Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

OOM Śląskie 2020 z sukcesami naszych sportowców

25.02.2020

Trwają zmagania w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Śląskie 2020". Do udziału w zawodach zakwalifikowali się również zawodnicy z wiślańskich klubów, którzy swoją część rywalizacji mają już za sobą, gdyż zakończyła się rywalizacja w biegach narciarskich, skokach i kombinacji norweskiej.

Czas zatem na podsumowanie startów wiślań w OOM "Śląskie 2020".

SKOKI NARCIARSKIE:

W kategorii klubów WSS Wisła zdobył 1 miejsce!

Indywidualnie wśród juniorów na skoczni K-95 pierwsze miejsce zajął Tomasz Pilch a trzecie Szymon Jojko, natomiast na skoczni K-70 Szymon Jojko również był trzeci, a Tomasz Pilch zakończył konkurs na piątej pozycji. Wśród juniorów młodszych na skoczni K-95 na drugim stopniu podium zameldował się Arkadiusz Jojko, a pozostali nasi zawodnicy zajęli dalsze miejsca: Miłosz Krzempek (11), Dominik Niemczyk (18), Adrian Wawrzacz (23). Na mniejszej skoczni nikomu nie udało się doskoczyć do podium. Arkadiusz Jojko był 6, Miłosz Krzempek 7, Dominik Niemczyk 17, a Adrian Wawrzacz 23.

W trzyosobowej rywalizacji drużynowej nasi skoczkowie reprezentowali zespoły województwa Śląskiego. Juniorzy Śląskie I zdobyli złoty medal (w składzie skakali Tomasz Pilch i Szymon Jojko), a wśród juniorów młodszych srebrną drużynę Śląskie I tworzył m.in. Arkadiusz Jojko, a w składzie brązowych medalistów Śląskie II znalazł się Miłosz Krzempek.

Dwa medale z olimpiady przywiezie do Wisły też nasza skoczkini Nicole Konderla. Na skoczni K-70 wywalczyła srebro, a na K-95 brąz. Czwarte miejsce na mniejszej skoczni wywalczyła Wiktoria Kiersnowska

KOMBINACJA NORWESKA:

W rywalizacji kombinatorów startował Miłosz Krzempek, który wśród juniorów młodszych w rywalizacji na skoczni K-70 i biegu na dystansie 7,5 km zajął 8 miejsce, a dwa dni później na skoczni K-95 i w biegu na 3,9 km był siódmy. Drużynowo ekipa Śląskie I (z Miłoszem Krzempkiem w składzie) wywalczyła srebrny medal. Drugą drużynę Śląskie, którą wsparł Arkadiusz Jojko, sklasyfikowano na miejscu piątym.

BIEGI NARCIARSKIE:

Wśród biegaczy mieliśmy troje naszych reprezentantów w kategorii junior młodszy. Najlepiej spisała się Aleksandra Raszka, która wśród dziewczyn w biegu na dystansie 7,5 km stylem klasycznym wywalczyła 4 miejsce, na 5 km stylem dowolnym była 7, a w sprintach 14. Wśród chłopców startowali Gabriel Boś (20 miejsce na 10 km stylem klasycznym, 19 miejsce w sprintach i 26 miejsce na 7,5 km stylem dowolnym) oraz Łukasz Cieślar (25 miejsce na 10 km stylem klasycznym, 25 miejsce w sprintach i 30 miejsce na 7,5 km stylem dowolnym).