Ścigali się na Kubalonce

14.02.2019

13 lutego na trasach Kubalonki rozegrane zostały zawody w ramach IV edycji Śląsko-Beskidzkiej Ligii Regionalnej w biegach narciarskich. Na starcie stanęło prawie 120 zawodniczek i zawodników z beskidzkich klubów.

Zawody zostały przeprowadzone stylem dowolnym ze startu wspólnego. Rywalizujący mieli do pokonania pętlę 2, 2,5 lub 3 km, w zależności od kategorii wiekowej. Wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentantów Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy trzykrotnie stawali na podium. W najstarszej kategorii – junior C, najlepiej się spisał Gabriel Boś, zdobywając brązowy medal. Już tradycyjnie na „pudło” weszła Laura Wantulok, która była 2. w kategorii juniorek D. Z kolei wśród zwycięzców znalazła się Kamila Haratyk, która była najszybsza w wyścigu juniorek E. Bardzo blisko podium był także Dawid Pilch, który wywalczył 4. lokatę w kategorii juniorów D. Do medalu zawodnikowi WSS Wisła zabrakło zaledwie 0,05 sekundy!

Oto miejsca, jakie zajmowali nasi biegacze:
- juniorka C: 10. Aleksandra Raszka, 14. Paulina Cieślar;
- junior C: 3. Gabriel Boś, 7. Łukasz Cieślar, 8. Tomasz Wąsowicz;
- juniorka D: 2. Laura Wantulok;
- junior D: 4. Dawid Pilch, 9. Piotr Szturc, 12. Jakub Szarzec (debiut w lidze);
- juniorka E: 1. Kamila Haratyk, 6. Julia Małyjurek, 11. Anna Cieślar 11;
- junior E: 6. Stanisław Boś, 9. Samuel Szczotka.

Łącznie WSS Wisła reprezentowało 14 zawodniczek i zawodników. Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesów i wspaniałej rywalizacji na trasie biegu. Kolejny start naszych sportowców już w najbliższy weekend. W dniach 16-17 lutego wiślanie będą rywalizować w zawodach z cyklu Puchar Grupy Azoty w Ptaszkowej. Ponadto wszystkie zainteresowane dzieci, które chciałyby spróbować swoich sił i dołączyć do zespołu biegaczy, zapraszamy na trening w poniedziałek (18 lutego o godz. 10.00) na Kubalonce. Czekamy na dzieci w wieku od lat 10.