Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wiślanie mistrzami badmintona!

12.01.2018

12 stycznia w Strumieniu odbył się II Turniej Badmintona Pracowników Samorządowych i Radnych Śląska Cieszyńskiego. Miło nam poinformować, że w klasyfikacji drużynowej tytuł najlepszej drużyny powiatu wywalczyła Wisła!

Burmistrz Tomasz Bujok, przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski i zastępca kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej Krzysztof Sztajnert - w tym składzie reprezentacja samorządu wiślańskiego odniosła ten sukces. Należy podkreślić, że w rywalizacji indywidualnej Tomasz Bujok stanął na drugim stopniu podium, Krzysztof Sztajnert był 5., a Janusz Podżorski 7. Gratulujemy!

Wyniki:

Grupa A
Tomasz Kawa (Brenna) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:5, 15:7)
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:4)
Tomasz Kawa (Brenna) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:5, 15:7)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:6, 15:8)
Tomasz Kawa (Brenna) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:3, 15:3)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)

1 Tomasz Kawa Brenna 3 6 pkt. 6:0
2 Bogusław Rauer Skoczów 3 4 pkt. 4:2
3 Wojciech Hławiczka Starostwo Powiatowe 3 2 pkt. 2:4
4 Łukasz Mendrek Strumień 3 0 pkt. 0:6

 

Grupa B
Janusz Podżorski (Wisła) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)
Janusz Król (Starostwo) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:1 (11:9, 10:15, 13:11)
Janusz Król (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)

1 Janusz Król Starostwo Powiatowe 2 4 pkt. 4:1
2 Janusz Podżorski Wisła 2 2 pkt. 3:2
3 Piotr Janas Strumień 2 0 pkt. 0:4

 

Grupa C
Janusz Martynek (Starostwo) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:10, 17:15)
Janusz Martynek (Starostwo) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:13, 15:10)

1 Janusz Martynek Starostwo Powiatowe 2 4 pkt. 4:0
2 Tomasz Bujok Wisła 2 2 pkt. 2:2
3 Mirosław Nowicki Skoczów 2 0 pkt. 0:4

 

Grupa D
Henryk Linert (Skoczów) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (5:11, 15:10, 11:5)
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:1 (13:15, 15:13, 11:9)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:4, 15:13)

1 Janusza Krzyżanowska Strumień 2 3 pkt. 3:2
2 Krzysztof Sztajnert Wisła 2 3 pkt. 3:3
3 Henryk Linert Skoczów 2 3 pkt. 2:3


Turniej pocieszenia (o miejsca 9-13)

I runda
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Łukasz Mędrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:2)

Półfinały
Henryk Linert (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:4)
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)

o 11. miejsce
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:1, 15:2)

o 9. miejsce
Henryk Nowicki (Skoczów) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:9)

Turniej główny

Ćwierćfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:3, 15:6)
Janusz Martynek (Starostwo) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (7:15, 15:10, 15:13)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Janusz Król (Starostwo) - 2:1 (6:15, 15:3, 16:14)
Tomasz Bujok (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:10, 15:13)

o miejsca 5-8
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:12, 15:11)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:3)

Półfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Martynek (Starostwo) - 2:0 (15:10, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:10, 18:16)

o 7. miejsce
Janusz Podżorski (Wisła) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:9)

o 5. miejsce
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:13, 17:15)

o 3. miejsce
Janusz Martynek (Starostwo) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:11, 15:8)

o 1. miejsce
Tomasz Kawa (Brenna) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:8, 15:2)

Klasyfikacja drużynowa

1 Wisła 149 pkt.
2 Starostwo Powiatowe 134 pkt.
3 Skoczów 130 pkt.
4 Strumień 119 pkt.
5 Brenna 60 pkt.


Nad sprawnym przeprowadzeniem rywalizacji czuwał sędzia główny zawodów Adam Kuśka.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3