Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Zimowa edycja akcji "Wisła… zostaję dłużej – dostaję więcej"

15.12.2017

Od sezonu letniego do końca września 2017 roku prowadzona była akcja „Wisła… zostaję dłużej – dostaję więcej”. Okazało się, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, więc jej druga, zimowa edycja właśnie się rozpoczęła.

Celem przedsięwzięcia, które jest rezultatem dobrze układającej się współpracy miasta z gestorami prowadzącymi działalność gospodarczą związaną z obsługą ruchu turystycznego, jest promowanie osób i grup przebywających w ośrodkach w Wiśle, które uiściły opłatę miejscową. Akcja polega na wydawaniu kart rabatowych, uprawniających do skorzystania z promocyjnych cen (niższych o 15%) na określone w nich atrakcje turystyczne, więc turyści, którzy uiszczają opłatę miejscowa, zyskują dużo więcej, bo wartość rabatów przewyższa wysokość tej opłaty. Karty wydawane są przez podmioty oferujące pobyt w Wiśle i rozliczające się z gminą z inkasowanej opłaty miejscowej, zatem zyskują też uczciwi gestorzy, którzy mogą swoim gościom zaproponować karty rabatowe. – To rozwiązanie, dzięki któremu wspólne działania przynoszą korzyść miastu, przedsiębiorstwom branży turystycznej, mieszkańcom i odwiedzającym Wisłę turystom. Opłata miejscowa stanowi dla miasta dochód, pozwalający na realizację niektórych niezbędnych do funkcjonowania miejscowości zadań. Ja mogę się tylko cieszyć, że razem dbamy o to, aby nie malały dochody budżetowe z tego tytułu, bo te pieniądze tak naprawdę są inwestycją w rozwój turystyki w Wiśle – mówi burmistrz Tomasz Bujok.

Należy podkreślić, że wprowadzenie akcji możliwe jest dzięki aktywnemu włączeniu się w jej realizację firm lokalnych, udzielających rabatów. – Mamy nadzieję, że wprowadzenie takiej formy promocji zwiększy zainteresowanie obiektami udzielającymi rabatu i zachęci turystów do odwiedzenia naszej miejscowości – zaznacza Katarzyna Swęda, prezes Spółdzielni Socjalnej „Wisła Otwarta Turystycznie”, która razem z samorządem organizuje akcję.

Szczegółowy opis oferowanych usług objętych rabatem oraz regulamin akcji umieszczony jest w każdym egzemplarzu karty rabatowej. Karty te gestorzy mogą od 15 grudnia pobierać w Centrum Informacji Turystycznej przy placu Hoffa.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3