Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Piknik Spadochroniarski za nami

13.10.2017

7 października odbył się w Wiśle VII Piknik Spadochroniarski. Było to potkanie sympatyków militariów i historii polskiego wojska. 

Uroczyste otwarcie pikniku, kóremu towarzyszyła prezentacja multimedialna, odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wiśle. Wśród zaproszonych gości na honorowym miejscu zasiadła cichociemny Aleksander Tarnawski "Upłaz". Otwarcia dokonał główny organizator pikniku Piotr Wybraniec, właściciel Muzeum Spadochroniarstwa w Wiśle i wielki pasjonat militariów. Władze miasta reprezentował jego sekretarz Sylwester Foltyn.

Po części oficjalnej impreza przeniosła się do Parku Kopczyńskiego, gdzie na terenach zielonych zorganizowano dynamiczne i statyczne pokazy jednostek wojskowych, stowarzyszeń, grup rekonstrukcji historycznej oraz ASG. Można było pooglądać najnowszy sprzęt wojskowy, a dzieci mogły pobawić się na "torze małego komandosa" i podczas konkursów z nagrodami. Jednak największą atrakcją dla zgromadzonych widzów były skoki spadochroniarzy. Całość wydarzenia zakończył pokaz filmów spadochronowych w Restauracji Ogrodowa.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3