Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: dobre wyniki zawodników WSS

5.09.2016

Oto wyniki osiagane przez wiślańskich sportowców w ostatnim czasie.

• Pracowity okres mają za sobą zawodnicy startujący w kombinacji norweskiej. 31 sierpnia Paweł Słowiok z Wisły zajął 18., a Adam Cieślar z WSS Wisła 20. miejsce w zawodach Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w austriackim Villach. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Mario Seidl. Kilka dni później, w dniach 2-3 września nasi dwuboiści przeniesli się do niemieckiego Oberstdorfu, gdzie zakończył się cały cykl LGP. W tych zawodach wystartował tylko Paweł Słowiok z Wisły, który zajmował 22. i 19. miejsce. Drugi z naszych zawodników Adam Cieślar z powodu stanu zapalnego kolana nie stanął do starcie. W Oberstdorfie dwukrotnie triumfował Norweg Jarl Magnus Riiber, kóry wygrał klasyfikację generalną LGP, zdobywając 300 pkt. Paweł Słowiok zajął w klasyfikacji końcowej cyklu 21. pozycję (39 pkt.), z kolei Adamowi Cieślarowi przypadła 29. lokata (22 pkt.).
  • Ponad dwustu zawodników wzięło udział w dziewiątej edycji imprezy rowerowej Cross Bike w Dzięgielowie, która odbyła się 3 września. Na dłuższym dystansie zwyciężył Tomasz Dygacz z Katowic, a 2. miejsce zajął Rafał Nogowczyk z Wisły, który triumfował również w swojej kategorii wiekowej.
  • Słoweniec Aljaz Osterc wygrał dwa konkursy FIS Cup w skokach narciarskich w szwajcarskim Einsiedeln, które odbyły się w dniach 3-4 września. Bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Wąsek (WSS Wisła), który zajmował w zawodach 2. i 7. miejsce. Koledzy klubowi Pawła - Tomasz Pilch i Bartosz Czyż zajmowali odpowiednio 18. i 41. oraz 45. i 11. lokatę.
  • Krzysztof Hatlas z Wisły zajął 23. miejsce (4. w grupie wiekowej 30-39) w XVI Biegu na Szczyt Rysianki, który odbył się w 4 września w Żabnicy.