Miasto Wisła - oficjalna strona

Uwaga kierowcy! Co to za znak?

9.07.2018

Od jakiegoś już czasu w Wiśle z powodzeniem funkcjonuje centrum handlowe Metro Park. Piszemy z powodzeniem, bo świadczy o tym choćby spora liczba samochodów, parkujących w sąsiedztwie zlokalizowanych tam sklepów. Niestety nie każdy kierowca tych pojazdów zna… przepisy ruchu drogowego.

Wystarczył krótki czas, by w ciągu kilku krótkotrwałych obserwacji z oznakowanego pojazdu policyjnego (!), ustawionego w widocznym miejscu, ujawnić… 66 wykroczeń! Dzielnicowy z wiślańskiego Komisariatu Policji Bartłomiej Duraj zastosował pouczenia, a skalę problemu ocenił jako „dużą”. Chodzi o wjazd na teren Metro Parku od ulicy Ustrońskiej (DW 941) przez kierujących jadących od strony centrum Wisły w kierunku Ustronia. To właśnie tam dochodzi do notorycznego łamania przepisów ruchu drogowego, polegającego na dokonywaniu przez kierowców manewru skrętu w lewo, pomimo ustawionego przed skrzyżowaniem znaku C-5 oraz znaku poziomego (linia podwójna ciągła) przy wjeździe. Niech każdy teraz odpowie sobie na pytanie: co też ten znaki oznaczają? Już spieszymy z odpowiedzią – nakaz jazdy prosto i zakaz skrętu! Dlaczego więc skręcamy?

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle podjął szereg działań, zmierzających do rozwiązania zaistniałego problemu. Zmierzył jego skalę, oddziaływał prewencyjnie pouczając kierowców, poinformował i zaangażował w działania Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, reagował na wykroczenia, zawiadomił o problemie Straż Miejską i Urząd Miasta Wisła, dokonał wizji lokalnej, za pośrednictwem drogi służbowej wystąpił do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o zaangażowanie w działania i rozpatrzenie możliwości zastosowania innych znaków drogowych (separatorów ruchu lub tablic uchylnych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami), znów oddziaływał prewencyjnie, reagował na wykroczenia, itd. Dużo tego, prawda? A wystarczyłoby, aby każdy kierowca po prostu przestrzegał przepisów…


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego