20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Dobry start w LOTOS Cup 2020

25.09.2020

W czwartek, 24 września 2020 roku rozpoczęliśmy rywalizację w III letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tego dnia najmłodsi uczestnicy Programu walczyli medale LOTOS Cup w dwóch konkursach skoków narciarskich na obiekcie HS-44 oraz w zawodach w kombinacji norweskiej.

Blisko 80 najmłodszych uczestników LOTOS Szukamy Następców Mistrza stanęło na starcie czwartkowych zawodów w Szczyrku.

Dwa razy na najwyższy stopnień podium wśród Chłopców wskoczył Kacper Wantulok z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. - Jestem zadowolony z tego dnia, bo wszystkie moje skoki były dobre, a bieg również był fajny. Nie wygrałem w kombinacji, ale znów stanąłem na podium. Po prostu dzisiaj rywale byli mocniejszy na trasie biegu ode mnie - przyznaje Wantulok. - Wiedziałem, że jestem w dobrej dyspozycji, ale nie spodziewałem się aż dwóch zwycięstw. Jednak tuż po konkursie czułem, że wygrałem, bo z takimi skokami nie mogło być inaczej. Najwięcej radości dal mi ostatni skok, podczas którego uzyskałem 43,5 metra - dodaje. - Wciąż pojawiają się błędy, nad którymi pracuję z trenerami. Teraz muszę skupić się nad lądowaniem oraz telemarkiem, aby go lepiej zaznaczyć - podsumowuje Kacper Wantulok.

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.