Aktualności - Miasto

Wybrano filtr: Miasto
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi

Uprzejmie informuję, że Przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski zwołał XV Sesję Rady Miasta Wisła w dniu 25 lutego 2016 roku o godzinie 14.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

Więcej

Już niedługo rozpoczynają się ferie. Wiślańskie szkoły podstawowe w okresie ferii zimowych będą organizowały zajęcia dla uczniów. Najczęściej są to zajęcia sportowe lub sportowo-rekreacyjne, jak w przypadku projektu „Koszykarskie ferie”, ale zdarzają się także wyjazdy do kina, czy też wizyta w muzeum i wycieczki po okolicy. Takie właśnie działania zaplanowane zostały w projekcie, który realizowany będzie w szkole w Głębcach. Będzie także „Gimnastyka mózgu” w szkole w Jaworniku, czyli proste ćwiczenia fizyczne, które mają na celu obniżenie poziomu stresu w procesie uczenia się oraz polepszenia koordynacji ruchowej. Zajęcia te skierowane są m.in. do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Więcej
obrazek

10 lutego w punktach sprzedaży prasy pojawił się najnowszy, lutowy numer miesięcznika "Echo Wisły".

Więcej

Komendant Komisariatu Policji w Wiśle podinsp. Marek Legierski zaprasza na debatę w sprawie utworzenia projektu "Mapy zagrożeń dla miasta Wisła".

Więcej

2 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wiśle Głębce odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Wiślańskich Szkół Podstawowych klas IV-VI. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z wiślańskich podstawówek, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

Więcej

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 4 w Wiśle Głębcach zorganizowaliśmy zbiórkę makulatury na cel charytatywny. Uzyskane ze zbiórki pieniądze przekazaliśmy na akcję charytatywną „Adopcja na odległość”, wspierając edukację dzieci z ośrodka Mafinga z Tanzanii w Afryce.

Więcej

Babcia i Dziadek najlepsi w świecie
Drugich takich nie znajdziecie
Są tylko dla nas - znaczy dla wnuków
Kochają mocno, nie szczędzą całusów!
Dzisiaj, więc wszystkie wnuki wspaniałe
Te bardzo duże i te całkiem małe
W podzięce szepną dziadkom do uszka
Kochamy Was bardzo, z całego serduszka!!!

Więcej
obrazek

29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Wiśle Jawornik hucznie świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji w progi naszej szkoły przybyło wielu zacnych gości. Najważniejszymi oczywiście byli nasi kochani solenizanci, czyli babcie i dziadkowie, ale również swoją obecnością zaszczycili nas Tomasz Bujok - burmistrz Wisły, Sylwester Foltyn – dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, Damian Cieślar – skarbnik miasta, Stanisław Cieślar – radny Wisły oraz  Jadwiga Legierska – przedstawicielka Rady Rodziców naszej szkoły.

Więcej
obrazek

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie realizuje Projekt pozakonkursowy pn. „Aktywny powiat cieszyński – program aktywizacji społeczno-zawodowej w obszarze pomocy społecznej” w ramach Osi Priorytetowej IX Włączenie społeczne Działania 9.1 Aktywna integracja Poddziałania 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Więcej
obrazek

Rada Rodziców składa serdeczne podziękowanie za okazanie dobrej woli i hojności podczas organizacji balu sponsorom: Markowi i Jadwidze Legierskim, Helenie Legierskiej, Firmie Smakosz, Piekarni nr 1, Piekarni nr 2, Justynie Kędzior - Hurtownia warzyw i owoców, Państwu Podżorskim - Hurtownia Rybna Amur, Bronisławowi Kamieniorz, Markowi Pilch oraz wielu innym sponsorom!

Więcej
1 2 3 ... 294>>
Pogoda

12.02.2016

Temperatura: -3° C

Wiatr: 10 km/h

Ciśnienie: 1004 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content