Miasto Wisła - oficjalna strona

Rabaty i darmowa kolej

11.06.2018

Współpraca turystyczno-promocyjna pomiędzy Ustroniem a Wisłą nabiera rozpędu. Po wspólnych kalendarzach imprez przyszła czas na wspólną akcję rabatową, skierowaną do turystów przebywających w beskidzkich kurortach co najmniej dwie doby.

Celem akcji „Wisła, Ustroń…zostaję dłużej – dostaję więcej” jest wspólne dotarcie do osób przebywających w Ustroniu i Wiśle i jak największe uatrakcyjnienie ich pobytów poprzez specjalne zniżki na atrakcje ora umożliwienie łatwej komunikacji pomiędzy miastami.

Podobna akcja odbyła się już w Wiśle. Ponieważ została bardzo dobrze odebrana zarówno przez turystów, jak i gestorów bazy noclegowej postanowiono poszerzyć ją o sąsiedni Ustroń.

- Inicjatywa była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Całe przedsięwzięcie jest rezultatem dobrze układającej się współpracy miasta z gestorami prowadzącymi działalność gospodarczą związaną z obsługą ruchu turystycznego – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

- To bardzo duże przedsięwzięcie angażujące bardzo dużą ilość podmiotów, dlatego też. mam nadzieję, że poszerzenie współpracy przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich zaangażowanych, zarówno dla organizatorów, jak i gestorów bazy turystycznej ale przede wszystkim dla turystów, dla których pobyt w naszych miastach okaże się jeszcze bardziej atrakcyjny – dodaje burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec.

Całe przedsięwzięcie polega na wydawaniu kart rabatowych, uprawniających do skorzystania z promocyjnych cen (niższych o 15%) na określone w nich atrakcje turystyczne, więc turyści, którzy uiszczają opłatę miejscowa i opłatę uzdrowiskową, zyskują dużo więcej, bo wartość rabatów znacznie przewyższa wysokość tej opłaty. Karty wydawane są przez rozliczające się z miastami z inkasowanej opłaty miejscowej i uzdrowiskowej podmioty oferujące pobyt w Wiśle i Ustroniu, zatem zyskują też uczciwi gestorzy, którzy mogą swoim gościom zaproponować wspomniane karty rabatowe.

W tym roku turyści, którzy zapłacą opłatę miejscową w Wiśle i opłatę uzdrowiskową w Ustroniu będą mogli skorzystać także z darmowego transportu koleją między Wisłą a Ustroniem. Posiadając wspomnianą kartę rabatową mogą jednorazowo przejechać pociągiem Kolei Śląskich „tam i z powrotem” między dwoma turystycznymi miejscowościami. – Bardzo cieszymy się z tego, że nasza współpraca się rozwija i mamy nadzieję, że dodatkowe połączenia przypadną turystom do gustu. Kolej wydaje się bowiem jednym z najwygodniejszych sposobów podróżowania i zwiedzania – nie musimy się np. martwić o korki czy znalezienie miejsca parkingowego. Dodatkowo warto podkreślić, że jest to jednocześnie jedna z najbardziej ekologicznych form transportu – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Pomysł uruchomienia dodatkowych przejazdów kolejowych pomiędzy Wisłą a Ustroniem pojawił się już w zeszłym roku lecz ze względu na remonty mostów kolejowych nie doszedł do skutku. Czas ten jednak nie został zmarnowany i pozwolił na dokładne dopracowanie szczegółów. Finalizacja akcji nie powiodłaby się bez zaangażowania i wsparcia wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwii Cieślar.

Dzięki temu w piątek 8 czerwca w Urzędzie Miejskim w Wiśle podpisano trójstronną umowę określającą warunki i zasady funkcjonowania bezpłatnych przejazdów pociągami dla turystów na trasie Wisła Głębce – Ustroń / Ustroń – Wisła Głębce. Z darmowych przejazdów będzie można korzystać od czerwca do 1 września. Obejmują one weekendowy rozkład jazdy, z którym zapoznać można się na stronie Kolei Śląskich, jak również w książeczce rabatowej dystrybuowanej na terenie Wisły i Ustronia.

Umowę podpisali: Burmistrz Wisły – Tomasz Bujok, Burmistrz Ustronia – Ireneusz Szarzec, Prezes Zarządu Kolei Śląskich – Wojciech Dinges i Wiceprezes Zarządu Kolei Śląskich – Renata Szczygieł.

Szczegółowy opis oferowanych usług objętych rabatem oraz regulamin akcji umieszczony jest w każdym egzemplarzu karty rabatowej oraz na stronach internetowych miast. Karty te gestorzy mogą pobierać w Centrum Informacji Turystycznej przy placu Hoffa w Wiśle i w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Ustroniu.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy