Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Praktyki zagraniczne w Portsmouth

13.10.2017

Dziesięć uczennic z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle odbyło czterotygodniowe staże w Anglii w Portsmouth. Zostały one zrealizowane i sfinansowane w ramach Funduszu Europejskiego PO WER - „Mobilny Technik w ZSGH w Wiśle”.

Dziewczęta zdobywały doświadczenie zawodowe pracując w hotelach: Ibis i Premier Inn, restauracji Akash oraz w salonie Pure Sun na stanowiskach housekeeping, hostessa, kelnerka i recepcjonistka. Uczennice mogły nabyć nowe umiejętności zawodowe z zakresu obsługi klienta, poszerzyć swoją wiedzę na temat specyfiki kuchni angielskiej oraz innych kultur gastronomicznych, które zadomowiły się na Wyspach Brytyjskich. Pobyt w Anglii był także doskonałą okazją do obserwacji wielokulturowego społeczeństwa, które pomimo różnic religijnych, światopoglądowych czy obyczajowych może funkcjonować poprawnie. W zakładach pracy dziewczyny miały możliwość poznania ludzi pochodzących z różnych krajów europejskich, Azji czy Afryki, którzy potrafią z sobą współpracować i wspólnie dbać o jakość oferowanych klientom usług.

Praktykantki mieszkały u rodzin angielskich, dzięki czemu mogły poznać tutejsze tradycje rodzinne i kulinarne, kulturę oraz doskonalić umiejętności językowe. W weekendy zwiedziły urocze miasta na południu Anglii: Oxford z siedzibą najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu świata, Brighton, znany z Royal Pavilion – królewskiego pałacu w stylu hindi, oraz Winchester, czyli pierwszą stolicę Anglii, gdzie mogły zobaczyć Okrągły Stół legendarnego władcy Brytów króla Artura oraz XI-wieczną katedrę. Wolne chwile przeznaczały na spacery po Portsmouth wzdłuż cieśniny Solent i kanału La Manche.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3