Banner - warunki narciarskie

Starty wiślan: sukces lekkoatletów z Gimnazjum nr 1

23.05.2016

Oto kolejne wyniki osiągane przez naszych sportowców w minionym okresie:

• Łukasz Adamik z Wisły zajął 66. miejsce w III Półmaratonie Mustanga, który odbył się 14 maja w Porębie.
  • Jakub Glajcar zajął 46. miejsce (22. w kategorii M-30) w 15. PZU Cracovia Maraton, który odbył się 15 maja. Wiślanin przebiegł dystans w czasie 2:50.45.
  • 15 maja w Rybniku odbył się Otwarty Turniej Kwalifikacyjny Juniorów Młodszych w Ju-Jitsu. W swojej kategorii wagowej 2. miejsce zajął Maksymilian Łowczyński, a 4. Bartosz Baczyński z UKC Centrum Wisła.
  • 18 maja w Wiśle odbył się finał rejonowy Drużynowych Zawodów Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych. W rywalizacji dziewcząt triumfowała reprezentacja Gimnazjum nr 4 w Pszczynie, natomiast w gronie chłopców najlepsza okazała się drużyna Gimnazjum nr 1 w Wiśle, która wystąpiła w składzie: Hubert Dudzik, Jakub Szalbot, Samuel Czyż, Adam Lazar, Jakub Marekwica, Wiktor Morys, Dawid Szymański, Jakub Niemczyk, Robert Gomola, Maciej Pilch, Mateusz Cieślar, Jeremiasz Bujok, Michał Czyż, Maciej Pilch, Oskar Kurzok.
  • W dniach 20-21 maja w Bydgoszczy rozegrano Międzynardowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Joachim Krężelok z ISSiR Wisła wygrał konkurencję rzutu oszczepem mężczyzn w kategorii F33-34, F53-55, F57.
  • 21 maja w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się ósma i zarazem ostatnia runda rozgrywek Małej Ligi Koszykówki Dziewcząt. W rywalizacji dziewcząt z klas I-IV najlepsza okazała się drużyna ISSiR Wisła, z kolei w kategorii klas V-VI wiślanki zajęły 4. lokatę.
  • Mariusz Kobiela z Wisły zajął 6. miejsce w Biegu Górskim w stylu anglosaskim (pod górę i w dół), który rozegrano 21 maja w Bielsku-Białej w ramach V Górskiej Majówki.
  • Tymoteusz Cienciała (WSS Wisła) stanął na 2. stopniu podium Mistrzostw Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego w skokach narciarskich o Puchar Burmistrza, które odbyły się 22 maja w Zagórzu. 10. miejsce zajął jego klubowy kolega Wojciech Cieślar. Zawodnicy skakali na obiekcie K-20. Natomiast w drugiej konkurencji na skoczni K-40 Tymek był 8., a Wojtek 17.