Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: wiślanki wicemistrzyniami Śląska, sukces Jakuba Glajcara

17.04.2018

Prezentujemy wyniki, jakie osiągali wiślańscy sportowcy w minionym tygodniu.

7 kwietnia w Żorach odbył się turniej finałowy Pucharu Śląska w Minikoszykówce dziewcząt U-10 (rocznik 2008 i młodsze). W zawodach o miano najlepszej drużyny w naszym województwie miały się zmierzyć trzy najlepsze drużyny fazy zasadniczej, czyli ŻAK Żory, KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec oraz ISWJ Wisła, jednak na zawody nie przyjechała drużyna z Sosnowca, tak więc o główne trofeum zmierzyły się ekipy z Żor i Wisły. Mecz finałowy był niestety jednostronnym widowiskiem, zakończonym wygraną gospodyń 52:12 (16:2, 15:2, 8:5, 16:0). ISWJ Wisła wywalczył wicemistrzostwo Śląska w składzie: Zuzanna Mosiejko, Maria Pilch, Melania Pilch, Gaja Nowicka, Anna Zawada, Małgorzata Lazar, Joanna Mołodyńska, Magdalena Mleko, Sara Hołombek, Lidia Cieślar, Laura Borecka, Aleksandra Krzok, Zuzanna Czyż i Zuzanna Śliż.

Janusz Gomola zajął 54., a Adam Pilch 89. miejsce na dystansie 30 km w zawodach Force Maraton MTB - Orzesze 2018, które odbyły się 8 kwietnia. Kolarze z Wisły w kategorii M-40 zajęli odpowiednio 11. i 24. lokatę.

14 kwietnia w Lublińcu odbyły się w pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Znakomicie podczas tej imprezy spisał się Jakub Glajcar z Wisły, który wespół z I'm Metheora wygrał rywalizację mężczyzn na długim dystansie. Wiślanka Irena Piotrowska z Jenny Metheora Valentino zajęła 5. lokatę na długim dystansie wśród kobiet.

Blisko trzystu zawodników wzięło udział w wiosennej edycji biegu górskiego Beskidzka 160 na Raty - Salamandra Ultra Trail, która odbyła się 14 kwietnia w Goleszowie. W rywalizacji na dystansie ok. 49 km (przewyższenie: 2600 m) 69. miejsce zajął Jakub Kucerka z Wisły. Trasa biegu przebiegała również przez nasze miasto.

Tomasz Raszyk z Wisły zajął 2. miejsce w kategorii Hobby Full w zjeździe rowerowym z cyklu Local Series of Downhill, który odbył się 15 kwietnia w Ustroniu. W tej samej kategorii kolejni wiślanie Marek Goryczka i Tomasz Goryczka uplasowali się odpowiednio na 16. i 43. lokacie.

15 kwietnia w Łodzi odbył się DOZ Maraton. W klasyfikacji farmaceutek na 3. pozycji została sklasyfikowana Iwona Zubik-Skupień z Wisły.