18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Młoda Plaża i Beskidzka Plaża 2018

21.05.2018

W dniach 18-20 maja na boiskach przy Ośrodku Sportowym „Jonidło” w Wiśle odbyły się pierwsze tegoroczne turnieje siatkówki plażowej z cyklu Młoda Plaża i Beskidzka Plaża. Poziom spotkań był bardzo wysoki, a emocji nie brakowało.

W turnieju Młoda Plaża uczestniczyło 22 pary męskie i 12 duetów damskich z całej Polski. W rywalizacji panów triumfowali Maksymilian Skowronek i Wojciech Szwed, którzy w finale pokonali duet Dominik Poznański / Mikołaj Miszczuk 2:1 (13:15, 15:12, 15:13). Trzecie miejsce wywalczył zespół Piotr Piwowarczyk / Filip Zabielny, który pokonał parę Hubert Baranowski/Szymon Baranowski 2:0 (15:10, 15:13). Wśród pań najlepsza okazała się para Magdalena Lewińska / Weronika Krzysztofiak, która wygrała finał 2:1 (11:15, 15:9, 16:14) z duetem Natalia Ciesielska / Martyna Cholewa. Brązowe medale otrzymały Natalia Miłosz i Magdalena Walczak, które w meczu o 3. miejsce pokonały parę Weronika Bogusz / Paulina Zawada 2:0 (15:6, 15:7). Tytuł MVP zawodów otrzymali Weronika Krzysztofiak i Wojciech Szwed.

Z kolei w turnieju Beskidzka Plaża, w którym rywalizowało 23 pary męskie i 13 par damskich, bezkonkurencyjni okazali się Kamil Kwasowski i Bartosz Janeczek. Zawodnicy BBTS-Bielsko-Biała i Cerrad Czarnych Radom w finale pokonali parę Grzegorz Łata / Przemysław Gepfert 2:1 (15:6, 15:17, 15:8). Trzecia lokata przypadła ekipie Jan Mach / Mateusz Szewczyk, która w starciu o brąz pokonała 2:1 (8:15, 18:16, 16:14) Artura Bacę i Adriana Sdebela. Wśród kobiet najlepszy okazał się duet Paulina Sdebel / Paulina Szymańska, która wygrała 2:0 (15:13, 15:12) finał z ekipą Magdalena Kaszuba / Weronika Grząślewicz. Na najniższym stopniu podium stanęły Marta Wójcik i Angelika Strządała, które w „małym finale” ograły 2:1 (15:11, 7:15, 15:12) duet Kamila Colik / Aleksandra Lipska.

Na zakończenie turnieju puchary i nagrody najlepszym duetom wręczył burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który zaprosił do naszego miasta zawodników na kolejną edycję Młodej Plaży i Beskidzkiej Plaży w przyszłym roku.