Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: kolejne podium Piotra Żyły

17.12.2018

Za nami kolejny tydzień pełen sportowych wrażeń. Dostarczył ich szczególnie Piotr Żyła, który jest w fantastycznej formie!

W dniach 15-16 grudnia odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W pierwszym konkursie w szwajcarskim Engelbergu Piotr Żyła zajął 2. miejsce. Wygrał Niemiec Karl Geiger.
Wyniki - skocznia HS-140 (K-125)

1 Karl Geiger Niemcy 302,0 pkt. 135,0 i 141,0 m
2 Piotr Żyła Polska 297,3 pkt. 134,0 i 136,0 m
3 Daniel Huber Austria 295,5 pkt. 135,0 i 138,5 m

W drugim konkursie wiślanin powtórzył swój wyczyn i po raz drugi zameldował się na 2. stopniu podium. Tym razem wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi.

1 Ryoyu Kobayashi Japonia 294,4 pkt. 144,0 i 137,0 m
2 Piotr Żyła Polska 285,1 pkt. 137,5 i 135,0 m
3 Kamil Stoch Polska 279,5 pkt. 138,0 i 131,0 m

Aleksander Zniszczoł zajął 2. miejsce w jednoseryjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który odbył się 15 grudnia w fińskiej Ruce, niedaleko Kuusamo. Nieźle zaprezentował się także Paweł Wąsek, sklasyfikowany na 11. pozycji. Niestety trzeci z zawodników WSS Wisła Tomasz Pilch zakończył rywalizację bez zdobyczy punktowej, plasując się na 44. miejscu. W drugim dniu zmagań, 16 grudnia, najlepiej z naszych skoczków wypadł Paweł Wąsek, który zajął 6. miejsce. Aleksander Zniszczoł był 9., a Tomasz Pilch 41. Oba konkursy wygrał Norweg Robin Pedersen.

Austriak Stefan Rainer wygrał pierwszy zimowy konkurs FIS Cup w skokach narciarskich, który odbył się 14 grudnia w norweskim Notodden. Z trójki zawodników WSS Wisła punkty zdobył tylko 22. Kacper Juroszek. Bartosz Czyż był 51., a Szymon Jojko 58. 15 grudnia, w drugim konkursie Kacper Juroszek uplasował się na 14. pozycji. Pozostali dwaj zawodnicy WSS Wisła Bartosz Czyż i Szymon Jojko zajęli odpowiednio 45. i 53. miejsce. Triumfował Niemiec Fabian Seidl.

16 grudnia odbył się VI Puchar Kościeliska w biegach narciarskich, inaugurujący nowy sezon Pucharu Polski Amatorów PZN. Na dystansie 5 km techniką klasyczną (kobiety oraz młodzież do lat 18) najszybszy okazał się Gabriel Boś z Wisły.

8 grudnia w Porąbce odbył się Mikołajkowy Bieg Charytatywny "Super Paka dla Dzieciaka". 89. miejsce zajął w nim Jakub Kučerka z Wisły (19. miejsce w kategorii mężczyzn do lat 29). 127. lokatę wywalczyła Katarzyna Cieślar z Wisły, która była 15. wśród kobiet i 9. w kategorii kobiet lat 30-39. Na liście startowej znalazła się jeszcze Katarzyna Kučerka, która zajęła 273. lokatę (99. wśród kobiet i 29. w kategorii pań do 29 lat).