Basen
koleje linowe

Duże sukcesy wiślańskiej lekkoatletyki

21.11.2017

Dobiegł końca kolejny bardzo udany sezon lekkoatletów z Wisły. Zaowocował on bardzo wieloma sukcesami naszych zawodników, reprezentujących kluby UKS Wisła oraz MKS Ustroń podczas zawodów krajowych i międzynarodowych.

Zawodnicy trenujący w lekkoatletycznej sekcji integracyjnej to w większości reprezentanci Polski, którzy startują na największych zawodach międzynarodowych, jak Mistrzostwa Świata czy Europy. Radosław Sobczyk – członek kadry narodowej wywalczył tytuł mistrza Polski w siedmioboju podczas Halowych Mistrzostw Polski U-18 i U-20 w Toruniu, oraz zdobył brązowy medal w dziesięcioboju na Wielobojowych Mistrzostwach Polski w Krakowie z rekordem życiowym 7288 pkt., który to wynik był przepustką na Mistrzostwa Europy U-20 w Grosseto, na których Radek zajął 22. miejsce, pomimo dyskwalifikacji w jednej konkurencji. Ustanowił również kolejne rekordy Śląska w siedmioboju i dziesięcioboju w kategorii U-20.

Joachim Krężelok – członek paraolimpijskiej kadry narodowej zdobył złoty medal w rzucie oszczepem podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Białymstoku, złoty medal w rzucie oszczepem na Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Ołomuńcu, oraz zajął siódme miejsce w rzucie oszczepem podczas Mistrzostw Świata w lekkoatletyce w Londynie. Z kolei Mirosław Madzia – członek paraolimpijskiej kadry narodowej zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą i brązowy w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Białymstoku, zajął drugie miejsce na Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy oraz czwarte miejsce w rzucie dyskiem podczas Mistrzostw Świata w lekkoatletyce w Londynie.

Na tym lista sukcesów się nie kończy. Michał Czyż zdobył złoty medal w pchnięciu kulą podczas Halowych Mistrzostw Śląska w Ostrawie oraz w Mistrzostwach Śląska na otwartym stadionie w Bielsku-Białej w kategorii U-18. Ponadto zwyciężył w swojej konkurencji w trzynastu mityngach regionalnych, czterokrotnie był drugi, a dwukrotnie trzeci. Uzyskane wyniki zapewniły Michałowi kwalifikację na zaplecze kadry narodowej w lekkoatletyce.

Najmłodsi zawodnicy sekcji integracyjnej brali udział w Mistrzostwach Śląska dzieci w Rybniku. Martyna Niemczyk wynikiem 130 cm w skoku wzwyż uzyskanym na mityngu otwarcia sezonu plasuje się na 3. miejscu w województwie w swoim roczniku. Od początku swojej działalności w roku 2008, początkowo w Integracyjnym Stowarzyszeniu Sportu i Rehabilitacji „Start”, a obecnie UKS Wisła, Integracyjna Sekcja Lekkoatletyczna zawsze była ściśle związana z Ośrodkiem Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle oraz Szkołą Podstawową nr 5 w Wiśle Jaworniku. To właśnie dzięki uprzejmości tych instytucji lekkoatleci z Wisły i nie tylko mają gdzie trenować oraz brać udział w zawodach. OPP i „Piątka” były współorganizatorami wielu imprez lekkoatletycznych w naszym mieście, takich jak Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wisły w lekkoatletyce czy Czwartki Lekkoatletyczne, na których zaczynali swoją przygodę z lekkoatletyką wcześniej wymienieni wiślanie Radosław Sobczyk i Michał Czyż.

W związku z rosnącym zainteresowaniem lekkoatletyką wśród dzieci i młodzieży sekcja integracyjna UKS Wisła zaprasza na treningi grupy naborowej w soboty w godzinach 9:00-11:00 do sali Szkoły Podstawowej nr 5. Więcej informacji udziela trener Jarosław Sobczyk (tel.: 695 930 717).