Zwycięstwa wiślan w Lotos Cup 2019

17.06.2019

Ostatni weekend minął w ramach LOTOS Cup 2019 i trzydniowych zmagań sportowych w Beskidach. Wśród startujących nie mogło zabraknąć wiślańskich zawodników z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Piątek

W piątek na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozpoczęliśmy rywalizację w letniej edycji zawodów LOTOS Cup 2019, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". W promieniach słońca odbywał się piątkowy konkurs skoków narciarskich, który zainaugurował letnią edycję zawodów LOTOS Cup 2019. Na starcie pierwszych w sezonie zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” stanęło blisko 160 narciarzy, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych na skoczniach o rozmiarze HS-44, HS-77 oraz HS-106.

W kategorii Dzieci Młodszych złoto wywalczył Tymoteusz Cienciała z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Wśród Dzieci Starszych pierwszy w historii triumf w konkursach LOTOS Cup odniósł dzisiaj Wojciech Cieślar. 13-latek z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego skakał tego dnia najdalej i lądował odpowiednio na 72 oraz 70 metrze. – Byłem świadomy tego, że mogłem tutaj wygrać lub stanąć na podium, lecz nie myślałem, że będzie to jednak zwycięstwo – cieszy się złoty medalista. – Jak najbardziej jestem zadowolony z moich skoków, ponieważ były prawie bezbłędne i odległościowo również były to dobre skoki – dodaje podopieczny Rafała Śliża. – Przy moich skokach warunki były dobre, więc nie miałem na co narzekać, mogłem tylko wykorzystać tę szansę i to zrobiłem – podsumowuje Wojciech Cieślar. Obok niego na podium stanęło dwóch jego kolegów klubowych – srebro zdobył Mikołaj Wantulok (69 i 68,5 m), który stracił do Cieślara ponad 11 punktów, a brązowy medal zgarnął Wiktor Szozda (70,5 i 73 m – zawodnik ten zaliczył upadki w obydwóch skokach). Również w kategorii Juniorzy Młodsi srebrno wywalczył Arkadiusz Jojko z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Sobota

Za nami kolejny piękny i słoneczny dzień na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku, gdzie w sobotę rozegrany został drugi konkurs skoków narciarskich podczas I letniej edycji zawodów LOTOS Cup 2019. Wiślańskim  reprezentantom udało się wywalczyć miejsca na podium w Narodowym Programie Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" zgarnęli reprezentanci klubu AZS Zakopane, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Dziewczęta, Junior oraz Senior.