Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła zimą

Banner - wyciąg narciarski
Banner - trasy biegowe
Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Prestiżowe nagrody dla wiślańskich organizacji

24.01.2022

Koncert Noworoczny to wydarzenie o uroczystym charakterze, które z jednej strony podsumowuje rok miniony oraz otwiera ten, który właśnie się rozpoczyna. Tegoroczny był doskonałą okazją ku temu, by uhonorować tych, którzy od wielu lat pracują na rzecz rozwoju Wisły, a także całego Województwa Śląskiego. Podczas sobotniego (22.01) Koncertu Noworocznego w Hotelu Gołębiewski wręczono najwyższe odznaczenia w województwie śląskim. Honorowe Złote Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego z rąk Jana Kawuloka, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Wojciecha Kałuży, Wicemarszałka Województwa Śląskiego otrzymały cztery wiślańskie organizacje:

  • Związek Pszczelarzy w Wiśle,
  • PTTK odział w Wiśle,
  • Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe,
  • Integracyjne Stowarzyszenie Wiślańska Jedynka.

 

Odznaki odbierali przedstawiciele zarządów: Jerzy Cieślar – Prezes Związku Pszczelarzy w Wiśle, Izabela Rudzińska – Prezes PTTK/Oddziału w Wiśle, Donat Zniszczoł – Wiceprezes Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Zbigniew Dusza – Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Wiślańska Jedynka.

Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego nadaje się osobom fizycznym oraz instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym, które całokształtem działalności na terenie województwa śląskiego przyczyniły się do jego rozwoju pod względem gospodarczym, kulturalnym i społecznym.

Odznakę na wniosek nadaje w imieniu Sejmiku Województwa Śląskiego doraźna Komisja – „Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Wnioskodawcą o przyznanie Honorowych Złotych Odznak dla czterech wiślańskich organizacji był Burmistrz Miasta Wisła – Tomasz Bujok.

 

Związek Pszczelarzy w Wiśle
Związek Pszczelarzy w Wiśle prowadzi swą działalność od przeszło 90 lat, niestrudzenie propagując rozwój pszczelarstwa w całym regionie. Zakładają pasieki, organizują kursy, pokazy, wykłady i konferencje, jak również wystaw. W Muzeum Beskidzkim w Wiśle dwukrotnie urządzono wystawy popularyzują pasiecznictwo zatytułowane „Od miodu do mioduli". W roku 2020 Związek mocno zaangażował się w powstanie ekspozycji pszczelarskiej w nowo powstałym Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle, dzięki czemu odwiedzający mogą zobaczyć prawdziwy ul oraz wyposażenie każdej pasieki, narzędzia pszczelarskie oraz skosztować miodu w różnych wydaniach. Członkowie Związku wielokrotnie byli odznaczani medalem im. ks. dra Jana Dzierżona, który został ustanowiony przez Polski Związek Pszczelarski za wybitne zasługi dla rozwoju pszczelarstwa.

 

PTTK Oddział w Wiśle
PTT/Oddział w Wiśle skupia około 150 przewodników, krajoznawców i miłośników turystyki górskiej z całego regionu. Organizuje wiele wydarzeń o charakterze turystycznym m.in. Rajd Górski im. Jerzego Kukuczki, w którym udział biorą dzieci i młodzież z całego kraju, jak również żona najsławniejszego polskiego himalaisty, Cecylia Kukuczka. Ma swoją siedzibę w zabytkowym, myśliwskim zameczku Habsburgów, który powstał w XIX w. na Baraniej Górze, a później przeniesiony został do centrum miasta, na ulicę Lipową. W budynku tym prowadzony jest również Punkt Informacji Turystycznej oraz wystawa "Głuszec w lasach Beskidu Śląskiego".

 

Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Wiślański klub swoją historię rozpoczął w roku 1953, zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w skokach narciarskich, biegach i kombinacji norweskiej, a także w piłce nożnej. W kadrze trenerskiej od wielu lat pracuje zasłużony i znany szkoleniowiec Jan Szturc, który odkrył i wyszkolił wielu medalistów Mistrzostw Polski i Mistrzów Świata. Spod skrzydeł tego właśnie klubu wyfrunęli Adam Małysz i Piotr Żyła. Czołowymi zawodnikami klubu są reprezentanci Polski, biorący udział w najwyższych rangą wydarzeniach sportowych. Skoczkowie klubu: Piotr Żyła, Paweł Wąsek oraz wychowanka Nicole Konderla, będą reprezentowali nasz kraj podczas najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

 

Integracyjne Stowarzyszenie Wiślańska Jedynka

Integracyjne Stowarzyszenie Sportu Wiślańska Jedynka powstało 26 czerwca 2008 r. i od samego początku zaszczepia ono i rozwija w młodym pokoleniu pasję gry w koszykówkę. Łącznie stowarzyszenie skupia w swoich szeregach ok. 100 dziewcząt. W ubiegłym roku w kategorii U15K drużyna z Wisły zakwalifikowała się do Finałów Mistrzostw Polski Kobiet w Gdańsku, gdzie zajęła 8 miejsce w Polsce. Z kolei drużyna seniorek po raz pierwszy w historii klubu zakwalifikowała się do grupy A. Należy jeszcze wspomnieć, że klub ma w swoich szeregach wiślanki, które zakwalifikowały się do kadry Śląska, kadry Polski oraz grają w 1 Lidze Kobiet i Ekstraklasie Kobiet. Dwie zawodniczki z rocznika U15K grają w lidze w USA.


Serdecznie gratulujemy przyznanych wyróżnień i życzymy kolejnych sukcesów w prowadzonej działalności!

 


Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2024
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy