Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Walczyli przy stołach

7.12.2018

7 grudnia w hali sportowej Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich "Start" w Wiśle odbyła się pierwsza odsłona IV Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Wisła. W pierwszym dniu zmagań rywalizowały dzieci i młodzież z wiślańskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. W sobotę, 8 grudnia, rozegrane zostaną turnieje dla uczniów szkół średnich i osób dorosłych (open).

Rozgrywki toczyły się tzw. systemem rosyjskim, czyli zawodnik odpadał z turnieju po dwóch porażkach. Mecze grano do dwóch setów wygranych (set do 11 punktów). Łącznie w turnieju udział wzięło 60 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja toczyła się w następujących kategoriach wiekowych: dziewczęta z klas VII, VIII i III gimnazjum (6 zawodniczek), dziewczęta z klas IV-VI (10 zawodniczek), chłopcy z klas VII, VIII i III gimnazjum (15 zawodników), chłopcy z klas IV-VI (13 zawodników), chłopcy z klas I-III (15 zawodników i 1 zawodniczka). Nie rozegrano kategorii dziewczynek z klas I-III, gdyż do zawodów zgłosiła się jedna dziewczynka, która zagrała z chłopcami i dzielnie walczyła o jak najwyższą lokatę.

W wyniku rozgrywanych spotkań, w poszczególnych kategoriach wyłoniono zwycięzców. Najlepsi otrzymali puchary i cenne nagrody, natomiast każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Wręczenia trofeów dokonał burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Oto kolejność:
- dziewczęta z klas I-III: 1. Anna Pik;
- dziewczęta z klas IV-VI: 1. Julia Nogowczyk, 2. Sandra Hracka, 3. Oliwia Bujok, 4. Oliwia Niemczyk, 5-6. Nadia Juchniewicz i Agata Martynek;
- dziewczęta z klas VII, VIII, III gimnazjum: 1. Ewelina Pilch, 2. Natalia Skiba, 3. Joanna Pilch, 4. Anna Wisełka, 5-6. Anna Bujok i Natalia Kobyłecka;
- chłopcy z klas I-III: 1. Kamil Racki, 2. Michał Pilch, 3. Krystian Legierski, 4. Kevin Kubień, 5-6. Rafał Kędzior i Michał Kożuch;
- chłopcy z klas IV-VI: 1. Jan Pilch, 2. Kacper Szatan, 3. Dawid Pietruszka, 4. Łukasz Cieślar, 5-6. Kacper Paw i Wojciech Sikora;
- chłopcy z klas VII, VIII i III gimnazjum: 1. Paweł Czyż, 2. Przemysław Polok, 3. Joel Kojma, 4. Jakub Wapienik, 5-6. Wojciech Chmura i Dawid Cieślar.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!!!

Sponsorami IV Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Wisła są: Urząd Miejski w Wiśle, Hotel Gołębiewski, Hotel Stok, Ośrodek Narciarski Nowa Osada, Wyciąg Narciarski Ski Siglany, Ośrodek Narciarski Klepki, Spar Wisła, Pizzeria u Janiego, Dworek nad Wisłą, Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki, Auto-Koczwara, Heban, Marko, Wiślanka i Ośrodek Przygotowań Paraolimpijskich "Start". Dziękujemy!


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3