Aktualności - Miasto

Wybrano filtr: Miasto
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

28 marca w Ochabach odbyły się Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom 2015". Na tym szczeblu turnieju uczestniczyło 34 finalistów z gmin powiatu cieszyńskiego.

Więcej
obrazek

25 marca Samopomocowa Grupa Wsparcia działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wiśle odwiedziła Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego w Wiśle. We wspaniałych nastrojach uczestnicy obejrzeli ekspozycję stałą, która obrazuje podstawowe dziedziny kultury ludowej górali Beskidu Śląskiego.

Więcej

W marcu Rada Miasta podczas posiedzeń Komisji zajmowała się następującymi tematami: zapoznanie z obecnymi warunkami wynajmu i stanu remontu budynku przy ulicy Dziechcinka 4, przewidywanym czasem zakończenia robót oraz dalszymi planami rozwoju działalności przychodni; zapoznanie z Miejskim Programem Przeciwdziałania Narkomanii i Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; zapoznanie ze specyfikacją pracy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; możliwości pozyskania środków na dokształcanie podmiotów gospodarczych związanych z obsługą turystyki w celu stałego podnoszenia jakości obsługi; przyjęcie informacji na temat przygotowań Miasta do sezonu letniego w zakresie kultury i sportu; możliwości przeznaczenia środków z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu na remont boisk sportowych oraz budowę placów zabaw; informacja o stanie technicznym budynku dworca PKP i wizja w terenie; analiza aktualnego stanu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz potrzeby rozbudowy; opłata miejscowa; pozyskanie środków unijnych, z WFOŚ i NFOŚ przez Urząd i jednostki organizacyjne, stworzenie klastrów, pozyskanie środków bezpośrednio z Brukseli; analiza funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi za rok 2014.

Więcej
obrazek

Studio Tańca "La Fiesta" serdecznie zaprasza mieszkańców Wisły i okolic na KURS TAŃCA dla POCZĄTKUJĄCYCH!!!

Więcej

Nasza gmina startuje w konkursie pn. Ogólnopolskie upiększanie z Garnierem. W ramach konkursu przez głosowanie internautów zostanie wyłonionych 10 gmin, które otrzymają nagrodę pieniężną z przeznaczeniem na rewitalizację terenów zielonych.

Więcej

Prezentujemy roboczą wersję kalendarza imprez, których organizatorem lub współorganizatorem są Urząd Miejski w Wiśle i Wiślańskie Centrum Kultury.
Wszystkie podmioty i osoby fizyczne, które planują organizację ogólnodostępnych imprez w Wiśle prosimy o przesyłanie informacji na adres promocja@wisla.pl do 17 kwietnia br. celem ich wpisania do kalendarza.

Więcej

Początek wiosny to okres wielu rozgrywek sportowych, w których uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 z Malinki osiągnęli wiele sukcesów.

Więcej
obrazek

Okres zimowy i wczesnej wiosny w Przedszkolu Publicznym nr 2 był bardzo pracowity. Dzieci zimą bawiły się często na świeżym powietrzu w ogródku przedszkolnym: lepiły rzeźby ze śniegu, na pobliskiej górce rozgrywały interesujące konkurencje sportowe takie jak zjazdy na ślizgach, sankach czy rzut kulą śnieżną do celu.

Więcej

Gmina Wisła rozpoczęła przygotowania do stworzenie strategicznego dokumentu dla rozwoju gospodarki energetycznej gminy pod nazwą Plan Gospodarki Niskoemisyjnej.

Więcej
obrazek

ABC Przedsiębiorczości - praktyczne porady i wskazówki dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności, w tym moduł: ABC wolnych zawodów.

Więcej
1 2 3 ... 271>>
Pogoda

01.04.2015

Temperatura: 2° C

Wiatr: 21 km/h

Ciśnienie: 1009 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content