Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wiślanie mistrzami badmintona!

12.01.2018

12 stycznia w Strumieniu odbył się II Turniej Badmintona Pracowników Samorządowych i Radnych Śląska Cieszyńskiego. Miło nam poinformować, że w klasyfikacji drużynowej tytuł najlepszej drużyny powiatu wywalczyła Wisła!

Burmistrz Tomasz Bujok, przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski i zastępca kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej Krzysztof Sztajnert - w tym składzie reprezentacja samorządu wiślańskiego odniosła ten sukces. Należy podkreślić, że w rywalizacji indywidualnej Tomasz Bujok stanął na drugim stopniu podium, Krzysztof Sztajnert był 5., a Janusz Podżorski 7. Gratulujemy!

Wyniki:

Grupa A
Tomasz Kawa (Brenna) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:5, 15:7)
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:4)
Tomasz Kawa (Brenna) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:5, 15:7)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:6, 15:8)
Tomasz Kawa (Brenna) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:3, 15:3)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)

1 Tomasz Kawa Brenna 3 6 pkt. 6:0
2 Bogusław Rauer Skoczów 3 4 pkt. 4:2
3 Wojciech Hławiczka Starostwo Powiatowe 3 2 pkt. 2:4
4 Łukasz Mendrek Strumień 3 0 pkt. 0:6

 

Grupa B
Janusz Podżorski (Wisła) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)
Janusz Król (Starostwo) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:1 (11:9, 10:15, 13:11)
Janusz Król (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)

1 Janusz Król Starostwo Powiatowe 2 4 pkt. 4:1
2 Janusz Podżorski Wisła 2 2 pkt. 3:2
3 Piotr Janas Strumień 2 0 pkt. 0:4

 

Grupa C
Janusz Martynek (Starostwo) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:10, 17:15)
Janusz Martynek (Starostwo) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:13, 15:10)

1 Janusz Martynek Starostwo Powiatowe 2 4 pkt. 4:0
2 Tomasz Bujok Wisła 2 2 pkt. 2:2
3 Mirosław Nowicki Skoczów 2 0 pkt. 0:4

 

Grupa D
Henryk Linert (Skoczów) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (5:11, 15:10, 11:5)
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:1 (13:15, 15:13, 11:9)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:4, 15:13)

1 Janusza Krzyżanowska Strumień 2 3 pkt. 3:2
2 Krzysztof Sztajnert Wisła 2 3 pkt. 3:3
3 Henryk Linert Skoczów 2 3 pkt. 2:3


Turniej pocieszenia (o miejsca 9-13)

I runda
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Łukasz Mędrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:2)

Półfinały
Henryk Linert (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:4)
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)

o 11. miejsce
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:1, 15:2)

o 9. miejsce
Henryk Nowicki (Skoczów) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:9)

Turniej główny

Ćwierćfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:3, 15:6)
Janusz Martynek (Starostwo) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (7:15, 15:10, 15:13)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Janusz Król (Starostwo) - 2:1 (6:15, 15:3, 16:14)
Tomasz Bujok (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:10, 15:13)

o miejsca 5-8
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:12, 15:11)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:3)

Półfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Martynek (Starostwo) - 2:0 (15:10, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:10, 18:16)

o 7. miejsce
Janusz Podżorski (Wisła) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:9)

o 5. miejsce
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:13, 17:15)

o 3. miejsce
Janusz Martynek (Starostwo) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:11, 15:8)

o 1. miejsce
Tomasz Kawa (Brenna) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:8, 15:2)

Klasyfikacja drużynowa

1 Wisła 149 pkt.
2 Starostwo Powiatowe 134 pkt.
3 Skoczów 130 pkt.
4 Strumień 119 pkt.
5 Brenna 60 pkt.


Nad sprawnym przeprowadzeniem rywalizacji czuwał sędzia główny zawodów Adam Kuśka.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3