Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wielki Sukces ZSGH!!!

12.01.2018

10 stycznia delegacja uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, wraz z dyrektor szkoły Beatą Iwaniuk, wzięła udział w jubileuszowej gali ogólnopolskiego XX Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2018”, która odbyła się w budynku Politechniki Warszawskiej. Przedstawione zostały wyniki rankingów (dostępne również na www.perspektywy.pl), wśród których znalazło się 300 najlepszych techników (z analizowanych 1743 szkół) oraz 500 najlepszych liceów (z analizowanych 2186 szkół) w Polsce.

Pozycja w rankingu była zależna od wyników z ubiegłego roku 2017 w dziedzinie matur, olimpiad przedmiotowych, a w przypadku techników także egzaminów zawodowych i kontaktów z przedsiębiorcami. Technikum w ZSGH im. W. Reymonta po raz kolejny obroniło tytuł „Złotej Szkoły”, plasując się na bardzo wysokim 13. miejscu w skali kraju oraz zaszczytnym 1. miejscu w województwie śląskim! Gratulacje!

Zasady rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2018 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Nagrody zostały wręczone w następujących kategoriach: szkoły wypadające najlepiej w historii XX-lecia rankingu „Perspektyw”, najlepsze technikum i liceum w poszczególnych województwach, 10 najlepszych techników w Polsce, 15 najlepszych liceów w Polsce oraz 3 najlepsze licea w Warszawie.

Gospodarzem całego wydarzenia była Politechnika Warszawska pod okiem rektora Jana Szmidta. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Waldemar Siwiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, przewodnicząca partii „Nowoczesna” Katarzyna Lubnauer, rektorzy wyższych uczelni z całej Polski, dyrektorzy OKE nazwani „Cichymi Bohaterami Polskiej Edukacji”, szefowie komitetów olimpiad przedmiotowych oraz delegacje nagrodzonych szkół. Gala została urozmaicona występem Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który zaprezentował ludowe układy taneczne połączone ze śpiewem.

Andrzej Kowalczyk


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3