Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

V Turniej Tenisa Stołowego za nami

4.12.2019

W dniach 29-30 listopada w Ośrodku START odbył się V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Wisła.  W ciągu dwóch dni sportowej rywalizacji udział w turnieju wzięło udział blisko 100 uczestników.

Pierwszego dnia rozegra turniej dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Do międzyszkolnej rywalizacji stanęło 54 zawodniczek i zawodników z wiślańskich szkół. W kategorii dziewczyny I-III najlepsza okazała się Anna Pik (SP nr 1) drugie miejsce zajęła Bielesz Karolina (SP nr 1). Większa rywalizacja wśród dziewczyn odbyła się w kategorii IV-VI oraz VII-VIII, gdzie wszystkie miejsca na podium „zgarnęły” uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wiśle. W kategorii IV-VI Najlepsza okazała się Zuzanna Kobiela, drugie miejsce dla Aurelii Kardas oraz „brąz” wywalczyła Wiktoria Cieślar. W kategorii VII-VIII „złoto” przypadło Ewelinie Pilch, drugie miejsce dla Natalii Skiby oraz zamykająca podium Julia Nogowczyk.  Wśród uczniów w kategorii klas I-III najwyższe miejsce na podium wywalczył Michał Pilch (SP1), który w finale pokonał Cypriana Kaczorowskiego (SP5) oraz ostatnie miejsce przypadło Krystianowi Legierskiemu (SP5). W najbardziej licznej kategorii IV-VI odbyła się zacięta sportowa rywalizacja, najlepszym zawodnikiem został Jan Pilch (SP5), „srebro” przypadło Ksaweremu Lazarowi (SP1) oraz „brąz” dla Kamila Rackiego (SP1). Wśród najstarszych uczniów VII-VIII bezkonkurencyjny okazał się Mikołaj Pepłowski (SP5), który w finale pokonał Łukasza Cieślara (SP1) oraz zamykający podium Oliwier Nowicki (SP5).  Puchar Burmistrza Miasta Wisła dla najlepszej szkoły wywalczyła  Szkoła Podstawowa nr 1 w Wiśle, który osobiście wręczył sekretarz miasta Sylwester Foltyn a uczestnikom pogratulował doskonałych wyników, dobrego poziomu gry i postawy fair play.

W sobotni poranek zostały rozegrane mecze wśród dorosłych oraz po raz pierwszy również wśród młodzieży (dziewczyny i chłopcy 10-15 lat). W nowej kategorii turnieju wystartowało najwięcej uczestników, bo aż 18 zawodniczek i zawodników.  Wśród najmłodszych „złoto” przypadło Przemysławowi Polokowi, „srebro” dla Eweliny Pilch oraz „brąz” Janowi Pilchowi. W zmaganiach pań wzięły udział dwie zawodniczki, rywalizację wygrała Bożena Chmielniak w pojedynku z Martą Sztajnert. Wśród mężczyzn w kategorii 16-49 zmagania zwyciężył Michał Broniszewski, który w finale pokonał Roberta Bakona oraz na 3. miejscu Jarosław Majocha. Rywalizację w kategorii 50+ wygrał Zdzisław Śliwka, który wygrał pojedynek z Jarosławem Pajączkowskim, a podium zamknął Bronisław Lazar. Najlepszą wiślanką turnieju została Marta Sztajnert, wśród wiślan Bronisław Lazar. Puchary i nagrody rzeczowe w imieniu burmistrza Wisły Tomasza Bujoka wręczył przewodniczący Komisji Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Rady Miasta Wisła Sławomir Wantulok, który gratulował zwycięzcom osiągnięć i dziękował wszystkim za udział.

Organizatorami V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Wisła był Urząd Miejski w Wiśle i UKS Wiślańskie Orły - grupa "Wiślanie". Sponsorzy nagród: Urząd Miejski w Wiśle, Hotel Gołębiewski,  Ośrodek Narciarski "Nowa Osada", Ośrodek Narciarski "Klepki", Ośrodek Narciarski "Siglany", Restauracja "Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki", Pizzeria u Janiego, PPHU „Wiślanka”, Hurtownia "Marko", Ośrodek Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle.