Miasto Wisła - oficjalna strona

Dwa dni zbójnickiej zabawy za nami!

13.08.2019

W miniony weekend na szczycie Skolnitego odbyła się III Międzynarodowa Noc Zbójników! Przez dwa dni wioska zbójnicka tętniła życiem dzięki warsztatom, pokazom, regionalnej kuchni i muzyce!

Od sobotniego przedpołudnia do niedzielnego wieczora na specjalnie ustawionej scenie zaprezentowały się góralskie kapele z Wisły, Trójwsi Beskidzkiej, Żywiecczyzny i z Zaolzia. Wystąpiła też męska grupa śpiewacza Wańcy oraz dziecięcy zespół regionalny Mała Istebna. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy wyrobu owczych serów, ubijania masła czy mielenia ziarna na mąkę w żarnach. Z warsztatami edukacyjnymi swoje stoisko ustawiło Nadleśnictwo Wisła, gdzie można było wygrać sadzonki drzew, natomiast Grupa Beskidzka GOPR zrobiła pokaz ratownictwa w górach, a dzieci mogły skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod nadzorem instruktorów. Była też prelekcja przewodnika beskidzkiego na temat naszych gór i innych atrakcji Wisły.

Najważniejszym wydarzeniem były jednak codzienne napady zbójnickie na niczego niespodziewających się turystów. Warto było jednak dać się porwać, gdyż później po wykupieniu się z rąk zbójników można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. weekendowe pobyty w ośrodkach noclegowych, vouchery do wiślańskich restauracji czy bilety wstępu tutejszych atrakcji turystycznych. 

- Pomysł na imprezę w zbójnickich klimatach zrodził się przed paroma laty. Pierwsza edycja odbyła się na Czantorii, natomiast dwie kolejne już w Wiśle na Skolnitym, gdzie mamy naprawdę dobre warunki do wspólnego zbójowania - mówi Paweł Grzyb z kapeli góralskiej Beskidzcy Zbóje, która była głównym organizatorem wydarzenia.

W wiosce zbójnickiej w sobotni wieczór zapłonęła góralska watra przy której śpiewy, muzyka i tańce rozbrzmiewały do późnych godzin. I trwały by zapewne jeszcze dłużej, gdyby nie deszczowa pogoda. Mimo wszystko i tak sporo osób zostało na noc w namiotach, na specjalnie przygotowanym polu tuż pod szczytem. 

Miasto Wisła było współorganizatorem wydarzenia.

 

Fotografie: Wojciech Wysłych i Krzysztof Kempny


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy