Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wieści ze szkoły w Malince

24.02.2020

Podsumowanie wydarzeń za styczeń i luty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wiśle Malince.

 

Pokaz zespołu „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy

Naukę w nowym roku rozpoczęliśmy w bardzo ciekawy sposób, bo od pokazu tańców w wykonaniu zespołu „Kwieciste Gwiazdy” z Wołynia na Ukrainie. Członkami tego zespołu tanecznego z miejscowości Kiwercy są wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka. Prezentowane przez nich układy taneczne charakteryzują się dużą różnorodnością, obejmują tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne oraz tańce z różnych regionów. Młodzi artyście występują w pięknych, kolorowych strojach, dopasowanych do każdego tańca. Stroje te szyją i opracowują we własnym zakresie – artyści i ich opiekunowie. Nasi uczniowie z zapartym tchem patrzyli na pokaz, który trwał ponad godzinę.

 

Bezpłatne zajęcia na stoku

Kolejny raz z inicjatywy szkółki narciarskiej Jar-ski oraz właścicieli Wyciągu Klepki umożliwiono uczniom naszej szkoły nieodpłatne korzystanie z wyciągu oraz zorganizowano bezpłatne zajęcia narciarskie dla dzieci, które potrzebują pomocy instruktorów. Zajęcia te odbywały się od 27.01, trzy razy w tygodniu Az do zakończenia sezonu narciarskiego. Dzięki tej inicjatywie wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość opanowania umiejętności jeżdżenia na nartach.

 

Dzień Babci i Dziadka

7. lutego wszystkie grupy przedszkolne: maluszki, starszaki i „zerówka” przygotowały pod opieką nauczycieli uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały ciekawy program, na który złożyły się piosenki, tańce, wiersze i oczywiście życzenia. Dzieci grały również na instrumentach oraz wcieliły się bohaterów baśni Braci Grimm prezentując inscenizację Czerwonego Kapturka w adaptacji gwarowej pani Krystyny Pilch – „Czyrwóno Kapucka”. Po występach wnuki i wnuczki z radością wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Podczas spotkania nie  zabrakło również słodkości, a poczęstunek był okazją do wspólnych rozmów i wspomnień. Dla wszystkich był to miło spędzony czas.

 

Karnawałowy bal przebierańców i dyskoteka szkolna

Jak co roku uczniowie z niecierpliwością czekali na karnawałowy bal przebierańców, który zorganizowano w naszej szkole 13. lutego. Dzieci poprzebierane były w piękne stroje – tradycyjnie dominowały księżniczki oraz policjanci, ale nie brakło nawet mumii i drwala. Bal rozpoczęto tradycyjnym polonezem, by potem bawić się przy popularnych piosenkach oraz przeprowadzić kilka konkursów. A wszystko osłodził nieodzowny pączek. Zaś po południu zorganizowano dyskotekę dla uczniów klas 4 do 8, podczas której furorę robiły błyszczące kapelusze i świecące krawaty.

 

Żywa lekcja historii

19. lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w kolejnej żywej lekcji historii. Podczas tych lekcji, prowadzonych w niezwykle ciekawy oraz dowcipny sposób, zapoznają się kolejny raz z różnymi epokami. Tym razem tematyka dotyczyła starożytnego Rzymu. Dzieci mogły przymierzyć różne rodzaje zbroi oraz zaznajomić się ze sposobami walki stosowanymi w tej epoce.

 

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

W międzyszkolnym konkursie ortograficznym, który został zorganizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Głębcach, uczennica klasy ósmej naszej szkoły, Wiktoria Magicz, zdobyła wyróżnienie. Przygotowana została przez polonistkę Klaudię Szewczyk.

 L. Czyż, M. Lach

 

 

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3