Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Rabaty i darmowa kolej

11.06.2018

Współpraca turystyczno-promocyjna pomiędzy Ustroniem a Wisłą nabiera rozpędu. Po wspólnych kalendarzach imprez przyszła czas na wspólną akcję rabatową, skierowaną do turystów przebywających w beskidzkich kurortach co najmniej dwie doby.

Celem akcji „Wisła, Ustroń…zostaję dłużej – dostaję więcej” jest wspólne dotarcie do osób przebywających w Ustroniu i Wiśle i jak największe uatrakcyjnienie ich pobytów poprzez specjalne zniżki na atrakcje ora umożliwienie łatwej komunikacji pomiędzy miastami.

Podobna akcja odbyła się już w Wiśle. Ponieważ została bardzo dobrze odebrana zarówno przez turystów, jak i gestorów bazy noclegowej postanowiono poszerzyć ją o sąsiedni Ustroń.

- Inicjatywa była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Całe przedsięwzięcie jest rezultatem dobrze układającej się współpracy miasta z gestorami prowadzącymi działalność gospodarczą związaną z obsługą ruchu turystycznego – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

- To bardzo duże przedsięwzięcie angażujące bardzo dużą ilość podmiotów, dlatego też. mam nadzieję, że poszerzenie współpracy przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich zaangażowanych, zarówno dla organizatorów, jak i gestorów bazy turystycznej ale przede wszystkim dla turystów, dla których pobyt w naszych miastach okaże się jeszcze bardziej atrakcyjny – dodaje burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec.

Całe przedsięwzięcie polega na wydawaniu kart rabatowych, uprawniających do skorzystania z promocyjnych cen (niższych o 15%) na określone w nich atrakcje turystyczne, więc turyści, którzy uiszczają opłatę miejscowa i opłatę uzdrowiskową, zyskują dużo więcej, bo wartość rabatów znacznie przewyższa wysokość tej opłaty. Karty wydawane są przez rozliczające się z miastami z inkasowanej opłaty miejscowej i uzdrowiskowej podmioty oferujące pobyt w Wiśle i Ustroniu, zatem zyskują też uczciwi gestorzy, którzy mogą swoim gościom zaproponować wspomniane karty rabatowe.

W tym roku turyści, którzy zapłacą opłatę miejscową w Wiśle i opłatę uzdrowiskową w Ustroniu będą mogli skorzystać także z darmowego transportu koleją między Wisłą a Ustroniem. Posiadając wspomnianą kartę rabatową mogą jednorazowo przejechać pociągiem Kolei Śląskich „tam i z powrotem” między dwoma turystycznymi miejscowościami. – Bardzo cieszymy się z tego, że nasza współpraca się rozwija i mamy nadzieję, że dodatkowe połączenia przypadną turystom do gustu. Kolej wydaje się bowiem jednym z najwygodniejszych sposobów podróżowania i zwiedzania – nie musimy się np. martwić o korki czy znalezienie miejsca parkingowego. Dodatkowo warto podkreślić, że jest to jednocześnie jedna z najbardziej ekologicznych form transportu – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Pomysł uruchomienia dodatkowych przejazdów kolejowych pomiędzy Wisłą a Ustroniem pojawił się już w zeszłym roku lecz ze względu na remonty mostów kolejowych nie doszedł do skutku. Czas ten jednak nie został zmarnowany i pozwolił na dokładne dopracowanie szczegółów. Finalizacja akcji nie powiodłaby się bez zaangażowania i wsparcia wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwii Cieślar.

Dzięki temu w piątek 8 czerwca w Urzędzie Miejskim w Wiśle podpisano trójstronną umowę określającą warunki i zasady funkcjonowania bezpłatnych przejazdów pociągami dla turystów na trasie Wisła Głębce – Ustroń / Ustroń – Wisła Głębce. Z darmowych przejazdów będzie można korzystać od czerwca do 1 września. Obejmują one weekendowy rozkład jazdy, z którym zapoznać można się na stronie Kolei Śląskich, jak również w książeczce rabatowej dystrybuowanej na terenie Wisły i Ustronia.

Umowę podpisali: Burmistrz Wisły – Tomasz Bujok, Burmistrz Ustronia – Ireneusz Szarzec, Prezes Zarządu Kolei Śląskich – Wojciech Dinges i Wiceprezes Zarządu Kolei Śląskich – Renata Szczygieł.

Szczegółowy opis oferowanych usług objętych rabatem oraz regulamin akcji umieszczony jest w każdym egzemplarzu karty rabatowej oraz na stronach internetowych miast. Karty te gestorzy mogą pobierać w Centrum Informacji Turystycznej przy placu Hoffa w Wiśle i w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Ustroniu.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3