Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Goście z Japonii w Wiśle

24.05.2022

W poniedziałek 23 maja gościliśmy w Wiśle przedstawicieli japońskiej prefektury Gifu i miasteczka Ena. Członkowie delegacji z Kraju Kwitnącej Wiśni przybyli do Polski na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, a jeden z dwóch zaplanowanych w województwie dni spędzili właśnie w Wiśle. 

Przy pięknej pogodzie i bujnej zieleni udało się gościom pokazać najciekawsze przyrodniczo miejsca w Wiśle jak Jezioro Czerniańskie czy Kaskady Rodła. Japończycy zachwycili się naszą perłą modernizmu, czyli Rezydencją Prezydenta RP - Zamkiem w Wiśle, podziwiali odwagę skoczków podczas zwiedzania skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Malince. Bardzo miłym zaskoczeniem było dla nich spotkanie w Willi Japonica w Łabajowie u Państwa Joanny i Andrzeja Babskich, gdzie podziwiali bogatą kolekcję pamiątek i cenne zbiory przywiezione z Japonii. Zobaczyli też precyzyjnie wykonane czekoladowe postacie w Galerii Figur Czekoladowych w cukierni "U Janeczki", a następnie mieli okazję przespacerować się Parkiem Kopczyńskiego, zobaczyć zmodernizowany kompleks basenów, amfiteatr, rynek, by w końcu na deptaku zakupić kilka pamiątek i upominków z Wisły. Goście zasmakowali też w wiślańskiej kuchni podczas lunchu w Restauracji "Polka" oraz kolacji w "Chacie Olimpijczyka Jasia i Helenki".

W wieczornym spotkaniu oprócz burmistrza Tomasza Bujoka, uczestniczyli Wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża, pełnomocnik marszałka na subregion południowy Aneta Legierska oraz zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej UMWS Aleksandra Samira-Gajny.

W ciągu całego dnia członkom delegacji towarzyszyli też kierownik Tadeusz Papierzyński oraz Karolina Fuchs z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu wiślańskiego magistratu, a także Agnieszka Saternus z Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej UMWS.

W składzie japońskiej delegacji znaleźli się: Hiroki Sakai - zastępca dyrektora Wydziału Spraw Międzynarodowych prefektury Gifu, Hironori Hori - kierownik Działu Spraw Międzynarodowych prefektury Gifu, Ko Fujita z Wydziału Promocji Turystyki miasta Ena oraz Yuka Suzumura z Wydziału Planowania miasta Ena.

Miasto Ena jest zainteresowane, aby zacieśnić relacje z Wisłą i znaleźć pola do współpracy z obopólnymi korzyściami.

 

Dziękujemy pięknie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pobytu gości z Japonii w Wiśle! Zgodnie podkreślali, że Wisła i wiślańska gościnność ich zachwyciła w każdym zakresie!


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3