LOTOS Cup 2020 podsumowany
19 czerwca 2021 roku w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle odbyło się uroczyste podsumowanie XVII edycji „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy minionego sezonu, najlepsze kluby oraz trenerzy.
Laureaci i laureatki LOTOS Cup 2020 w skokach narciarskich
CHŁOPIEC MŁODSZY
Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (400 pkt.)
3. Jakub Nawrocki - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (270 pkt.)
4. Konrad Klimunt - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (245 pkt.)
DZIEWCZYNKA MŁODSZA
Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (380 pkt.)
CHŁOPIEC
Kacper Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (460 pkt.)
2. Kevin Kubień - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (460 pkt.)
DZIEWCZYNKA
2. Natalia Łupieżowiec - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (360 pkt.)
5. Nikola Kiersnowska - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (225 pkt.)
6. Marta Ściborski - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (135 pkt.)
KOBIETY
2. Nicole Konderla - KS AZS AWF Katowice (wychowanka WSS Wisła) (140 pkt.)
MŁODZIK
4. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (380 pkt.)
JUNIOR
Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (540 pkt.)
3. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (400 pkt.)
Laureaci i laureatki LOTOS Cup 2020 w kombinacji norweskiej
CHŁOPIEC MŁODSZY
Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (200 pkt.)
4. Paweł Pierzchała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (110 pkt.)
5. Konrad Klimunt - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (95 pkt.)
6. Jakub Nawrocki - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (85 pkt.)
DZIEWCZYNKA MŁODSZA
Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (200 pkt.)
6. Wiktoria Kubas - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (85 pkt.)
CHŁOPIEC
5. Kacper Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (150 pkt.)
MŁODZIK
5. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (140 pkt.)
JUNIOR MŁODSZY
2. Jakub Wisełka - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (240 pkt.)
4. Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (175 pkt.)
6. Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (140 pkt.)
Po raz ósmy w historii Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" Polski Związek Narciarski przekazał nagrody finansowe w dla trenerów, którzy szukają i szkolą następców mistrza. Fundatorem nagród jest Grupa LOTOS S.A.
Z ramienia Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego otrzymali je: Jan Szturc, Rafał Śliż i Mateusz Wantulok.
W ramach współpracy Polskiego Związku Narciarskiego z Grupą LOTOS po raz czwarty w historii PZN przekazał sześciu najlepszym klubom nagrody finansowe ufundowane przez Grupę LOTOS. Wśród nich znalezło się Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, które otrzymało kwotę 15 000 zł
____________________________________________________________
Pierwsze zawody LOTOS CUP 2021
W sobotę 19 czerwca rozegrano pierwszy konkurs skoków narciarskich letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - 'LOTOS Szukamy Następców Mistrza'.
W gronie zwycięzców zawodów znalazł się Wiktor Szozda (WSS Wisła), który triumfował w kategorii młodzików. Z kolei jego kolega klubowy Tymoteusz Cienciała zajął drugie miejsce w grupie chłopców starszych.
Wyniki pozostałych zawodników:
Seniorzy - skocznia HS-104 (K-95)
1 |
Maciej Kot |
AZS Zakopane |
261,0 pkt. |
103,5 i 105,0 m |
6 |
Szymon Jojko |
WSS Wisła |
207,5 pkt. |
93,0 i 89,0 m |
. |
... |
... |
... |
... |
17 |
Artur Kukuła |
WSS Wisła |
140,5 pkt. |
75,5 i 76,5 m |
Juniorzy (rocznik 2002-2003) - skocznia HS-104 (K-95)
1 |
Szymon Zapotoczny |
KS Eve-nement Zakopane |
236,0 pkt. |
94,5 i 100,5 m |
5 |
Milosz Krzempek |
WSS Wisła |
209,0 pkt. |
94,5 i 89,5 m |
6 |
Arkadiusz Jojko |
WSS Wisła |
202,0 pkt. |
83,5 i 96,0 m |
. |
... |
... |
... |
... |
11 |
Dominik Niemczyk |
WSS Wisła |
116,5 pkt. |
75,5 i 68,0 m |
Juniorzy młodsi (rocznik 2004-2005) - skocznia HS-104 (K-95)
1 |
Marcin Wróbel |
AZS Zakopane |
243,0 pkt. |
105,0 i 95,0 m |
4 |
Jakub Wisełka |
WSS Wisła |
183,0 pkt. |
85,0 i 86,5 m |
6 |
Gabriel Kukuczka |
WSS Wisła |
171,5 pkt. |
84,5 i 84,0 m |
. |
... |
... |
... |
... |
8 |
Grzegorz Mitręga |
WSS Wisła |
150,5 pkt. |
74,0 i 83,0 m |
16 |
Wojciech Troszok |
WSS Wisła |
110,0 pkt. |
71,5 i 69,0 m |
24 |
Jakub Wantulok |
WSS Wisła |
51,5 pkt. |
57,5 i 57,0 m |
Młodzicy (rocznik 2006-2007) - skocznia HS-75 (K-70)
1 |
Wiktor Szozda |
WSS Wisła |
125,0 pkt. |
75,0 m |
. |
... |
... |
... |
... |
12 |
Mikołaj Wantulok |
WSS Wisła |
92,0 pkt. |
61,5 m |
13 |
Jakub Cieślar |
WSS Wisła |
85,3 pkt. |
59,0 m |
20 |
Tymoteusz Sikora |
WSS Wisła |
77,3 pkt. |
56,5 m |
29 |
Jan Cieślar |
WSS Wisła |
55,1 pkt. |
48,0 m |
33 |
Mateusz Bury |
WSS Wisła |
45,9 pkt. |
44,5 m |
34 |
Wojciech Sikora |
WSS Wisła |
40,4 pkt. |
42,0 m |
36 |
Jan Borys |
WSS Wisła |
33,9 pkt. |
39,5 m |
Chłopcy starsi (rocznik 2007-2008) - skocznia HS-75 (K-70)
1 |
Dawid Dzioboń |
KS Rutkow-ski |
115,2 pkt. |
71,0 m |
2 |
Tymoteusz Cienciała |
WSS Wisła |
114,7 pkt. |
71,0 m |
5 |
Jan Krużołek |
WSS Wisła |
101,8 pkt. |
66,5 m |
7 |
Kacper Wantulok |
WSS Wisła |
84,3 pkt. |
59,0 m |
. |
... |
... |
... |
... |
9 |
Kevin Kubuień |
WSS Wisła |
79,9 pkt. |
58,0 m |
14 |
Tomasz Samiec |
WSS Wisła |
62,2 pkt. |
51,0 m |
31 |
Adam Łupieżowiec |
WSS Wisła |
40,4 pkt. |
42,0 m |
35 |
Artur Misiura |
WSS Wisła |
30,1 pkt. |
38,0 m |
40 |
Piotr Paszkiewicz |
WSS Wisła |
19,8 pkt. |
34,0 m |
Kobiety - skocznia HS-104 (K-95)
1 |
Kinga Rajda |
KS AZS AWF Katowice |
196,5 pkt. |
90,5 i 87,0 m |
5 |
Nicole Konderla |
KS AZS AWF Katowice |
142,0 pkt. |
79,0 i 75,5 m |
. |
... |
... |
... |
... |
8 |
Paulina Cieślar |
WSS Wisła |
31,0 pkt. |
59,5 m i DNS |
10 |
Wiktoria Kiersnowska |
WSS Wisła |
- 27,0 pkt. |
40,0.i 38,0 m |
Młodziczki (rocznik 2006 i młodsze) - skocznia HS-75 (K-70)
1 |
Pola Bełtowska |
AZS Zakopane |
110,2 pkt. |
71,0 m |
7 |
Natalia Łupieżowiec |
WSS Wisła |
53,2 pkt. |
47,5 m |
W drugim dniu konkursu w gronie zwycięzców, podobnie jak i wczoraj znalazł się Wiktor Szozda, druga lokatę zajęli Arkadiusz Jojko i Tymoteusz Cienciała (wszyscy WSS Wisła), a na najniższym stopniu podium stanęła Nicole Konderla (KS AZS AWF Katowice).
Wyniki pozostałych zawodników
Seniorzy - skocznia HS-104 (K-95)
1 |
Mateusz Gruszka |
AZS Zakopane |
246,0 pkt. |
104,0 i 97,0 m |
4 |
Szymon Jojko |
WSS Wisła |
232,0 pkt. |
96,5 i 96,5 m |
Juniorzy (rocznik 2002-2003) - skocznia HS-104 (K-95)
1 |
Szymon Zapotoczny |
KS Eve-nement Zakopane |
237,5 pkt. |
96,0 i 100,5 m |
2 |
Arkadiusz Jojko |
WSS Wisła |
232,5 pkt. |
99,0 i 94,0 m |
. |
... |
... |
... |
... |
8 |
Miłosz Krzempek |
WSS Wisła |
167,5 pkt. |
86,5 i 79,5 m |
12 |
Dominik Niemczyk |
WSS Wisła |
102,5 pkt. |
66,5 i 72,0 m |
Juniorzy młodsi (rocznik 2004-2005) - skocznia HS-104 (K-95)
1 |
Klemens Joniak |
LKS Poroniec Poronin |
247,0 pkt. |
102,5 i 99,5 m |
4 |
Gabriel Kukuczka |
WSS Wisła |
202,5 pkt. |
96,0 i 84,5 m |
8 |
Jakub Wisełka |
WSS Wisła |
161,0 pkt. |
79,0 i 83,0 m |
. |
... |
... |
... |
... |
10 |
Grzegorz Mitręga |
WSS Wisła |
146,5 pkt. |
77,0 i 79,0 m |
16 |
Wojciech Troszok |
WSS Wisła |
102,0 pkt. |
68,5 i 69,0 m |
24 |
Jakub Wantulok |
WSS Wisła |
39,5 pkt. |
52,5 i 56,5 m |
Młodzicy (rocznik 2006-2007) - skocznia HS-75 (K-70)
1 |
Wiktor Szozda |
WSS Wisła |
221,6 pkt. |
69,5 i 68,5 m |
. |
... |
... |
... |
... |
12 |
Mikołaj Wantulok |
WSS Wisła |
171,8 pkt. |
61,5 i 57,5 m |
14 |
Tymoteusz Sikora |
WSS Wisła |
158,4 pkt. |
55,5 i 59,0 m |
32 |
Jan Borys |
WSS Wisła |
68,3 pkt. |
40,5 i 38,5 m |
Chłopcy starsi (rocznik 2007-2008) - skocznia HS-75 (K-70)
1 |
Dawid Dzioboń |
KS Rutkow-ski |
242,7 pkt. |
72,5 i 76,0 m |
2 |
Tymoteusz Cienciała |
WSS Wisła |
228,9 pkt. |
73,5 i 68,5 m |
. |
... |
... |
... |
... |
8 |
Jan Krużołek |
WSS Wisła |
168,3 pkt. |
65,0 i 54,0 m |
10 |
Kacper Wantulok |
WSS Wisła |
159,8 pkt. |
56,5 i 57,5 m |
12 |
Kevin Kubuień |
WSS Wisła |
150,7 pkt. |
57,0 i 54,0 m |
18 |
Tomasz Samiec |
WSS Wisła |
131,2 pkt. |
54,0 i 49,5 m |
32 |
Adam Łupieżowiec |
WSS Wisła |
88,8 pkt. |
46,0 i 40,5 m |
41 |
Piotr Paszkiewicz |
WSS Wisła |
48,2 pkt. |
35,0 i 36,0 m |
42 |
Artur Misiura |
WSS Wisła |
46,5 pkt. |
34,0 i 36,0 m |
Kobiety - skocznia HS-104 (K-95)
1 |
Wiktoria Przybyła |
SS-R LZS Sokół Szczyrk |
206,5 pkt. |
95,0 i 87,0 m |
3 |
Nicole Konderla |
KS AZS AWF Katowice |
198,5 pkt. |
97,0 i 83,5 m |
. |
... |
... |
... |
... |
8 |
Paulina Cieślar |
WSS Wisła |
73,0 pkt. |
64,0 i 60,5 m |
10 |
Wiktoria Kiersnowska |
WSS Wisła |
- 48,5 pkt. |
38,0 i 30,0 m |
Młodziczki (rocznik 2006 i młodsze) - skocznia HS-75 (K-70)
1 |
Pola Bełtowska |
AZS Zakopane |
210,6 pkt. |
66,5 i 69,0 m |
6 |
Natalia Łupieżowiec |
WSS Wisła |
110,2 pkt. |
47,5 i 48,5 m |
Dodatkowo w niedzielę rozegrano pierwsze w zawody w kombinacji norweskiej. Z grona naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Tymotuesz Sikora (WSS Wisła), który zajął drugie miejsce w kategorii młodzików.
Wyniki:
Open (Seniorzy / Juniorzy / Juniorzy Młodsi)
1 |
Mateusz Gruszka |
AZS Zakopane |
|
skok (1) - 115,9 pkt. |
bieg (1) - 0:19.00 |
. |
... |
... |
... |
... |
... |
6 |
Miłosz Krzempek |
WSS Wisła |
+ 3.31 |
skok (2) - 113,0 pkt. |
bieg (11) - 0:22.19 |
8 |
Grzegorz Mitręga |
WSS Wisła |
+ 4.07 |
skok (9) - 91,5 pkt. |
bieg (9) - 0:21.29 |
Młodzicy (rocznik 2006-2007)
1 |
Kacper Jarząbek |
TS Wisła Zakopane |
|
skok (5) - 87,0 pkt. |
bieg (1) - 0:09.55 |
2 |
Tymoteusz Sikora |
WSS Wisła |
+ 0.12 |
skok (8) - 83,8 pkt. |
bieg (2) - 0:10.00 |
. |
... |
... |
... |
... |
... |
7 |
Jakub Cieślar |
WSS Wisła |
+ 0.58 |
skok (10) - 72,4 pkt. |
bieg (6) - 0:10.36 |
9 |
Mikołąj Wantulok |
WSS Wisła |
+ 1.16 |
skok 9) - 81,0 pkt. |
bieg (10) - 0:11.48 |
11 |
Jan Borys |
WSS Wisła |
+ 2.58 |
skok (18) - 30,7 pkt. |
bieg (7) - 0:10.38 |
Chłopcy starsi (rocznik 2008-2009)
1 |
Tymoteusz Dyduch |
LKS Klimczok Bystra |
|
skok (2) - 105,4 pkt. |
bieg (2) - 0:05.23 |
. |
... |
... |
... |
... |
... |
8 |
Kacper Wantulok |
WSS Wisła |
+ 1.32 |
skok (5) - 80,5 pkt. |
bieg (17) - 0:06.14 |
9 |
Tomasz Samiec |
WSS Wisła |
+ 1.37 |
skok (15) - 59,4 pkt. |
bieg (10) - 0:05.45 |
17 |
Piotr Paszkiewicz |
WSS Wisła |
+ 2.15 |
skok (29) - 25,2 pkt. |
bieg (3) - 0:05.28 |
Źródło: sport.olza.pl
Fot. T. mieczyński