Starty wiślan: Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła punktowali w Zakopanem

Home > Sport > Starty wiślan: Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła punktowali w Zakopanem

24.01.2012

W miniony weekend wielu wiślańskich sportowców startowało w imprezach różnej rangi. Oto przegląd wyników, jakie osiągali w rywalizacji sportowej w kraju i za granicą:

* W dniach 20 i 21 stycznia odbyły się dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Podczas pierwszych zawodów, które zwyciężył Kamil Stoch (257,9 pkt. - 125,5 i 135,0 m), bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Wisły Ustronianki - Aleksander Zniszczoł (226,6 pkt. - 124,5 i 123,0 m) zajął 9. miejsce a zwycięzca kwalifikacji Piotr Żyła (216,9 pkt. - 122,5 i 115,5 m) był 16. Niestety trzeci wiślanin Tomasz Byrt (83,7 pkt. - 115,5 m) ukończył rywalizację na 44. pozycji. W drugim konkursie triumfował Austriak Gregor Schlierenzauer (300,3 pkt. - 131,5 i 132,0 m). Wiślańscy skoczkowie znów spisali się nieźle - 14. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (270,6 pkt. - 123,5 i 127,0 m) a 18. lokatę zajął Piotr Żyła (263,2 pkt. - 116,0 i 131,0 m). Ponownie rozczarował Tomasz Byrt (102,9 pkt. - 110,0 m), który był 46.
1 Andreas Kofler Austria 905 pkt.
2 Gregor Schlierenzauer Austria 866 pkt.
43 Aleksander Zniszczoł Polska 47 pkt.

* W dniach 20-21 stycznia rozegrano Puchar Bieszczadów w biegach narciarskich. W rywalizacji udział wzięły dwie juniorki młodsze, reprezentujące KS Wisła Ustronianka. W pierwszym dniu zmagań w biegu na dystansie 5 km techniką klasyczną w grupie juniorek B wysoką 3. lokatę wywalczyła Dorota Pilch a 11. była Aleksandra Pilch. Triumfowała Sylwia Molitor z UMKS Marklowice. Dzień później w rywalizacji juniorek B na dystansie 7,5 km techniką dowolną Dorota Pilch była 4. a Aleksandra Pilch 8. Wygrała Małgorzata Żółkiewska z MULKS Tomaszów Lubelski.

* Adam Cieślar, wychowanek KS Wisła Ustronianka zajął 5. miejsce w zawodach Alpen Cup w kombinacji norweskiej, które rozegrano 21 stycznia w niemieckim Hinterzarten. Niestety, drugi z naszych zawodników – lider klasyfikacji generalnej Pucharu Alp, Paweł Słowiok z Wisły zajął odległą 41. lokatę. Niespodziewanym zwyciezcą został 16-letni Austriak Bernhard Flaschberger. Dzień później, 22 stycznia, najlepszy był Austriak Mario Seidl, natomiast na 12. pozycji uplasował się Paweł Słowiok, a Adam Cieślar zakończył rywalizację na 16. pozycji. Po 8 zawodach w klasyfikacji Alpen Cup nadal prowadzi Paweł Słowiok - 388 pkt. a 12. jest Adam Cieślar - 195 pkt.

* 21 stycznia Joanna Kukuczka z KS Wisła Ustronianka wystartowała w slalomie gigancie podczas zawodów FIS w narciarstwie alpejskim, które rozegrano w czeskiej miejscowości Pec pod Sněžkou. Niestety nasza alpejka nie ukończyła pierwszego przejazdu a zwyciężyła Czeszka Daniela Marková.

* Ponad dwustu uczestników stanęło na starcie XXXVII Międzynarodowego Biegu Narciarskiego 'O Istebniański Bruclik', który odbył się 22 stycznia na trasach biegowych na Kubalonce. W biegu głównym na dystansie 15 km stylem klasycznym triumfował Krzysztor Kukuczka z Istebnej i to jemu przypadło główne trofeum imprezy – Istebniański Bruclik. Spośród startujących w imprezie wiślan najlepiej spisał się Piotr Pilch, który triumfował w kategorii mężczyzn 20-29 lat. Miejsce na podium wywalczyła również Anna Słowiok, która zajęła 2. miejsce w kategorii kobiet 17-25 lat.