Aktualności - Miasto

Wybrano filtr: Miasto
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

29 października w Cieszynie odbył się VI Beskidzki Konkurs Młodych Kucharzy organizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, Stowarzyszenie „EkoGa” oraz Beskidzki Klub Kulinarny. W konkursie udział wzięły szkoły z Tychów, Bielska-Białej, Cieszyna, Dąbrowy Górniczej, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, dwie szkoły z Czech, oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.

Więcej
obrazek

27 października uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego grali z Europejskim Funduszem Społecznym w grę „Kapitał to TY”. Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami począwszy od sałatkowego MasterChef'a po czytanie newsów na antenie stacji Radia Katowice.

Więcej

Podczas posiedzeń Komisji Rady Miasta Wisła w październiku Radni zajmowali się m.in.: inwentaryzacją ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych i spacerowych, omówieniem sposobów funkcjonowania turystyki indywidualnej i zbiorowej, omówieniem informacji na temat realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2013-2014, podsumowaniem prac komisji w mijającej kadencji, oraz analizą realizacji wniosków podjętych w roku 2014. Ponadto Radni spotkali się z przedstawicielami firm zajmujących się sportem kwalifikowanym, oraz PTTK i Lasów Państwowych w sprawie wykorzystania lasów i szlaków turystycznych pod ten rodzaj działalności.

Więcej

9 października Zarządu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” podjął uchwałę nr 28/2014, dotyczącą budowy obiektu w części basenowej Ośrodka Sportowego w Wiśle. Władze związku po zapoznaniu się z propozycją inwestora zewnętrznego podjął decyzję o rozpoczęciu zagospodarowania terenu rekreacyjnego przy OS „Start” w Wiśle. Rozpoczęcie zagospodarowania części basenowej wyznaczono na początek 2015 roku.

Więcej
obrazek

16 listopada wybierzemy władze samorządowe. To wyjątkowo ważne wybory, gdyż władze gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, które najbardziej wpływają na Twoje życie. W tej kadencji sejmiki wojewódzkie rozdzielą też 40% ostatniej, największej transzy środków UE. Ale to nie jedyny powód, by dobrze się przygotować. Po raz pierwszy prawie w całej Polsce wybierzemy radnych w okręgach jednomandatowych. Sprawdź, co to oznacza dla wyborcy.

Więcej
obrazek

Od 17 do 22 listopada Zamek Cieszyn organizuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Cieszynie. Jest to jedna z największych inicjatyw, propagujących ideę przedsiębiorczości na Śląsku Cieszyńskim. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu jest kierowane do osób zainteresowanych własnym rozwojem, bez względu na wiek – uczniów, studentów, menedżerów, nauczycieli, przedsiębiorców oraz tych, którzy poszukują pracy, czy planują założenie własnej firmy.

Więcej

Burmistrz Miasta Wisła skierował pod obrady najbliższej sesji Rady Miasta Wisła projekty uchwał w sprawie podatków i opłat lokalnych, które mogą obowiązywać od 1 stycznia 2015 roku.

Więcej
obrazek

22 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wiśle odbyło się spotkanie wyróżniających się uczniów Gimnazjum nr 1 w Wiśle z władzami miasta.

Więcej

Mieszkańcy doliny Głębiec serdecznie dziękują przewodniczącemu Zarządu Osiedla nr 4 Henrykowi Sztwiertni za zorganizowanie grupy mieszkańców na korowód dożynkowy w dniu 13 września, oraz za zaproszenie na biesiadę po Dożynkach w dniu 18 października.

Więcej
obrazek

18 października na pl. Hoffa w Wiśle odbyło się uroczyste przekazanie nowego wozu strażackiego dla OSP Wisła Jawornik.

 

Więcej
1 2 3 ... 258>>
Pogoda

31.10.2014

Temperatura: 2° C

Wiatr: 4 km/h

Ciśnienie: 1027 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content