Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Sportowy weekend z sukcesami

14.03.2022

W norweskim Vikersund w weekend rozegrano konkursy Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. W konkursie indywidualnym, jak zawsze o tytule mistrza decydowały cztery skoki. Po dwóch piątkowych seriach Piotr Żyła zajmował dziewiętnaste miejsce, a Paweł Wąsek był sklasyfikowany na dwudziestej dziewiątej pozycji. W drugim, finałowym dniu rywalizacji Piotr Żyła przesunął się nieco w górę i ostatecznie w końcowej klasyfikacji zajął miejsce piętnaste, a Paweł Wąsek, również po delikatnym awansie ukończył mistrzostwa na dwudziestym piątym miejscu w swoim debiucie. W ostatnim dniu Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich rozegrano konkurs drużynowy. Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła (WSS Wisła), Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane) oraz Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra) zajęła piąte miejsce. Złoty medal wywalczyli bezkonkurencyjni tego dnia Słoweńcy przed Niemcami i Norwegią.

W weekend rozegrano również finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego. Areną zmagań była Wielka Krokiew w Zakopanem. W sobotę rozegrano dwa konkursy. W pierwszym konkursie Aleksander Zniszczoł zajął trzynaste, a Kacper Juroszek dziewiętnaste miejsce. Pozostali dwaj zawodnicy WSS Wisła Tomasz Pilch i Szymon Jojko nie wywalczyli punktów i zostali sklasyfikowani odpowiednio na czterdziestej czwartej oraz pięćdziesiątej piątej pozycji. W drugim sobotnim konkursie znów punktowała tylko dwójka zawodników WSS Wisła: Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek, którzy zajęli odpowiednio trzynaste i czternaste miejsce. Ostatni, niedzielny konkurs w Zakopanem zawodnicy WSS Wisła zakończyli na dziesiątej pozycji Aleksander Zniszczoł, a Kacper Juroszek na jedenastej.

W końcowej klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego najlepszym z Polaków okazał się Kacper Juroszek (382 pkt, miejsce 15). W tegorocznej edycji z naszych zawodników klubu WSS Wisła punktowali jeszcze Aleksander Zniszczoł i Szymon Jojko.

W sobotę i niedzielę na trasach biegowych PZN Kubalonka rozegrano piątą, finałową edycję Pucharu Grupy Azoty w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. W zawodach uczestniczyło ponad 300 biegaczek i biegaczy. W gronie zwycięzców znalazła się zawodniczka WSS Wisła Laura Wantulok zdobywając złoto i tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek w sobotnim starcie techniką klasyczną na dystansie 3 km. Kamila Haratyk zakończyła bieg na piątym miejscu, Olga Cieślar na siódmym, a Maja Kubaczka na dwudziestym. Wśród młodzików dziewiętnaste miejsce wywalczył Samuel Szczotka. Niedzielnym startem Laura powtórzyła swój wynik techniką dowolną na dystansie 5 km stając ponownie na najwyższym miejscu na podium i raz jeszcze zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. Kamila Haratyk, podobnie jak w sobotę, zakończyła bieg na piątym miejscu, Olga Cieślar na 11, a Maja Kubaczka ponownie na 20. Samuel Szczotka tym razem uplasował się na 18 pozycji.

W sobotnich sprintach juniorów dziewiąte miejsce wywalczył Gabriel Boś, a 12 Łukasz Cieślar, natomiast wśród juniorek szósta była Aleksandra Raszka. Sprinty juniorów młodszych, tuż za podium, na czwartym miejscu ukończył Dawid Pilch, a Tomasz Wąsowicz zajął miejsce ósme. Siedemnasty skończył Piotr Palka.

W niedzielę wśród juniorek na 7,5 km techniką dowolną siódma zawody ukończyła Aleksandra Raszka. W biegu juniorów na 12,5 km techniką dowolną Łukasz Cieślar zajął 11 miejsce, a tuż za nim znalazł się Gabriel Boś. Wśród juniorów młodszych, tuż na podium, czwartą lokatę wywalczył Tomasz Wąsowicz. Dzięsiąty został sklasyfikowany Dawid Pilch, a dziewiętnasty Piotr Palka.

W zawodach startowała też liczna grupa najmłodszych dziewczynek z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Wyniki zawodów TUTAJ

W piątek na skoczniach w Wiśle Centrum odbyły się piąte w tym roku zawody dzieci i młodzieży w skokach narciarskich z cyklu „Nadzieje Beskidzkie”. W konkursie skoków najlepsi okazali się zawodnicy WSS Wisła: Oliwia Bury, Patrycja Kobielusz, Michał Cieślar, Paweł Walach oraz Adam Nawrocki.