Miasto Wisła - oficjalna strona

Sztafeta rowerowa 100

Rozpoczęcie imprezy: 2018-06-15
Zakończenie imprezy: 2018-06-16
Miejsce imprezy: Wisła Czarne
Organizator imprez: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle-Czarnem
Organizator - kontakt: 600819782

Sztafeta Rowerowa 100 z okazji upamiętnienia przez Polskę Niepodległości
Rajd o charakterze charytatywnym. 
Wisła Czarne,  15/16 czerwca 2018 roku.

 

Trasę sztafety rowerowej stanowi pętla wokół Jeziora Czerniańskiego pokonywana 100 krotnie.

Start, meta a także zaplecze serwisowe i biuro zawodów zlokalizowane będą na działce przy nieczynnej restauracji „Fojtula”.

Sztafeta będzie się odbywała w ruchu ulicznym i będzie zabezpieczona przez odpowiednie służby.

 

REGULAMIN:

„Sztafeta Rowerowa 100” – Wyścig wokół Jeziora Czerniańskiego z okazji jubileuszu 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości

 • Cel: Upamiętnienie jubileuszu 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości, a celem charytatywnym jest zebranie środków na leczenie Przemka Bujoka z Ustronia cierpiącego na a-HUS
 • Organizator: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle-Czarnem.
 • Miejsce i trasa: Wyścig odbędzie się w Wiśle-Czarne na pętli wokół Jeziora Czerniańskiego.
 • Termin: Zawody odbędą się w dniach 15-16 czerwca 2018 roku.
 • Zgłoszenia: Zgłoszenie drużyny polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na stronie: www.sztafetarowerowa100.pl oraz wniesienie opłaty startowej w wys: 10 zł za dziecko do 12 roku życia; 30 zł za zawodnika powyżej 12 lat. Opłata startowa płatna przelewem na konto Parafii EA w Wiśle-Czarnem. Wpłatę należy uiścić za cała drużynę, podając nazwę drużyny, ilość osób i miasto. Opłatą startową za dzieci biorące udział w zawodach dziecięcych należy uiścić w odrębnym przelewie. W zgłoszeniowym jako pierwszego należy podać kapitana drużyny. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 czerwca 2018 r.
 • Uczestnicy: Uczestnikiem sztafety może być każdy, kto chce swoim udziałem włączyć się w obchody jubileuszowego Święta Niepodległości a także dopomóc w leczeniu ciężko chorego dziecka.
 • Warunki uczestnictwa: Uczestnicy biorą udział w zawodach na swoją odpowiedzialność, wniesienie opłaty startowej jest równoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem i jego akceptacją. Osoby poniżej 16-go roku życia zostaną dopuszczone do udziału w zawodach na podstawie pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. Każda drużyna powinna posiadać wykupioną odpowiednią polisę ubezpieczeniową.
 • Zasady rywalizacji: Zawody będą miały formę rywalizacji zespołowej, sztafetowej. Zawody zostaną przeprowadzone w trzech kategoriach:
  1. SPORT
  2. OPEN
  3. JUNIOR - kategoria dla dzieci
  W kategorii SPORT drużyna może liczyć max. 5 zawodników( ewentualnie 1 zawodnik rezerwowy). Zawodnik zmieniony przez rezerwowego nie może już powrócić na trasę. Osoba startująca w kategorii SPORT może startować tylko w jednej drużynie, nie może także startować w drużynie OPEN. W kategorii OPEN drużyna może liczyć max. 25 zawodników, drużyna nie może posiadać zawodników rezerwowych. Osoba startująca w kategorii OPEN może startować w innych drużynach tej kategorii pod warunkiem, że zostanie zgłoszona z tą drużyną i wniesie kolejną opłatę startową. W kategorii JUNIOR mogą startować dzieci do 13-go roku życia. Zawody odbędą się na małej pętli w pobliżu strefy zmian i będą miały formę rywalizacji indywidualnej w systemie pucharowym. Dzieci do 13-go roku życia mogą być zgłaszane do sztafet seniorskich, pod warunkiem posiadania karty rowerowej, jednak nie będą mogły brać udziału w zawodach dzieci. Aby ukończyć sztafetę i być sklasyfikowaną, każda drużyna musi wykonać 100 okrążeń pętli wokół Jeziora Czerniańskiego. Start, meta i strefa zmian będą znajdować się w tym samym, oznaczonym miejscu. Zmiany zawodników mogą odbywać się tylko w strefie zmian. Zmiana zawodnika polega na przekazaniu zmiennikowi chipu zaliczającego okrążenia. W strefie zmian, w czasie zmiany( pod rygorem dyskwalifikacji) może znajdować się tylko 2-óch zawodników jednej drużyny .Zawodnicy pokonują dowolną ilość okrążeń, istotne jest aby drużyna zaliczyła 100 okrążeń wokół jeziora. Wyścig będzie odbywał się w normalnym ruchu drogowym, zgodnie z zasadami i przepisami Kodeksu Drogowego. Każdy zawodnik powinien być wyposażony w kask rowerowy ( uczestnicy poniżej 16-go roku życia obowiązkowo), ponadto każdy zawodnik musi posiadać elementy odblaskowe i kompletne, sprawne oświetlenie rowerowe (jazda nocna). Rowery elektryczne nie będą dopuszczane do udziału w zawodach!

WAŻNE!
W każdej kategorii (SPORT, OPEN) drużyna może otrzymać status VIP, warunkiem otrzymania statusu VIP jest zebranie (od darczyńców i sponsorów) kwoty 1000 złotych od drużyny i przekazanie jej na cel charytatywny sztafety. Drużyny VIP zostaną odpowiednio oznakowane. Drużyny VIP są także zwolnione z opłaty uczestnika.

 • Nagrody: Zwycięskie drużyny w kategoriach SPORT i OPEN otrzymają puchar i okolicznościowe nagrody, drużyny VIP otrzymają ponadto szczególne medale. Zawodnicy kategorii JUNIOR otrzymają nagrody indywidualnie w zależności od zajętych miejsc. Zawodnicy wszystkich sklasyfikowanych drużyn otrzymają również pamiątkowe medale.
 • Postanowienia końcowe: Wszystkie spawy sporne, protesty i odwołania będą rozpatrywane oparciu o przepisy PZKol. i decyzje Jury, którego decyzje są nieodwołalne. 

 

Szczegóły tutaj: http://sztafetarowerowa100.pl/ 

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego