Miasto Wisła - oficjalna strona

Straż Graniczna świętowała

14.05.2018

27. rocznica powołania Straży Granicznej, która obchodzona będzie 16 maja, stała się okazją do wspólnego świętowania. 11 maja Dekanat Ewangelicki SG zorganizował w Wiśle ekumeniczne spotkanie dla pracowników i funkcjonariuszy tej formacji.

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w kościele ewangelicko-augsburskim Apostołów Piotra i Pawła, gdzie kazanie wygłosił ewangelicki biskup wojskowy ks. bp płk Mirosław Wola. W uroczystości wzięli udział: płk SG Wioleta Gorzkowska - zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej, płk SG Adam Jopek - komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, jego zastępca płk SG Wojciech Stodolnik, płk SG Roman Łubiński - komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Tomaszem Bujokiem, oraz przedstawiciele służb mundurowych, kierownictwo, funkcjonariusze i pracownicy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z rodzinami.

Podczas uroczystości dziekan ewangelicki Straży Granicznej ks. płk SG Kornel Undas odebrał z rąk komendanta ŚlOSG płk. SG Adama Jopka Medal „Za Zasługi dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej”, który przyznany został dziekanowi za ogromny wkład w duchowe i społeczne wsparcie funkcjonariuszy i pracowników Oddziału.

Po nabożeństwie odbył się koncert muzyki gospel w wykonaniu Chóru Ekumenicznego złożonego z funkcjonariuszy i pracowników Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz ich rodzin.

Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, który odbył się w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny.

Źródło: www.slaski.strazgraniczna.pl


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego