Aktualności - Miasto

Wybrano filtr: Miasto
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

W sobotnie popołudnie, 20 września, na terenie ośrodka sportowego „Jonidło” odbyły się Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Miasta Wisły i Gminy Istebna Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zmaganiach uczestniczyło sześć drużyn, cztery z gminy Istebna dwie z miasta Wisły, oraz drużyna młodzieży z partnerskiego miasta Hukvaldy w Czechach, która dała efektowny pokaz ćwiczenia bojowego.

Więcej
obrazek

9 września w ramach targów GastroSilesia, odbył się I Kulinarny Puchar Śląska pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Ministerstwa Gospodarki oraz Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Więcej
obrazek

20 września odbył się Piknik Osiedlowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla nr 2 (Obłaziec – Piła).

Więcej

20 września w Wiśle odbył się Zjazd Wisełków. Uczestniczyło w nim 150 osób, wśród których byli Wisełkowie i ich rodziny, ludzie spokrewnieni oraz wywodzący swoje korzenie z rodu Wisełków, zaprzyjaźnieni mieszkańcy Wisły i okolic, turyści, miłośnicy gwary, folkloru wiślańskiego, kultury i kuchni myśliwskiej.

Więcej

Zapraszamy na bezpłatną mammografię w Wiśle. Z badania mogą korzystać kobiety między 50 a 69 rokiem życia*. Badania są bezpłatne, gdy od ostatniego badania finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia upłynęły pełne dwa lata.
* popularny program profilaktyki raka piersi

Więcej
obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle pragnie zaprosić uczniów wiślańskich Szkół Podstawowych do udziału w pierwszym Konkursie Pięknego Czytania, który odbędzie się 29 września o godz. 9.00 w siedzibie biblioteki. Data konkursu nie jest przypadkowa, bowiem w tym dniu przypada ustanowiony przez Polską Izbę Książki 14 już „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”. Eliminacje do konkursu odbędą się w poszczególnych klasach, a wybrani przez nauczycieli uczniowie będą reprezentować swoją szkołę.

Więcej
obrazek

Ruszyły zapisy do najstarszego i najbardziej oryginalnego biegu w Polsce „Ogólnopolskiego Biegu Kelnerów”. Jego początki sięgają 1938r roku, kiedy to w Wiśle odbyły się „I Zawody zręcznościowe pracowników gastronomicznych” z całego kraju zjechało do miasta ponad 100 kelnerów. Biegli na dystansie 3 km z butelką na tacy z oraz dwiema szklankami wypełnionymi wodą. Za każde wylane 3 dm3 wody były 2 punkty karne. Impreza cieszyła się ogromny zainteresowaniem i ściągnęła tłumy widzów na całej trasie biegu. Wybuch wojny uniemożliw kontynuację tej imprezy, od 2009r. jej organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka.

Więcej
obrazek

Centrum Rehabilitacji Krokus (Wisła, ul. Górnośląska 9) zaprasza do nowo otwartego gabinetu lekarskiego. Powstał on na mocy porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia. W każdy poniedziałek w gabinecie od godz. 14:30 przyjmuje lekarz chorób wewnętrznych specjalista rehabilitacji medycznej.

Więcej

Miejski Zespół Ekonomiczno- Administarcyjny Szkół w Wiśle informuje, iż Miasto Wisła uzyskało dofinansowanie do realizacji projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” dla uczniów klas III wszystkich szkół podstawowych, w ramach współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Więcej
obrazek

Firma „PILCH ” we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach zaproponowała innowacyjne podejście do procesu uczenia i profilaktyki zdrowia. Wisła jest pierwszym miastem, gdzie pierwszoklasiści mogą się cieszyć nowoczesnymi meblami MOBI, które przyczyniają do prawidłowej postawy ciała.

Więcej
1 2 3 ... 255>>
Pogoda

22.09.2014

Temperatura: 10° C

Wiatr: 10 km/h

Ciśnienie: 1010 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content