Miasto Wisła - oficjalna strona

VIII Piknik Spadochroniarski

8.10.2018

6 października w Wiśle już po raz ósmy odbył się Piknik Spadochroniarski. Jeszcze przed jego rozpoczęciem nastąpiło złożenie przez delegacje wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny.

Tegoroczna impreza odbyła się w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. W programie znalazły się m.in. statyczne i dynamiczne pokazy jednostek wojskowych, stowarzyszeń, grup rekonstrukcji historycznej, grup ASG, uczniów klas wojskowych oraz występy artystyczne. Dla najmłodszych przygotowano także tor małego komandosa. Niestety ze względu na warunki pogodowe liczni uczestnicy imprezy nie mogli zobaczyć zaplanowanych skoków spadochronowych.

Gościem honorowym Pikniku Spadochroniarskiego był Aleksander Tarnawski –cichociemny „Upłaz”. W trakcie imprezy odbyło się również spotkanie weteranów 2. Batalionu Komandosów Zmotoryzowanych i 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej oraz rezerwistów jednostek spadochronowych i specjalnych Wojska Polskiego. Piotr Wybraniec, główny organizator imprezy i właściciel Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych w Wiśle, otrzymał od dowódcy Jednostki Wojskowej „GROM” ryngraf z okazji 15-lecia istnienia wiślańskiego muzeum. Ponadto otrzymał ryngraf od Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Commando” przy KŻR LOK w Swarzędzu, medal za zasługi od Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 1. Batalionu Szturmowego Dziwnów oraz dyplom i medal od Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich.

 

 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2018
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego