Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła zimą

Banner - wyciąg narciarski
Banner - trasy biegowe
Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

5 lat minęło

25.02.2016

 Grupa dyskusyjna działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle we wtorek 23 lutego obchodziła mały jubileusz. Tego dnia przypadła 5. rocznica założenia grupy i jej działalności. Było sympatycznie, a momentami uroczyście.
Pierwsze zebranie grupy miało miejsce 23 lutego 2011 roku. W ciągu pięciu lat dyskutanci omówili 38 tematów związanych z przeszłością Wisły. Zakres poruszanych kwestii był bardzo szeroki: od historii, przez kulturę, turystykę i sport po zwyczaje ludowe, gości wiślańskich ośrodków wypoczynkowych oraz wybitne postacie zasłużone dla rozwoju miasta. Frekwencja podczas spotkań kształtowała się bardzo różnie. W zależności od tematu od 3 do 23 osób.
Niespodzianką dla zebranych była wizyta burmistrza miasta Tomasza Bujoka, który wręczył założycielom grupy pamiątkowe podziękowania. Panie Teresa Łączyńska i Danuta Szczypka oraz Jerzy Kufa nie tylko zainicjowali powstanie grupy, ale najczęściej pracowali jako osoby wprowadzające w temat i moderatorzy rozmów. Dziękując im za zaangażowanie burmistrz miasta życzył dalszych, ciekawych pomysłów i pasjonujących dyskusji.
Spotkanie miało charakter podsumowujący, ale też wyznaczający nowe kierunki działań. Grupa postanowiła stworzyć bank archiwalnych zdjęć z Wisły, by w przyszłości być może utworzyć z nich album pt. Wiślan portret własny oraz chce namawiać mieszkańców do spisywania historii własnych rodzin. Lepiej dokumentowane i archiwizowane mają być same dyskusje, a zwłaszcza mowy wprowadzające do nich. Zebrani wyznaczyli też nowe tematy i zapraszają wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach, które odbywają się w bibliotece (na antresoli zawsze w ostatni wtorek miesiąca) o godz. 16.00. Zapraszamy!

Galeria zdjęć na stronie: http://biblioteka.wisla.pl/?p=5742


Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy