Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła zimą

Banner - wyciąg narciarski
Banner - trasy biegowe
Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Praktyki zagraniczne w Portsmouth

13.10.2017

Dziesięć uczennic z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle odbyło czterotygodniowe staże w Anglii w Portsmouth. Zostały one zrealizowane i sfinansowane w ramach Funduszu Europejskiego PO WER - „Mobilny Technik w ZSGH w Wiśle”.

Dziewczęta zdobywały doświadczenie zawodowe pracując w hotelach: Ibis i Premier Inn, restauracji Akash oraz w salonie Pure Sun na stanowiskach housekeeping, hostessa, kelnerka i recepcjonistka. Uczennice mogły nabyć nowe umiejętności zawodowe z zakresu obsługi klienta, poszerzyć swoją wiedzę na temat specyfiki kuchni angielskiej oraz innych kultur gastronomicznych, które zadomowiły się na Wyspach Brytyjskich. Pobyt w Anglii był także doskonałą okazją do obserwacji wielokulturowego społeczeństwa, które pomimo różnic religijnych, światopoglądowych czy obyczajowych może funkcjonować poprawnie. W zakładach pracy dziewczyny miały możliwość poznania ludzi pochodzących z różnych krajów europejskich, Azji czy Afryki, którzy potrafią z sobą współpracować i wspólnie dbać o jakość oferowanych klientom usług.

Praktykantki mieszkały u rodzin angielskich, dzięki czemu mogły poznać tutejsze tradycje rodzinne i kulinarne, kulturę oraz doskonalić umiejętności językowe. W weekendy zwiedziły urocze miasta na południu Anglii: Oxford z siedzibą najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu świata, Brighton, znany z Royal Pavilion – królewskiego pałacu w stylu hindi, oraz Winchester, czyli pierwszą stolicę Anglii, gdzie mogły zobaczyć Okrągły Stół legendarnego władcy Brytów króla Artura oraz XI-wieczną katedrę. Wolne chwile przeznaczały na spacery po Portsmouth wzdłuż cieśniny Solent i kanału La Manche.


Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2018
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego