Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Dobre starty w LOTOS Cup i nie tylko

17.03.2022

W poniedziałek 14 marca na trasach biegowych PZN Kubalonka oraz skoczni normalnej w Szczyrku-Skalitem odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej.
Zawody rozegrano w formule mass start, czyli najpierw odbył się bieg ze startu wspólnego, a na następnie oddano skok konkursowy.
Dobrze spisali się młodzi kombinatorzy klubu WSS Wisła: Grzegorz Mitręga zajął 6 miejsce, a Jakub Cieślar miejsce 7. Miejsca w drugiej dziesiątce zajęli również pozostali zawodnicy z Wisły: Tymoteusz Sikora i Miłosz Krzempek.

Również w dniu 14 marca w Szczyrku-Skalitem rozegrano ostatni w tym sezonie konkurs skoków narciarskich oraz zawody kombinacji norweskiej w ramach LOTOS Cup Kids, czyli zawodów dla najmłodszych uczestników "LOTOS Szukamy Następców Mistrza".
W konkursie skoków z grona naszych zawodników na podium stanęła Marta Ściborski z WSS Wisła, która zajęła trzecie miejsce w rywalizacji dziewcząt. Tuż za nią, na miejscu 4 uplasowała się Oliwia Bury. W kategorii chłopców z roczników 2010-2011 miejsce tóż za podium wywalczył Adam Pilch

W starszych grupach skoczków zawodnicy WSS Wisła również mają powody do dumy. W swojej kategorii wiekowej Chłopcy Starsi triumfował Tymoteusz Cienciała. W Kategorii młodzieków 3 miejsce wywalczył Mikołaj Wantulok, a tuż za nim uplasował się Wiktor Szozda. Wśród Juniorów Młodszych 5 miejsce zajął Jakub Wisełka, a w kategorii Juniorów 4 miejsce wywalczył Miłosz Krzempek. Na miejscu 5 rywalizację w kategorii seniorów zakończył Szymon Jojko. W grupie żeńskiej w rywalizacji Seniorek 6 miejsce zajęła Paulina Cieślar, zaś Natalia Łupieżowiec również zajęła miejsce 6 w kategorii Młodziczek.

Z kolei w zawodach kombinacji norweskiej wśród dziewcząt z rocznikó 2008 - 2009 na podium stanęły: Oliwia Bury (miejsce 2) oraz Marta Ściborski (miejsce 3). W konkursie chłopców najlepszy wynik osiągnął Jakub Cieślar (miejsce 8).

W dniach 16-17 marca na skoczniach w Szczyrku-Skalitem oraz trasach biegowych PZN Kubalonka po raz ostatni w tym sezonie zawody odbyły się zawody dwuboistów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza".
W gronie zwycięzców rywalizacji znalazł się Jakub Cieślar (WSS Wisła), który triumfował w kategorii młodzików. Z kolei jego kolega klubowy Grzegorz Mitręga stanął na najniższym stopniu podium w zmaganiach juniorów młodszych.

Dawid Pilch (WSS Wisła) zajął drugie miejsce w biegu na piętnaście kilometrów techniką dowolną juniorów młodszych, który odbył się dzisiaj w ramach zawodów FIS w biegach narciarskich w słowackiej miejscowości Štrbské Pleso.