Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Praktyki zagraniczne w Portsmouth

13.10.2017

Dziesięć uczennic z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle odbyło czterotygodniowe staże w Anglii w Portsmouth. Zostały one zrealizowane i sfinansowane w ramach Funduszu Europejskiego PO WER - „Mobilny Technik w ZSGH w Wiśle”.

Dziewczęta zdobywały doświadczenie zawodowe pracując w hotelach: Ibis i Premier Inn, restauracji Akash oraz w salonie Pure Sun na stanowiskach housekeeping, hostessa, kelnerka i recepcjonistka. Uczennice mogły nabyć nowe umiejętności zawodowe z zakresu obsługi klienta, poszerzyć swoją wiedzę na temat specyfiki kuchni angielskiej oraz innych kultur gastronomicznych, które zadomowiły się na Wyspach Brytyjskich. Pobyt w Anglii był także doskonałą okazją do obserwacji wielokulturowego społeczeństwa, które pomimo różnic religijnych, światopoglądowych czy obyczajowych może funkcjonować poprawnie. W zakładach pracy dziewczyny miały możliwość poznania ludzi pochodzących z różnych krajów europejskich, Azji czy Afryki, którzy potrafią z sobą współpracować i wspólnie dbać o jakość oferowanych klientom usług.

Praktykantki mieszkały u rodzin angielskich, dzięki czemu mogły poznać tutejsze tradycje rodzinne i kulinarne, kulturę oraz doskonalić umiejętności językowe. W weekendy zwiedziły urocze miasta na południu Anglii: Oxford z siedzibą najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu świata, Brighton, znany z Royal Pavilion – królewskiego pałacu w stylu hindi, oraz Winchester, czyli pierwszą stolicę Anglii, gdzie mogły zobaczyć Okrągły Stół legendarnego władcy Brytów króla Artura oraz XI-wieczną katedrę. Wolne chwile przeznaczały na spacery po Portsmouth wzdłuż cieśniny Solent i kanału La Manche.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3