Miasto Wisła - oficjalna strona

Tango del amor... czyli Noc w Buenos Aires

Miejsce imprezy: Villa Rubinstein, Al. Ks. Bursche 46
Organizator imprez: Villa Rubinstein
Organizator - kontakt: 601773333
Termin imprezy
od 2018-06-23 19:00 do 2018-06-23

Wyjątkowy, kameralny spektakl teatralno - taneczny, będący podróżą do nocnego Buenos Aires… do krainy pasji i namiętności…

Spektakl jest podróżą do ekscytującego świata TANGA ARGENTYŃSKIEGO tworzonego przez TANGUEROS i MALEVOS: tancerzy zakazanego tańca oraz romantycznych bohaterów z przedmieść miast i miasteczek Argentyny czy Urugwaju…

To tajemnicza historia niespełnionej miłości…

O miłości, która trwa zaledwie kilka chwil, tyle co taniec, wiersz czy pieśń…

Akcja spektaklu dzieje się bowiem w jednym z mrocznych, pełnym pokus zaułku nocnego Buenos Aires, gdzie miłość miesza się ze zdradą, a radość  ze smutkiem…

Zapraszamy tam, gdzie przenikają się noc i dzień, gdzie tango kipi zmysłowością, ukazuje najintymniejsze przeżycia…

To będzie wyjątkowa noc…

Noc w Buenos Aires…

Czas trwania występu: około 60 minut.

 

MARIJA Z BUENOS AIRES:

Agnieszka Pudło

RENEGAT MALEVO :

Jakub Palacz

TANGUEROS – TANCERZE TANGA ARGENTYŃSKIEGO:

Agnieszka Danek i Kamil Budziński

OPRAWA PLASTYCZNA SPEKTAKLU:

Barbara Piotrowska

SCENARIUSZ i REŻYSERIA:

Bartłomiej Piotrowski

 

 

TANCERZE TANGUEROS:

Agnieszka Danek - Tango to dla niej język, dla którego warto porzucić komfortową sferę słów. W objęciu, jak w rozmowie, poszukuje uważności, obecności, niejednoznaczności, połączenia, zaufania, otwartości oraz przestrzeni do wyrażania siebie.

Kamil Budziński - W tańcu ceni uważność i spotkanie z drugim człowiekiem. Przestrzeń do wspólnego przeżywania i interpretowania muzyki. Chce tańczyć organiczne, bezkompromisowe, współczesne Tango.

Spektakl wyreżyserował Bartłomiej Piotrowski - założyciel Teatru VIS a VIS, reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

 

TANGO ARGENTYŃSKIE:

Styl tańca, który powstał około 1900 w Montevideo i Buenos Aires nosi nazwę tango argentyńskie. Prymitywna forma tanga pojawiła się już pod koniec XVIII wieku. Początkowo tańczono je w podrzędnych lokalach i domach publicznych. Tango było jednym z pierwszych po walcu i polce tańcem, w którym mężczyzna i kobieta w tańcu obejmowali się. Jednak najważniejszym nowym elementem tanga był fakt, że do tej samej muzyki można było tańczyć różne figury. Ten improwizowany charakter tańca wprowadził zupełnie nowy element pomiędzy dwiema tańczącymi osobami.

Klasyczne tango argentyńskie jest tańcem charakteryzującym się improwizacją i bliskością partnerów. Liryka tang wyraża zazwyczaj smutek lub zawód miłosny.

Jeden z najwybitniejszych poetów tanga Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy.

 

Teatr VIS A VIS to klasyczny café-theatre w stylu RETRO nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej.
Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie - w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.
Teatr VIS A VIS to kieszonkowe Variété...
Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne - także w formie kameralnych widowisk plenerowych...

Twórcą, dyrektorem i reżyserem Teatru VIS A VIS jest Bartłomiej Piotrowski - impresario z wieloletnim doświadczeniem, producent widowisk i koncertów oraz reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych.

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy