Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Pierwszaki programują

7.12.2018

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 5 w Wiśle uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych „TIK dla najmłodszych” i „Wstęp do programowania” , które pozwalają zdobyć umiejętności posługiwania się nowymi technologiami, a także opanować podstawy programowania.

W czasie zajęć dzieci poznają gry i aplikacje komputerowe, kodują offline przy użyciu maty do kodowania, sfinansowanej przez Radę Rodziców, oraz programują roboty. Uczniowie biorą także udział w projekcie „Technologie z klasą”, zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci, dzięki któremu kształtują umiejętność logicznego myślenia, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych a także rozwijają kompetencje społeczne. Realizując kolejne etapy programu uczniowie otrzymują nagrody, m.in. zestaw „Zaprogramowani na przygodę”, który w ciekawy sposób zapoznaje dzieci ze światem robotów i programowania. Wierzymy, że dzięki tym zajęciom uczniowie zyskają niezbędne we współczesnym świecie umiejętności informatyczne i technologiczne.

Klaudia Byrt – opiekun zajęć


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3