Aktualności - Miasto

Wybrano filtr: Miasto
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

W maju podczas posiedzeń Komisji Rada Miasta Wisła zajmowała się następującymi tematami:
- Zapoznanie z harmonogramem Tygodnia Zdrowia;
- Działania na rzecz seniorów, aktywizacja, zagospodarowanie czasu wolnego, działalność organizacji i stowarzyszeń pozarządowych na naszym terenie;
- Aktywizacja sportowa młodzieży, programy treningowe realizowane w ramach zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Możliwość pozyskania dodatkowych środków na poszerzenie oferty. Koordynator sportu;

Więcej
obrazek

Ruszyła rekrutacja na dwa kolejne tematy w bezpłatnych warsztatów.

Więcej

Rada Miasta w Wiśle informuje, że rozpoczął się nabór na ławników do Sądu Rejonowego w Cieszynie.

Więcej
obrazek

Tegoroczne hasło obchodów to: „Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi”.

Więcej

Burmistrz Miasta zachęca do zarejestrowania się na portalu "Wiślański e-Urząd", a następnie do aktywnego korzystania ze zindywidualizowanych usług, m.in. z dostępu do własnych danych podatkowych oraz dokonywania płatności online.

Więcej
obrazek

Drugie półrocze roku harcerskiego było dla nas równie pracowite jak pierwsze. Oprócz cotygodniowych spotkań, zorganizowaliśmy Biwak Noworoczny, 5. edycję Olimpiady Zimowej drużyny, wzięliśmy udział w Półmetku Harcerskim odbywającym się w Skoczowie oraz nocce starszoharcerskiej w Drogomyślu. Naszych harcerzy nie zabrakło również w wiślańskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz na obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Nie zapominając o tym co najpiękniejsze, czyli o okołowiślańskiej części Beskidów, odbyliśmy wędrówkę na Baranią Górę razem z drużyną harcerską z Chybia.

Więcej
obrazek

Nauka nie musi, a nawet nie może być nudna. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Malince mieli okazję przekonać się o tym kolejny raz, gdyż ostatnie miesiące obfitowały w miłe wydarzania edukacyjne.

Więcej

Zapraszamy na bezpłatną mammografię W Wiśle. Z badania mogą korzystać kobiety między 50 a 69 rokiem życia*. Badania są bezpłatne, gdy od ostatniego badania finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia upłynęły pełne dwa lata.
* Populacyjny Program Profilaktyki Raka Piersi

Więcej
obrazek

20 maja bieżącego roku po raz kolejny w Wiśle na rynku stanęły kolorowe namioty Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. W tym dniu po raz piąty odbyła się w Wiśle interaktywna wystawa Expo Zdrowie. Ponad dwudziestu wolontariuszy poświęciło swój czas na rzecz zdrowia wiślańskiej społeczności i od godz. 9.00 do godz. 14.00 przyjmowało wszystkie zainteresowane osoby.

Więcej
obrazek

W maju odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 Dzień Ratownictwa. Uczniowie podzieleni na zespoły spotkali się z ratownikiem medycznym, który w niezwykle interesujący sposób opowiadał o swojej pracy. Następnie w teoretyczny sposób omówił z uczniami rodzaje ran i sposób postępowania z nimi. Po części teoretycznej przyszła kolej na praktykę. Uczniowie ćwiczyli ułożenie w tzw. „pozycji bezpiecznej”. Następnie mieli okazję przećwiczyć na manekinach masaż serca i sztuczne oddychanie. Na zakończenie ratownik pokazał dzieciom zawartość torby, w której znajdowały się rożne opatrunki, lekarstwa. Uczniowie mieli okazję założyć kołnierz ortopedyczny, rękaw do usztywnienia kończyn oraz nosze do usztywniania całego ciała.

Więcej
1 2 3 ... 276>>
Pogoda

31.05.2015

Temperatura: 10° C

Wiatr: 7 km/h

Ciśnienie: 1016 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content