Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Piotr Żyła rewelacyjny w Willingen

19.02.2019

Oto przegląd wyników, jakie osiagali wiślańscy sportowcy w minionym tygodniu.

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła (WSS Wisła), Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wygrała drużynowy konkurs skoków narciarskich, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata, który rozegrano 15 lutego w niemieckim Willingen.
Konkurs drużynowy - skocznia HS-145 (K-130)

. Timi Zajc 230,5 pkt. 130,0 i 133,5 m

Dzień później, 16 lutego Piotr Żyła zajął 4. miejsce w konkursie indywidualnym. Wygrał Karl Geiger z Niemiec.
Wyniki - skocznia HS-145 (K-130)

1 Karl Geiger Niemcy 311,1 pkt. 142,0 i 150,5 m
2 Kamil Stoch Polska 307,1 pkt. 144,5 i 144,5 m
3 Ryoyu Kobayashi Japonia 304,7 pkt. 144,5 i 143,0 m
4 Piotr Żyła Polska 297,9 pkt. 142,0 i 141,5 m

Natomiast 17 lutego skoczek WSS Wisła zajął 3. miejsce w drugim indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. W zawodach zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi, który zarazem triumfował w klasyfikacji Willingen Five. 2. miejsce w tym cyklu, do którego wliczano punkty uzyskane w piątkowych kwalifikacjach oraz weekendowych konkursach PŚ, przypadło Piotrowi Żyle.

1 Ryoyu Kobayashi Japonia 274,4 pkt. 146,0 i 144,0 m
2 Markus Eisenbichler Niemcy 252,8 pkt. 140,0 i 141,5 m
3 Piotr Żyła Polska 250,0 pkt. 142,0 i 137,5 m

W dniach 15-16 lutego w niemieckim Oberstdorfie odbyły się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W pierwszym Paweł Wąsek zajął 8. miejsce, a Aleksander Zniszczoł został sklasyfikowany na 19. pozycji. W drugim Aleksander Zniszczoł zajął 5., a Paweł Wąsek 14. miejsce. Oba konkursy wygrał Clemens Aigner z Austrii.

W dniach 15-17 lutego w Warszawie odbyła się czwarta edycja Turnieju Kobiet w Kendo "Tomoe Cup". Podobnie jak przed rokiem w kategorii początkujących triumfowała Lena Pustówka z Wiślańskiej Sekcji Kendo Geyroku. Warto dodać, że instruktorka wiślańskiego klubu Aleksandra Polok, rywalizująca w turnieju seniorek, otrzymała nagrodę kantosho, przyznawaną za ducha walki.

W miniony weekend (16-17 lutego) w Ustroniu odbył się XXV Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Miasta Ustronia. W rywalizacji dzieci i młodzieży znakomicie zaprezentowali się wiślanie. Wśród dziewcząt niezrzeszonych triumfowała Ewelina Pilch (ZSP1 Wisła Głębce), 2. była Julia Nogowczyk (ZSP1 Wisła Głębce), a 3. Natalia Skiba (ZSP1 Wisła Głębce). Wśród chłopców ze szkół podstawowych wygrał Michał Pilch (SP1 Wisła Centrum), 2. był Łukasz Cieślar (SP1 Wisła Centrum), a 3. Kamil Rucki (SP1 Wisła Centrum). Tuż za podium znalazł się Tomasz Dołęgowski (SP1 Wisła Centrum). Z kolei w zmaganiach klas VII, VIII i gimnazjalnych 2. miejsce wywalczył Przemysław Polok (SP2 Wisła Czarne), a tuż za podium uplasował się Joel Kojma (ZSP1 Wisła Głębce).

Nieźle zaprezentowali się nasi zawodnicy w zawodach dzieci i młodzieży w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej z cyklu "BGK Ski Platinum Cup", które odbyły się 16 lutego w Chochołowie z okazji 173. rocznicy Powstania Chochołowskiego. W konkursie skoków narciarskich w gronie zwycięzców znaleźli się Mikołaj Wantulok (Junior E) i Adam Pilch (Junior F), natomiast na najniższym stopniu podium tej młodszej kategorii stanął Kevin Kubień (wszyscy WSS Wisła). Z kolei w zmaganiach dwuboistów 2. w swojej grupie wiekowej był Adam Pilch, a na 3. pozycji w swoich kategoriach zostali sklasyfikowani Mikołaj Wantulok i Kacper Wantulok.

16 lutego w okolicach Schroniska na Hali Miziowej w Korbielowie odbył się XX Puchar Pilska w narciarstwie wysokogórskim. W zawodach, które zarazem miały rangę Mistrzostw Polski Teamów 8. miejsce zajęła para Piotr Andrzejewski (Wisła) / Mariusz Wargocki (Zakopane), z kolei na 30. miejscu uplasował się duet Szymon Mołek (Cieszyn) / Mateusz Kukuczka (Wisła).

17 lutego w Kościelisku odbył się Walentynkowy Bieg Narciarski Parami. W zawodach wzięło udział trzydzieści dziewięć par, które zmierzyły się na trzykilometrowej trasie. Od wyniku uzyskanego w zawodach odliczano bonus w postaci sekundy za jeden rok życia. W ten sposób jeden z najstarszych duetów na starcie rywalizacji, czyli Maria i Andrzej Bujokowie z Wisły, chociaż uzyskali 9. czas biegu to w klasyfikacji generalnej zostali sklasyfikowani na 7. pozycji.