Aktualności - wszystkie

Wybrano filtr: wszystkie
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi

Miejska Komisja Wyborcza ogłosiła listy kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta Wisła oraz Radnych Miasta Wisła. Obwieszczenia dostępne są w załacznikach poniżej.

Więcej
obrazek

W wielkopolskim Śmiglu (położonym pomiędzy Lesznem i Poznaniem) 21 października odbyła się konferencja popularnonaukowa na temat Oskara Kolberga i jego powiązań z Ziemią Kościańską. Jej organizatorem było Centrum Kultury w Śmiglu, lokalne organizacje społeczne oraz partnerskie instytucje kultury z Kościana, Leszna i Poznania.

Więcej
obrazek

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia 23 października zorganizowała wycieczkę pt. „Śladami Andrzeja Trepki przez Malinkę”. Mimo niepogody wzięło w niej udział kilkanaście osób, które chciały poznać bliżej życie i twórczość związanego z Wisłą pisarza.

Więcej
obrazek

22 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wiśle odbyło się spotkanie wyróżniających się uczniów Gimnazjum nr 1 w Wiśle z władzami miasta.

Więcej
obrazek

Przedstawicielki Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle 16 października uczestniczyły w VI Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów pt. „Wkład duchowieństwa w rozwój kultury i literatury na Śląsku”. Jej organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Gliwicach, a obrady toczyły się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Pławniowicach, dawnym pałacu Ballestremów, obecnie Ośrodku Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Katowickiej Kościoła Rzymskokatolickiego.

Więcej

Jedyny działający w powiecie cieszyńskim Klub Żeglarski "Sternik" zakończył sezon 2014. Osoby z terenu Wisły zainteresowane rozpoczęciem przygody z żaglami zapraszamy do kontaktu z klubem na stronie http://www.sternik-cieszyn.tk.

Więcej
obrazek

 W dniu dzisiejszym przy rynku w okolicy Urzędu Miejskiego i podcieni znaleziono młodego kotka maści szaro-burej tzw. "tygrysek". 

Więcej
obrazek

16 października w Łące koło Pszczyny odbył się Finał Rejonu Pszczyńsko-Cieszyńskiego w Biegach Przełajowych. W zawodach udział wzięły reprezentacje dziewcząt, które biegły na dystansie 800 m, oraz chłopców w biegu na 1500 m. W zawodach brało udział po 6 drużyn dziewcząt i chłopców.

Więcej

WCZK w Katowicach informuje, że IMiGW - PIB CBPM Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie nr 89 z dnia 21.10.2014 dot. wystąpienia zjawiska: intensywne opady deszczu.

Więcej

Mieszkańcy doliny Głębiec serdecznie dziękują przewodniczącemu Zarządu Osiedla nr 4 Henrykowi Sztwiertni za zorganizowanie grupy mieszkańców na korowód dożynkowy w dniu 13 września, oraz za zaproszenie na biesiadę po Dożynkach w dniu 18 października.

Więcej
1 2 3 ... 683>>
Pogoda

25.10.2014

Temperatura: 0° C

Wiatr: 8 km/h

Ciśnienie: 1027 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content