Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

Już po raz drugi Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle gościła uczniów klasy II b Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle. Podczas pierwszej wizyty młodzież zwiedziła bibliotekę, a 2 lutego 2016 r. uczestnicy spotkania zapoznali się z historią pisma i książki.

Więcej
obrazek

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w zimowej retro zabawie w Wiśle. Ponad 200 osób ubrało się w dawne stroje i na starym sprzęcie stanęło na starcie Narciarskiego Biegu Retro. Zabawa była wyśmienita, a poziom iście olimpijski.

Więcej
obrazek

Całkiem nową propozycją, którą Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle skierowała do najmłodszych z Przedszkola nr 2 w Wiśle było spotkanie czytelniczo-rozrywkowe, podczas którego dzieci miło spędziły czas w pokoju malucha.

Więcej
obrazek

W styczniu kolejne klasy Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego zwiedzały pomieszczenia biblioteki, a były to: kl Ia LO, kl. Ib Gimnazjum, kl. II LO.

Więcej
obrazek

W lekcji bibliotecznej, która odbyła się 26 stycznia wzięli udział uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem. Temat lekcji brzmiał „Witaj w mym królestwie” i jak się słusznie domyślili uczestnicy zajęć chodziło o królestwo książek.

Więcej
obrazek

W wiślańskiej bibliotece odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie grupy dyskusyjnej, która tym razem podjęła temat przeszłości i przyszłości kina w Wiśle. Dyskutowano o ginących w mrokach dziejów początkach projekcji filmowych, odbywających się jeszcze przed drugą wojną światową i możliwościach wznowienia działalności kina w Wiśle. Na spotkanie przybyli dawni pracownicy i osoby zainteresowane wznowieniem projekcji filmowych.

Więcej
obrazek

Z okazji Dni Babci i Dziadka, jak co roku, w Społecznym Ognisku Muzycznym zorganizowano koncert, który odbył się 22 stycznia. Oprócz uczniów SOM wystąpiło TRIO FLETOWE w składzie: Magdalena Kania, Marta Wizner i Mariola Ciepły.

Więcej
obrazek

Jak uniknąć przykrych konsekwencji związanych z nierozważnym poruszaniem się w Internecie? Gdzie zwrócić się w razie problemów? Jak brzmi internetowa netykieta chroniąca przed łamaniem zasad prywatności w sieci? Na te i inne pytania wspólnie odpowiedzieli uczniowie klasy III a Gimnazjum nr 1 podczas zajęć przeprowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle.

Więcej
obrazek

30 listopada 2015 roku w Muzeum Beskidzkim im A. Podżorskiego miało miejsce spotkanie poświęcone prezentacji zbioru wierszy „Higiena osobista i inne rzeczy wymagane” autorstwa Ludomiry Krop (1941 – 2000). Autorka tomiku była niezapomnianym nauczycielem, pedagogiem, polonistką, związaną z Liceum Ogólnokształcącym im P. Stalmacha oraz Zespołem Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle. Przygotowani pod jej kierunkiem uczniowie odnosili sukcesy na olimpiadach polonistycznych, chętnie też występowali w organizowanym przez jej osobę Teatrze Poezji. Wraz z mężem, Janem, niestrudzenie pobudzała zainteresowanie literaturą i szeroko pojętą kulturą.

Więcej
obrazek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle dnia 14 stycznia 2016 roku odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie poświęcone Rodzinie Niedobów. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć film dokumentalny oraz spotkać się z Andrzejem Niedobą, pisarzem i publicystą, autorem reportaży i sztuk teatralnych.

Więcej
1 2 3 ... 117>>
Pogoda

06.02.2016

Temperatura: 0° C

Wiatr: 15 km/h

Ciśnienie: 1024 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content