Miasto Wisła - oficjalna strona

Starty wiślan: Piotr Żyła trzeci w "generalce" FIS Grand Prix 2018

8.10.2018

Oto przegląd wyników osiągnaych przez naszych sportowców w minionym tygodniu.

Piotr Tomana z grupy Majka Days wygrał wyścig kolarski Rajcza Tour, zaliczany do klasyfikacji cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton 2018, który odbył się 29 września.
5. linię mety przejechał Patrycjusz Urbanek z Wisły.

Dwa zwycięstwa odnieśli młodzi skoczkowie narciarscy WSS Wisła w Memoriale Józefa Przybyły, który odbył się 30 września w Bystrej. W swoich grupach triumfowali Mikołaj Wantulok i Adam Pilch, z kolei Tymoteusz Cienciała i Kacper Wantulok stanęli na najniższym stopniu podium.

Kenijczyk David Metto został zwycięzcą 40. PZU Maratonu Warszawskiego, który odbył się 30 września w stolicy naszego kraju. Z maratońskim dystansem zmierzyło się dwóch zawodników z Wisły. Rafał Michalik zajął 1115. lokatę (442. miejsce w grupie M-30), a Janusz Malczyk był 2603. (963. miejsce w grupie M-40). Wiślanie pokonali maraton w czasie 3:29.09 i 3:51.34.

Stanisław Czyż zajął 301., a Michał Soska 473. miejsce w biegu "Bielska Dycha", który odbył się 30 września w Bielsku-Białej. Nasi biegacze w kategorii M30-39 zajmowali odpowiednio 113. i 162. lokatę.

3 października w Klingenthal miały zostać rozegrane finałowe zawody FIS Grand Prix w skokach narciarskich, jednak ze względu na silny wiatr konkurs odwołano. Oznacza to, że w końcowej klasyfikacji FIS Grand Prix 3. lokatę zajął skoczek WSS Wisła Piotr Żyła. Gratulujemy!!! Wiślanin uzbierał na swoim koncie 382 pkt. Triumfował Rosjanin Jewgienij Klimow - 555 pkt.

Stu dwudziestu pięciu zawodników z dziewięciu szkół wzięło udział w trzeciej rundzie ósmej edycji Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych, która odbyła się 3 października w Skoczowie. Wśród triumfatorów znalazł się Wiktor Adamiec ze Szkoły Podstawowej nr 5 Wisła Jawornik, który wygrał bieg na 300 m w kategorii chłopców z rocznika 2008 i młodszych. Na podium stanęła równie Karolina Kozok z SP5, która wywalczyła 3. miejsce w biegu na 60 m dziewcząt z rocznika 2006.

5 października w Szczyrku rozegrano ostatnie w tym sezonie zawody letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza - LOTOS Cup". W zawodach nieźle zaprezentowali się nasi zawodnicy. W najmłodszej grupie wiekowej (Junior E) triumfował Mateusz Wantulok, natomiast Miłosz Krzempek był 2. w kategorii młodzików (Junior C).

5 października w Cieszynie odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003-2005) w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W rywalizacji dziewcząt triumfowała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle.

W dniach 6-7 października w Szczyrku skoczkowie narciarscy po raz ostatni w tym sezonie rywalizowali w zawodach letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza - LOTOS Cup". Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę zawodnicy WSS Wisła sześciokrotnie wskakiwali na najwyższy stopień podium. Z triumfów cieszyli się dwukrotnie Artur Kukuła (Senior) i Mikołaj Wantulok (Junior E), a po razie Szymon Jojko (Junior B) i Wiktor Szozda (Junior D). Ponadto na podium stawali: dwukrotnie Kacper Juroszek - 3. i 2. w kategorii Junior B, a po razie Szymon Jojko - 3. w kategorii Junior B, Miłosz Krzempek - 2. w kategorii Junior C, Wojciech Cieślar - 3. w kategorii Junior D oraz Tymoteusz Cienciała - 3. w kategorii Junior E.

Blisko siedem tysięcy uczestników stanęło na starcie biegu pod nazwą "Biegnij Warszawo", który odbył się 7 października w stolicy naszego kraju. 6463. miejsce zajął Jarosław Poloczek (705. w grupie M-20), a 6481. lokatę wywalczyła Julia Piątkowska (530. w grupie K-20).