Banner - wyciąg narciarski
Banner - trasy biegowe
Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Starty wiślan: sukces Tomka Pilcha w Whistler, Piotr Żyła na podium PŚ z drużyną

11.12.2017

Miniony tydzień był dla naszych sportowców bardzo udany. Piotr Żyła razem z kolegami z reprezentacji zajął 2. miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, a Tomasz Pilch wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Whistler.

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Jakub Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła 2. miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który został rozegrany 9 grudnia w niemieckim Titisee-Neustadt. Do zwycięskiej ekipy Norwegii "biało-czerwoni" stracili 0,8 pkt.

3 Niemcy 1054,7 pkt.

Z kolei w jednoseryjnym i loteryjnym konkursie indywidualnym, który rozegrano 10 grudnia, Piotr Żyła zajął 19. miejsce. Zwyciężył reprezentant Niemiec Richard Freitag.
Wyniki - skocznia HS-142 (K-125)

1 Richard Freitag Niemcy 128,4 pkt. 145,0 m
2 Andreas Wellinger Niemcy 126,0 pkt. 139,5 m
3 Daniel Andre Tande Norwegia 122,5 pkt. 135,5 m
19 Piotr Żyła Polska 101,6 pkt. 128,0 m

Piotr Żyła zajmuje w klasyfikacji generalnej PŚ 10. miejsce z dorobkiem 113 pkt. Prowadzi Richard Freitag - 370 pkt.

W dniach 7-8 grudnia na skoczni olimpijskiej w Whistler odbyły się zawody FIS Cup w skokach narciarskich. Wystartowało w nich trzech zawodników WSS Wisła. Tomasz Pilch zajmował 11. i 7. miejsce, Paweł Wąsek był 27. i 24., natomiast Bartosz Czyż plasował się na 40. i 21. pozycji. Wygrywali Elias Tollinger z Austrii i Nejc Dezman ze Słowenii.

W dniach 9-10 grudnia na skoczni w Whistler odbyła się inauguracja Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich/ W premierowym konkursie zyciowy sukces odniósł Tomasz Pilch z WSS Wisła, który wygrał konkurs! Brawo! To największy sukces w dotychczasowej karierze 17-letniego skoczka z naszego miasta. Drugi z zawodników WSS Wisła Paweł Wąsek został sklasyfikowany na 36. pozycji. W drugim konkursie Tomasz Pilch zajął 7. miejsce, a Paweł Wąsek był 32. Triumfował Niemiec Andreas Wank. Liderem całego cyklu po dwóch zawodach jest Tomasz Pilch.

9 grudnia w Ptaszkowej rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody w biegach narciarskich. W sprintach techniką dowolną, zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski, Natalia Bury z WSS Wisła zajęła 3. miejsce w rywalizacji Juniorek A. Pozostali biegacze WSS Wisła: Magdalena Pilch (Juniorki C), Gabriel Boś i Łukasz Cieślar (Juniorzy C) odpadali w ćwierćfinałach. Natomiast 10 grudnia rozegrano biegi techniką dowolną na dystansie 4 km. Natalia Bury zajęła 2. lokatę wśród Juniorek A, Magdalena Pilch była 23. w grupie Juniorek C, natomiast Gabriel Boś i Łukasz Cieślar w grupie Junior C zajmowali odpowiednio 17. i 24. lokatę.

5 grudnia drużyna I LO im. Antoniego Osuchowskiego triumfowała w finale powiatowym w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, który został rozegrany w Cieszynie. Reprezentacja ZSGH im. W. Reymonta w Wiśle przegrała w półfinale z triumfatorkami 4:46.

3 grudnia w Mysłowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska Juniorów w Ju-Jitsu. Maksymilian Łowczyński (UKS Centrum Wisła) zajął 3. miejsce w kategorii do 73 kilogramów chłopców.

2 grudnia w Wiśle odbył się Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików (rocznik 2005). W rywalizacji pięciu zespołów triumfował zespół UKS Wislańskie Orły, 2. miejsce zajął Rekord Bielsko-Biała, a 3. LKS Sportkontakt Goleszów. Ponadto w turnieju zagrały jeszcze Cukrownik Chybie i Football Project Jasienica. W Wiśle rywalizowały również drużyny z rocznika 2010, ale tu grano bez notowania wyników.