjami” on-line w wiślańskiej bibliotece była Anna Musiałówna, wybitna fotoreporterka, współpracująca między innymi z tygodnikiem „Polityka”.

Więcej
obrazek

W sobotę 13 września 2014 r. odbyły się w Wiśle Dożynki Powiatowe oraz Święto Miodu. Imprezę rozpoczęto barwnym korowodem, w który zaangażowani byli: Zarządy Osiedli, mieszkańcy Wisły, wiślańscy Gestorzy oraz firmy usługowe.

Więcej
obrazek

W pierwszy wrześniowy weekend miasto Wisła obchodziło 52. Rocznicę nadania praw miejskich.

Więcej
obrazek

W niedzielę, 7 września 2014 r. w kościele Ewangelicko – Augsburskim  Ap. Piotra i Pawła odbył się trzeci koncert muzyki poważnej z cyklu Wiślańskich Dni Muzyki Organowej. Przed licznie zebraną publicznością wystąpiły Ewa Sowoszczuk (organy) oraz Beata Bobińska (sopran). Koncert rozpoczął się hymnem skomponowanym przez M. Lutra, Warownym grodem jest nasz Bóg.  Podczas koncertu można było wysłuchać utworów najsłynniejszych kompozytorów. Życiorys artystów, okoliczności powstania utworów przybliżyła słuchaczom Krystyna Pelucha. Kierownikiem artystycznym cyklu koncertów Muzyki Organowej jest Ewa Bąk. 

Więcej
obrazek

Po raz pierwszy w historii Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle zorganizowano Letnie Muzyczne Warsztaty, które odbyły się w ostatnim tygodniu wakacji, w dniach 25-29 sierpnia. Zainteresowanie taką formą spędzania wakacyjnego czasu przerosło oczekiwania organizatorów, którzy lekką formułą zajęć, chcieli zachęcić dzieci do zaznajomienia się z muzyką i nauką gry na instrumentach.

Więcej
1 2 3 ... 93>>
Pogoda

01.10.2014

Temperatura: 9° C

Wiatr: 5 km/h

Ciśnienie: 1024 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content