Sezon zimowy
w Wiśle

Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

W dniach 14-16 kwietnia w Domu Kultury odbywały się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych zorganizowane przez Wiślańskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie "Grupa Twórców Wiślanie". Podczas trzydniowego cyklu zajęć była możliowść zapoznania się z tradycyjnymi metodami zdobienia pisanek, wykonania oryginalnych stroików wielkanocnych. Zajęcia miały charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych. 

Więcej

 Przedstawiamy wybrane przepisy uczestników konkursu na wielkanocne wypieki.

Więcej
obrazek

14 kwietnia w Wiślańskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy prac świątecznych Stowarzyszenia „Grupa Twórców Wiślanie” oraz rozstrzygnięto konkurs na wielkanocne wypieki „Baby, Murziny, Barany i inne Świąteczne Potrawy”.

Więcej
obrazek

W kwietniu 2014 roku przypada 5. rocznica śmierci Jana Kropa, znanego w Wiśle i na Śląsku Cieszyńskim, nauczyciela polonisty, muzealnika i działacza społecznego. W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle wykonała broszurkę poświęconą jego życiu i działalności. Przygotowano trzydzieści numerowanych ręcznie egzemplarzy kolekcjonerskich, które trafią do członków Rodziny, przyjaciół i instytucji, z którymi Jan Krop był związany.

Więcej

Pochodzący z Wisły pisarz Jerzy Pilch został wyróżniony ważną nagrodą społeczno-kulturalnego miesięcznika "Odra” za „wprowadzenie do literatury mikroświata polskiej społeczności luterskiej i przywrócenie diarystyce rangi sztuki, a szczególnie za wydane w minionym roku książki "Wiele demonów” i "Drugi dziennik”.

Więcej
obrazek

Za nami pierwsza transmisja on-line drugiej edycji „Spotkań z pasjami”, w której uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle. Jej gościem był Emilian Kamiński aktor, reżyser, założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica, który jest także pasjonatem historii, szczególnie tej dotyczącej Warszawy, zwłaszcza w okresie międzywojennym.

Więcej
obrazek

7 kwietnia 2014 r. zmarł Pan Karol Bondarenko - artysta malarz, który nierozerwalnie od ponad 30 lat był związany z Wisłą. To tu na placu Hoffa przez całe lato malował swoje obrazy, w których między innymi pojawiały się tematy związane z Beskidem Śląskim.

  

 

 

 

 

 

 

Więcej

Kolejne sukcesy odnotowała Oliwia Wantulok, utalentowana uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej Filia w Wiśle. Ucząca się w klasie fletu wiślanka została laureatką dwóch konkursów ogólnopolskich w Oławie i Gdowie.

Więcej

Zespół Regionalny "Wisełka" ogłasza przerwę świąteczną w dniach od 08.04.2014 do 22.04.2014 r.

Więcej

 20 marca Dom Kultury odwiedziła zaprzyjaźniona grupa młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. 

Więcej
1 2 3 ... 82>>
Pogoda

20.04.2014

Temperatura: 4° C

Wiatr: 9 km/h

Ciśnienie: 1009 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content