Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

W poniedziałek 23 listopada odbył się XXIII Konkurs Recytatorski im. Ludomiry Krop w Starej Szkołe przy Muzeum Beskidzkim.

Więcej
obrazek

W ramach jubileuszu 50-lecia Społecznego Ogniska Muzycznego im. J. Drozda, 20 listopada odbył się Koncert Muzyki Dawnej. Oprócz uczniów SOM wystąpili licealiści z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki z Bielska-Białej: Marta Gawlas – traverso i Sławomir Drózd – flet poprzeczny. Wystąpili także mistrzowie instrumentów dawnych: Magdalena Kania – flet renesansowy i traverso oraz Mariusz Bury – lutnia i teorba.

Więcej
obrazek

„Ograniczyć ograniczenia” - to temat kolejnego spotkania, które odbyło się w wiślańskiej bibliotece w ramach „akcji: e-motywacja” organizowanej przez Fundację Orange. Oprócz Tomasza Kozłowskiego, który jak zawsze w niezwykle interesujący sposób wprowadził w temat, gościem specjalnym była prof. Ewa Nowicka-Rusek.

Więcej
obrazek

Przyroda to chyba jeden z najczęstszych tematów podejmowanych przez pisarzy, a szczególnie wdzięczne są opisy poetyckie przeznaczone dla najmłodszych. Mogły się o tym przekonać dzieci z Przedszkola nr 2 w Wiśle 20 listopada podczas lekcji czytelniczo-plastycznej o temacie „Cztery pory roku”.

Więcej
obrazek

Grupa teatralna "Pozytywni" działająca przy Wiślańskim Centrum Kultury 19 listopada wystawiła komedię kryminalną pod tytułem „Wszystko czerwone”. Spektakl wyreżyserowany został przez Joannę Leszczyńską, a zrealizowany na motywach powieści Joanny Chmielewskiej o tym samym tytule.

Więcej
obrazek

W publikowanym po raz piąty ogólnopolskim rankingu bibliotek z miejscowości do 15 tys. mieszkańców, po raz pierwszy Wisła znalazła się tak wysoko. Skok jest szokujący: z miejsca 220 na 22 w Polsce i na miejsce 2 w województwie śląskim!

Więcej
obrazek

 W dniach 16 – 17 listopada 2015 roku w Sali Widowiskowej Biblioteki Miejskiej w Wiśle odbył się V Festiwal Piosenki Europejskiej. 

 

Więcej
obrazek

 Uprzejmie informujemy, że zostały ostatnie miejsca na Wiślańskie Jendryski w dniu 28.11.2015r.w OSP Wisła - Jawornik. Serdeczenie zapraszamy do zakupu biletów w Wiślańskim Centrum Kultury tel. 338553447. 

Więcej
obrazek

16 listopada 2015 r. rozpoczął się V Festiwal Piosenki Europejskiej w Wiśle.

Więcej
obrazek

Tak wielkiej dawki śmiechu, zapału, zagorzałej rywalizacji i dobrego humoru dawno już nie było w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół nr 1 w Wiśle. 7 listopada odbyła się tam V Wojewódzka Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich pt. „Jak sie downi na dziedzinie bawióno”. W rywalizacji wzięło udział aż 20 drużyn KGW z województwa śląskiego i części Małopolski, z 5 powiatów i 14 gmin.

Więcej
1 2 3 ... 113>>
Pogoda

25.11.2015

Temperatura: -4° C

Wiatr: 10 km/h

Ciśnienie: 1019 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content