Starty wiślan: Piotr Żyła na podium, dwuboiści z historycznym wynikiem w PŚ

26.11.2018

Oto przegląd wyników, jakie w ostatnim okresie osiagali wiślańscy sportowcy. Znakomite wyniki osiągnęli skoczkowie i dwuboiści.

Piotr Żyła zajął 3. miejsce w jednoseryjnym i loteryjnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który rozegrano 24 listopada w fińskiej miejscowości Ruka niedaleko Kuusamo. To piąte podium zawodnika WSS Wisła w indywidualnych startach w PŚ. Wygrał Ryoyu Kobayashi z Japonii.
Wyniki - skocznia HS-142 (K-120)

1 Ryoyu Kobayashi Japonia 142,0 pkt. 138,5 m
2 Kamil Stoch Polska 139,9 pkt. 140,5 m
3 Piotr Żyła Polska 135,0 pkt. 136,0 m

Piotr Żyła zajął 5. miejsce w drugim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który rozegrano 25 listopada w fińskiej miejscowości Ruka niedaleko Kuusamo. Ponownie zwyciężył reprezentant Japonii Ryoyu Kobayashi.

1 Ryoyu Kobayashi Japonia 310,4 pkt. 140,0 i 147,5 m
2 Andreas Wellinger Niemcy 288,4 pkt. 136,0 i 145,5 m
3 Kamil Stoch Polska 285,4 pkt. 136,5 i 144,0 m
4 Domen Prevc Słowenia 274,8 pkt. 136,5 i 142,5 m
5 Piotr Żyła Polska 274,0 pkt. 133,5 i 139,5 m

Austriak Mario Seidl wygrał pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej (1 skok - skocznia HS-142 (K-120) / beg na 10 km), które rozegrano 24 listopada w fińskiej miejscowości Ruka. Na 25. pozycji uplasował się Paweł Słowiok z Wisły (strata 3.48,8), natomiast Adam Cieślar z Istebnej, drugi z wychowanków WSS Wisła, został sklasyfikowany na 39. pozycji (strata 6.45,5). Dzień później, 25 listopada, nasi dwuboiści wraz ze Szczepanem Kupczakiem i Wojciechem Marusarzem, zajęli 6. miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej (4 x 1 skok - skocznia HS142 (K-120) / bieg 4 x 5 km), co jest najlepszym wynikiem Polaków w historii tej dyscypliny. Do zwycięskiego zespołu Niemiec, biało-czerwoni stracili 3.21,0.

25 listopada w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Miasta w Judo. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Baczyński, który zajął 1. miejsce w swojej kategorii. Jego klubowa koleżanka Zuzia Zalewska zajęła 5. miejsce. Natomiast dzień wcześniej, 24 listopada w Skoczowie odbył się Międzynarodowy Turnieju Judo z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zawodnicy UKS Centrum Wisła na podium stawali ośmiokrotnie (trzy razy na jego drugim stopniu oraz pięć - na trzecim).

24 listopada na skoczniach w Wiśle Centrum odbył się Międzynarodowy Konkurs Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży "Mikołaj z Goleszowa". W poszczególnych kategoriach najlepsi okazali się: Wiktoria Przybyła (Sokół Szczyrk), Paulina Czepczor (WSS Wisła), Julia Fender (Klimczok Bystra), Wojciech Troszok (WSS Wisła), Wiktor Szozda (WSS Wisła), Tymoteusz Dyduch (Klimczok Bystra), Kacper Wantulok (WSS Wisła) i Adam Pilch (WSS Wisła). Na podium stwali jeszcze: Dorota Kawulok, Jakub Wisełka, Tymoteusz Cienciała, Mikołaj Wantulok, Adam Łupieżowiec i Jakub Nawrocki, również reprezentujący wiślański klub.

21 listopada koszykarska reprezentacja Polski kobiet pokonała w Bydgoszczy Estonię 82:51 w meczu szóstej i zarazem ostatniej kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy 2019. Pomimo tego zwycięstwa Polki nie wywalczyły awansu do turnieju finałowego mistrzostw kontynentu. Wychowanka ISWJ Wisła Magdalena Szajtauer zdobyła 7 punktów, zanotowała 5 zbiórek, 1 asystę oraz 1 blok.