Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

"Rajd gwiaździsty" wiślańskich szkół

11.06.2018

7 czerwca odbył się w Wiśle „Rajd gwiaździsty”. Impreza wpisuje się w miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a była skierowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.

Podczas rajdu uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali miejsca pamięci na terenie Wisły. Najmłodsi uczniowie z klas I-III odwiedzili m.in.: tablicę nauczycieli w holu Szkoły Podstawowej nr 1, tablicę Jana Sztwiertni na starej szkole, tablicę ks. Władysława Pawlasa w kościele Ap. Piotra i Pawła, Pomnik Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny, obelisk ks. Juliusza Bursche czy pomnik Jana Sztwiertni przed Amfiteatrem im. Stanisława Hadyny. Punktem kulminacyjnym było odwiedzenie wystawy „Wisła w drodze do niepodległości” na placu Hoffa, oraz udział w programie interaktywnym z piosenkami patriotycznymi oraz konkursami w wykonaniu Teatru „Vis a Vis”.

Trasy uczniów klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych były bardziej zróżnicowane. Uczniowie ze wszystkich szkół, w zależności od doboru trasy, zobaczyli: tablicę nauczycieli w holu SP1, tablicę Jana Sztwiertni na starej szkole, tablicę ks. Władysława Pawlasa w kościele Ap. Piotra i Pawła, Pomnik Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny, głaz z tablicą zamordowanej rodziny Cieślarów i Szczyrkowian, cmentarz ewangelicki „Na Gróniczku” (grób symboliczny ofiar II wojny światowej, groby Goszyków, Michejdów, Jana Sztwiertni, Dyrny i Procnera, Młynarczyk, Wandy Sochaczewskiej, Wawrzyńca Kalisza, Agnieszki Pilch, tablice ofiar wojny na kaplicy cmentarnej), pomnik Jana Sztwiertni przed amfiteatrem, grób nieznanego żołnierza w Nowej Osadzie, głaz z tablicą Dyrny i Procnera obok Karczmy Beskidzkiej, głaz z tablicą na grobie zbiorowym (Uścieńków), tablicę Adolfa Pilcha na szkole, tablicę Romana Mrozińskiego na Kopydle, tablicę Józefa Korola w Jaworniku, cmentarz katolicki (tablica nagrobna mjr Rudolfa Galusa, grób Jana Halamy), tablicę pamięci żołnierzy NSZ w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, obelisk ks. Juliusza Bursche. Oczywiście każda z grup zwiedziła wystawę „Wisła w drodze do niepodległości” na placu Hoffa, a na zakończenie obejrzeli spektakl „W oddaleniu”historię miłości dwojga młodych ludzi na tle wydarzeń wojennych w wykonaniu Teatru „Vis a Vis”.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3