Starty wiślan: podwójne podium Piotra Żyły!!!

3.12.2018

Fantastyczny weekend ma za sobą Piotr Żyła, zawodnik WSS Wisła. Nasz skoczek dwukrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile!

W pierwszym konkursie indywidualnym wiślanin zajął 2. miejsce tracąc zaledwie dwie dziesiąte punktu do triumfatora, Norwega Johanna Andre Forfanga.
Wyniki - skocznia HS-134 (K-120)

1 Johann Andre Forfang Norwegia 264,4 pkt. 135,5 i 129,0 m
2 Piotr Żyła Polska 264,2 pkt. 133,0 i 131,0 m
3 Ryoyu Kobayashi Japonia 262,0 pkt. 134,0 i 130,0 m

W drugim konkursie Piotr Żyła zajął 3. lokatę, notując ogromny awans w drugiej serii. Po pierwszej zawodnik WSS Wisła plasował się na 10. pozycji, jednak w drugiej oddał drugi najdłuższy skok w zawodach, który wywindował go aż na podium. Brawo Piotr!!!

1 Ryoyu Kobayashi Japonia 273,1 pkt. 132,5 i 133,5 m
2 Johann Andre Forfang Norwegia 259,2 pkt. 132,5 i 130,0 m
3 Piotr Żyła Polska 258,9 pkt. 126,0 i 133,0 m

Dzięki tak fantastycznym skokom, Piotr Żyła został wiceliderem klasyfikacji generalnej PŚ. Ma na koncie 285 pkt. Liderem jest Japończyk Ryoyu Kobayashi (420 pkt.),

W dniach 30 listopada - 2 grudnia w norweskim Lillehammer rozegrano zawody Lillehammer Tripple, zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W pierwszej konkurencji - sprincie (1 skok - skocznia K-90 / bieg na 5 km) Paweł Słowiok zajął 19. miejsce (+ 0.50,8), natomiast Adam Cieślar został sklasyfikowany na 25. pozycji (+ 1.12,4). Wygrał Norweg Jarl Magnus Riiber. W drugim dniu zmagań, 1 grudnia, w biegu ze startu wspólnego na dystansie 10 km Adam Cieślar zajął 32., a Paweł Słowiok 38. miejsce. Nasi zawodnicy poprawili się w konkursie skoków, dzięki czemu ostatecznie w drugiej konkurencji (bieg na 10 km / 1 skok - skocznia K-90) zawodów Lillehammer Tripple Adam Cieślar zajął 26. (87,5 pkt.), a Paweł Słowiok 30. miejsce (82,0 pkt.). Ponownie wygrał Norweg Jarl Magnus Riiber (131,8 pkt.). Natomiast w rozegranym 2 grudnia "Gundersenie" (1 skok - skoczna K-123 / bieg na 10 km) Adam Cieślar był 19. (+ 1.55,7), a Paweł Słowiok nie przebrnął porannego eliminacyjnego konkursu skoków (53. miejsce). Również w tej konkurencji zwyciężył Norweg Jarl Magnus Riiber.

Ryszard Cieślar z Wisły zajął 196. miejsce (40. w kategorii M-40) w 6. Biegu Mikołajkowym, który odbył się 1 grudnia w Bielsku-Białej. Wiślanin dystans 5 km przebiegł w czasie 26 minut i 41 sekund.

29 listopada w Chybiu odbył się Finał Powiatowy Drużynowych Zawodów w Tenisie Stołowym, rozegrany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003-2005). Wśród dziewcząt 5. miejsce zajął zespół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wiśle Głębcach, natomiast wśród chłopców reprezentująca nasze miasto drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wiśle Malince uplasowała się również na 5. lokacie.