Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: sukces Tomka Pilcha, Wiktora Szozdy, Natalii Bury i Marcina Czyża

12.02.2018

Dużo dzieje się w sporcie. Zima pozwala na rozgrywanie wielu konkurencji, więc śpieszymy z przekazaniem najświeższych informacji o sukcesach naszych zawodników. 

10 lutego koszykarska reprezentacja Polski kobiet wygrała swój pierwszy mecz w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2019. W rozegranym w Tallinie spotkaniu podopieczne Arkadiusza Rasina pokonały Estonię 87:68. Wychowanka ISSiR Start Wisła Magdalena Szajtauer co prawda punktów nie zdobyła, ale za to zebrała 4 piłki, a także zanotowała asystę i blok.


W dniach 10-11 lutego w amerykańskim Iron Mountain rozegrano zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Aleksander Zniszczoł w pierwszym konkursie był 32., a wygrał Norweg Marius Lindvik. W drugim konkursie skoczek WSS Wisła zajął 17. miejsce, natomiast zwycięzcą zawodów został reprezentant Norwegii Halvor Egner Granerud.


W dniach 10-11 lutego Tomasz Pilch z WSS Wisła dwukrotnie wygrał zawody FIS Cup w skokach narciarskich, które odbyły się w niemieckiej miejscowości Rastbüchl. Bartosz Czyż zajmował 13. i 17. miejsce, a Kacper Juroszek kończył zmagania na 38. i 26. pozycji.


W dniach 10-11 lutego w Zakopanem rozegrano zawody XIV edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W gronie zwycięzców pierwszego konkursu skoków znalazł się zawodnik WSS Wisła Wiktor Szozda (Junior E - HS38). Jego koledzy klubowi Nicole Konderla (Juniorki - HS72), Arkadiusz Jojko (Junior C - HS72) i Mikołaj Wantulok (Junior E - HS38) stanęli na najniższym stopniu podium. Dzień później, 11 lutego, swój wynik z poprzedniego dnia powtórzył Wiktor Szozda, który wygrał rywalizację skoczków w kategorii Junior E (HS38). Niestety było to jedyne podium wywalczone przez naszych zawodników tego dnia. Z kolei w kombinacji norweskiej rywalizowano po raz pierwszy w tym sezonie. Z grona zawodników WSS Wisła najlepiej zaprezentował się Jakub Cieślar, który zajął 2. miejsce w najmłodszej grupie wiekowej (Junior E - HS38/bieg 2,5 km).


W dniach 10-11 lutego w Ptaszkowej rozegrano drugą edycję zawodów Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska". W pierwszym dniu zmagań rywalizowano techniką klasyczną, a wśród konkurujących o medale nie mogło zabraknąć zawodników sekcji biegów narciarskich WSS Wisła. W rywalizacji dziewcząt wśród Juniorek A (5 km) 6. lokatę zajęła Natalia Bury, natomiast w grupie Juniorek C (3,4 km) 22. była Aleksandra Raszka, a 33. Magdalena Pilch. W zmaganiach chłopców w kategorii Junior C (3,4 km) 14. lokatę wywalczył Gabriel Boś, a 29. był Łukasz Cieślar, z kolei w grupie Junior D (2,5 km) 12. miejsce zajął Tomasz Wąsowicz, a 17. Dawid Pilch. W drugim dniu rywalizowano w biegach techniką dowolną. Duży sukces odniosła Natalia Bury, która stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii Juniorek A (10 km). Wśród Juniorek C (5 km) 24. był Aleksandra Raszka, a 33. Magdalena Pilch. Z kolei w zmaganiach chłopców w grupie Junior C (5 km) 16. był Gabriel Boś, a 26. Łukasz Cieślar, natomiast w kategorii Junior D (3,4 km) 13. miejsce zajął Tomasz Wąsowicz, a 15. Dawid Pilch.


Udany występ zanotował Marcin Czyż z Wisły w III rundzie Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim, która odbyła się 10 lutego na terenie Ośrodka Narciarskiego "Harenda". Nasz zawodnik triumfował w najmłodszej grupie wiekowej mężczyzn.


10 lutego w okolicach Schroniska na Hali Miziowej w Korbielowie odbył się XVIII Puchar Pilska w narciarstwie wysokogórskim, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Europy Środkowej w skialpiniźmie. Piotr Andrzejewski z Wisły i Rafał Kuzieł z Krakowa uplasowali się na 37. miejscu.


10 lutego na skoczniach narciarskich w centrum Wisły rozegrano zawody w skokach narciarskich żaków, organizowane przez Czechów. W grupie 9-10 lat zwyciężył Hynek Dostalik z Ski Klub Harrachov, 2. miejsce zajął reprezentant WSS Wisła Jan Krużołek, a 3. jego klubowy kolega Tomasz Samiec. W kategorii 11-12 lat wygrał Daniel Škarka (TJ Rožnov pod Radhoštěm), 2. był Jakub Šusta (SK Ještěd Liberec), a 3. Tomáš Hanák (TJ Rožnov pod Radhoštěm).


Michał Czyż z UKS Wisła zajął 6. miejsce w pchnięciu kulą (6kg) podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w dniach 9-11 lutego w Toruniu.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3