Aktualności - Kultura

Wybrano filtr: Kultura
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

29 sierpnia odbyła się impreza "Śląska Sobota na wiślańskiej binie". O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał zespół "Magnum".

Więcej
obrazek

Serdecznie zapraszamy na dzieci na zajęcia z baletu w nowym roku szkolnym 2015/2016. Zapisy oraz spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 2 września o godz. 16.00.

Więcej
obrazek

27 sierpnia w wiślańskiej bibliotece odbyło się spotkanie poświęcone pamięci Emila Poljačka. W związku ze zbliżającą się 1. rocznicą śmierci przyjaciela Wisły i Ostojićeva została przygotowana bibliografia, której autorką jest Danuta Szczypka, a wydawcą Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle.

Więcej
obrazek

W dniach 22-23 sierpnia odbył się XVI Wiślaczek Country. Jak co roku impreza przyciągnęła do Wisły rzesze fanów muzyki rodem z Kanady i USA.

Więcej
obrazek

19 sierpnia na wiślańskim rynku odbyła się szósta, ostatnia w tym roku Parada Kolonistów. 

Więcej
obrazek

5 września 2015 w godzinach 14:00-16:00 odbędzie się czytanie książek z Krystyną Czubówną. Do grona czytających dołączy również Burmistrz Miasta Tomasz Bujok. Czytanie będzie miało miejsce w Wiślańskiej Letniej Czytelni, której oficjalnie otwarcie nastąpiło dnia 2 sierpnia. Od godziny 14:00-15:00 czytamy dla dzieci, a od 15:00-16:00 dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w imprezie oraz przynoszenia książek do czytelni.

Więcej
obrazek

W niedzielne popołudnie, 16 sierpnia, w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Wiśle Centrum odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Wiślańskie Dni Muzyki Organowej. 

Więcej
obrazek

15 sierpnia w wiślańskim Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny odbył się Koncert Młodych Talentów. Przed licznie zebraną publicznością wystąpili laureaci czerwcowego Festiwalu Piosenki „Nasza Szansa”, organizowanego przez Wiślańskie Centrum Kultury. 

Więcej
obrazek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle można już wypożyczać e-booki, czyli książki elektroniczne. Obok dostępnych on-line kursów językowych i specjalistycznych oraz elektronicznej prasy, jest to kolejna usługa, którą biblioteka nieodpłatnie udostępnia swoim czytelnikom.

Więcej
obrazek

W dniach 8-9 sierpnia w Wiśle i Ustroniu odbyła się pierwsza edycja Festiwalu „Wielki Mały Teatr”. Imprezę zorganizowała Fundacja Wojciecha Pszoniaka „Kurtyna w Górę” przy współpracy z Wiślańskim Centrum Kultury.

Więcej
1 2 3 ... 109>>
Pogoda

31.08.2015

Temperatura: 17° C

Wiatr: 16 km/h

Ciśnienie: 1015 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content