Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Zimowa edycja akcji "Wisła… zostaję dłużej – dostaję więcej"

15.12.2017

Od sezonu letniego do końca września 2017 roku prowadzona była akcja „Wisła… zostaję dłużej – dostaję więcej”. Okazało się, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, więc jej druga, zimowa edycja właśnie się rozpoczęła.

Celem przedsięwzięcia, które jest rezultatem dobrze układającej się współpracy miasta z gestorami prowadzącymi działalność gospodarczą związaną z obsługą ruchu turystycznego, jest promowanie osób i grup przebywających w ośrodkach w Wiśle, które uiściły opłatę miejscową. Akcja polega na wydawaniu kart rabatowych, uprawniających do skorzystania z promocyjnych cen (niższych o 15%) na określone w nich atrakcje turystyczne, więc turyści, którzy uiszczają opłatę miejscowa, zyskują dużo więcej, bo wartość rabatów przewyższa wysokość tej opłaty. Karty wydawane są przez podmioty oferujące pobyt w Wiśle i rozliczające się z gminą z inkasowanej opłaty miejscowej, zatem zyskują też uczciwi gestorzy, którzy mogą swoim gościom zaproponować karty rabatowe. – To rozwiązanie, dzięki któremu wspólne działania przynoszą korzyść miastu, przedsiębiorstwom branży turystycznej, mieszkańcom i odwiedzającym Wisłę turystom. Opłata miejscowa stanowi dla miasta dochód, pozwalający na realizację niektórych niezbędnych do funkcjonowania miejscowości zadań. Ja mogę się tylko cieszyć, że razem dbamy o to, aby nie malały dochody budżetowe z tego tytułu, bo te pieniądze tak naprawdę są inwestycją w rozwój turystyki w Wiśle – mówi burmistrz Tomasz Bujok.

Należy podkreślić, że wprowadzenie akcji możliwe jest dzięki aktywnemu włączeniu się w jej realizację firm lokalnych, udzielających rabatów. – Mamy nadzieję, że wprowadzenie takiej formy promocji zwiększy zainteresowanie obiektami udzielającymi rabatu i zachęci turystów do odwiedzenia naszej miejscowości – zaznacza Katarzyna Swęda, prezes Spółdzielni Socjalnej „Wisła Otwarta Turystycznie”, która razem z samorządem organizuje akcję.

Szczegółowy opis oferowanych usług objętych rabatem oraz regulamin akcji umieszczony jest w każdym egzemplarzu karty rabatowej. Karty te gestorzy mogą od 15 grudnia pobierać w Centrum Informacji Turystycznej przy placu Hoffa.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3