Aktualności - wszystkie

Wybrano filtr: wszystkie
wszystkie Miasto Kultura Turystyka Sport Ważne komunikaty Zima Konkursy i przetargi
obrazek

Odbywające się w miniony weekend w Poznaniu XXXIII Mistrzostwa Polski w Kendo były prawdziwym widowiskiem, w którym nie zabrakło emocji i pojedynków na najwyższym poziomie. Do stolicy Wielkopolski przyjechała rekordowa ilość ponad 100 zawodników i zawodniczek czyniąc z miejsca tę imprezę drugimi największymi zawodami kendo w Polsce zaraz po odbywających się w 2011 roku Mistrzostwach Europy. Turniej objęty był honorowym patronatem Ambasadora Japonii w Polsce.

Więcej

25 października mieszkańcy wszystkich dolin Wisły rywalizowali ze sobą w piętnastu konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Letnią Spartakiadę Dolin zorganizowano jako imprezę sportowo-integracyjną w ramach realizacji projektu „Aktywizacja społeczna i zawodowa na terenie Gminy Wisła” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Więcej
obrazek

16 listopada wybierzemy władze samorządowe. To wyjątkowo ważne wybory, gdyż władze gminy, powiatu i województwa decydują w sprawach, które najbardziej wpływają na Twoje życie. W tej kadencji sejmiki wojewódzkie rozdzielą też 40% ostatniej, największej transzy środków UE. Ale to nie jedyny powód, by dobrze się przygotować. Po raz pierwszy prawie w całej Polsce wybierzemy radnych w okręgach jednomandatowych. Sprawdź, co to oznacza dla wyborcy.

Więcej
obrazek

Od 17 do 22 listopada Zamek Cieszyn organizuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Cieszynie. Jest to jedna z największych inicjatyw, propagujących ideę przedsiębiorczości na Śląsku Cieszyńskim. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu jest kierowane do osób zainteresowanych własnym rozwojem, bez względu na wiek – uczniów, studentów, menedżerów, nauczycieli, przedsiębiorców oraz tych, którzy poszukują pracy, czy planują założenie własnej firmy.

Więcej

 WCZK w Katowicach informuje, że IMiGW - PIB CBPM Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie nr 92 z dnia 28.10.2014  dot. wystąpienia zjawiska: silna mgła. 

Więcej

Burmistrz Miasta Wisła skierował pod obrady najbliższej sesji Rady Miasta Wisła projekty uchwał w sprawie podatków i opłat lokalnych, które mogą obowiązywać od 1 stycznia 2015 roku.

Więcej

  Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza młodzież chcącą grać i śpiewaać po góralsku do Wiślańskiej Kapeli Góralskiej.

Więcej
obrazek

 24 października odbyla się czwarta edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej – skierowanego dla młodzieży szkolnej. Jak co roku, Festiwal miał charakter nie tylko przeglądu talentów ale również konkursu, w którym wyłoniono najlepiej zapowiadających się młodych artystów.

Więcej

25 października wiślański koszykarki niestety doznały czwartej porażki z rzędu, przegrywając na wyjeździe z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 42:63 (8:21, 9:10, 14:15, 11:17).

Więcej
1 2 3 ... 685>>
Pogoda

30.10.2014

Temperatura: 0° C

Wiatr: 9 km/h

Ciśnienie: 1025 hPa

Baza noclegowa
Kamera internetowa
kamera 2
Galeria
Newsletter
Content