Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła zimą

Banner - wyciąg narciarski
Banner - trasy biegowe
Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

XIX Piknik Ekologiczno - Leśny

9.07.2018

W dniach 7-8 lipca odbył się XIX Piknik Ekologiczno-Leśny, zorganizowany przez Nadleśnictwo Wisła, Koła Łowiecke "Głuszec", "Istebna", "Jarząbek" i "Olza" oraz Miasto Wisła.

W trakcie pikniku można było skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: stoisk pokazowych Nadleśnictw, eventów ekologicznych, malowania twarzy, warsztów dla dzieci, prezentacji hodowli głuszców, pszczelarstwa. W parku Kopczyńskiego również można było podziwiać powstającą rzeźbę głuszcza, która była rzeźbiona pilarką spalinową. Na placu Hoffa odbył się z kolei pokaz rzeźby dłutem. Artyści z pracowni JanosikArt wykonali figury pary góralskiej, ufundowanej przez Willę Maciejka z Wisły. Można było także skosztować potraw z dziczyzny przygotowanych przez myśliwych.

Część artystyczna pikniku odbyła się w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny. Zaprezentowali się: Myśliwski Zespół Śpiewaczy "Kwiczoły", Zespół Regionalny "Wisła" z Wisły, Zespół "Mała Istebna" z Istebnej oraz sygnaliści z Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Pokaz swój dali również sokolnicy oraz hodowcy psów myśliwskich. Ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego "Jestem przyjacielem lasu". Natomiast zwieńczeniem artystycznej części pikniku był koncert zespołu Pectus, przed którym wystąpiły laureatki konkursu "Nasza Szansa": Marcelina Kanik, Weronika Pagieła, Natalia Kobyłecka i Marta Staniek.

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok otrzymał uroczyste podziękowanie od dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Wiesława Kucharskiego.

Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok serdecznie dziękuje za wieloletnią współpracę z Lasami Państwowymi oraz pomoc w organizacji tak wyjątkowego wydarzenia jakim jest Piknik Ekologiczno-Leśny.

Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Willi DANA, Cukierni u Janeczki i Firmie Małgorzata.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 


Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego