Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Koncert "Beskidzie-Beskidzie"

6.12.2018

1 grudnia Społeczne Ognisko Muzyczne im. Jerzego Drozda w Wiśle zorganizowało koncert poświęcony częściowo piosenkom z tekstami Agnieszki Osieckiej, zatytułowany „Beskidzie-Beskidzie”.

50 lat temu, 9 grudnia 1968 roku w sali kina „Marzenie” gościła Agnieszka Osiecka, która w przeciągu 10 minut napisała dla Ogniskowego Zespołu Wokalnego „Stokrotki” słowa piosenki „Wesoło mi w zimie”. Drugi tekst „Beskidzie-Beskidzie” powstał przy kolejnej wizycie artystki w Wiśle. Dla obecnych uczniów SOM nowe aranżacje obu utworów napisał pianista, kompozytor i aranżer Jacek Obstarczyk.

W koncercie udział wzięli uczniowie SOM i jazzowy wokalista Wojciech Myrczek, który zachwycił kunsztem wokalnym wszystkich słuchaczy. Występującym na koncercie wokalistom, zarówno uczniom jak i Wojciechowi Myrczkowi, akompaniował pianista Jacek Obstarczyk. Realizacją dźwięku zajął się (non-profit) Mariusz Kmieć.

W dniu poprzedzającym koncert Wojciech Myrczek i Jacek Obstarczyk, przeprowadzili z uczniami SOM wokalne warsztaty. Dziękujemy i gratulujemy wspaniałego występu.

(eb)


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3