Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wanda Przybylska wśród nominowanych

12.02.2019

W tegorocznej edycji konkursu na "Kobietę Oryginalną Śląska Cieszyńskiego" wśród nominowanej do tytułu piątki znalazła się wiślanka Wanda Przybylska.

Po raz siódmy Gminny Ośrodek Kultury z Istebnej wraz z portalem Śląska Cieszyńskiego ox.pl oraz Głosem Ziemi Cieszyńskiej zaprosił do typowania kobiet wyjątkowych z naszego terenu. Celem wyborów jest wyłonienie oryginalnej kobiety ze Śląska Cieszyńskiego oraz docenienie jej codziennego wizerunku, wyglądu, charyzmy i prezencji. Kandydatką może być każda kobieta: koleżanka, przyjaciółka, sąsiadka, żona, córka, siostra, pani domu, bizneswoman, działaczka społeczno-kulturalna, która jest na swój sposób interesująca i wyjątkowa: elegancka, schludna, może artystka, lubiąca się ciekawie ubierać, sympatyczna, uśmiechnięta, miła, otwarta, bezinteresowna, pomocna itp., czyli po prostu oryginalna.

W pierwszy etapie konkursu każdy mógł zgłosić swoją kandydatkę, zaś do drugiego etapu przeszły te panie, które takich zgłoszeń miały najwięcej. Jedną z pięciu z największą ilością przesłanych nominacji okazała się Wanda Przybylska - prezes Stowarzyszenia Grupa Twórców Wiślanie.

Sylwetka Wandy Przybylskiej na podstawie opisów ze zgłoszeń:

Pani Wanda Przybylska jest osobą niezwykle aktywną w różnych dziedzinach działalności. Jest prezesem dobrze działającego Stowarzyszenia Grupa Twórców Wiślanie. Należy do Stowarzyszenia Wiślańska Akademia Aktywnych, gdzie dała się poznać jako dobra organizatorka nie tylko wycieczek ale również różnorodnych programów artystycznych na spotkania towarzyskie. Jako przewodnik beskidzki z uprawnieniami prowadzi szereg wypraw w góry. Należy do grupy kabaretowo- teatralnej „Emocja”. Osoba niezwykle otwarta, zaangażowana, aktywna i pomocna. Kobieta chętna do współpracy i nie bojąca się podejmowania wyzwań. Jest instruktorem nordic walking, do którego namawia wszystkich znajomych. Bardzo aktywnie biega z kijami po okolicznych groniach. Wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking prowadziła półroczne zajęcia: Nordic Walking na recepty. Emerytka. W pełni zasługuje na miano Kobiety Oryginalnej.

 

II etap Konkursu odbywa się w terminie 11.02-01.03.2019r. Jest to głosowanie internautów na portalu ox.pl, na swoją faworytkę wyłonioną do Złotej Piątki. Dodatkowo w „Głosie Ziemi Cieszyńskiej” zostaną zamieszczone kupony do głosowania, które będzie można przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do redakcji GZC na adres: 43 - 400 Cieszyn, ul. B. Chrobrego 21 oraz do Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej: 43 - 470 Istebna 68.

Zachęcamy do głosowania na naszą kandydatkę do tytułu. Internetowo można to zrobić tutaj: https://kobieta.ox.pl/kandydat/wanda,18 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3