Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wycieczka z SP2 do kopalni „Królowa Luiza" w Zabrzu.

16.05.2022

W dniu 26.04.22 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem zamiast szkolnych przestrzeni zwiedzali podziemia Muzeum Górnictwa Węglowego Kopalni "Królowa Luiza" w Zabrzu.

Klasy 1-3 wraz z sześciolatkami i opiekunami mieli przyjemność dowiedzieć się, jak powstaje węgiel i jak jest wydobywany, jak wygląda praca górnika, jakie maszyny pomagają mu w pracy, a także do czego węgiel jest wykorzystywany. Wspaniali przewodnicy z kopalni „Królowa Luiza” docenili wiedzę, jaką posiadają dzieci z SP2 z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Uczniom udało się nawet zobaczyć legendarnego Skarbnika, przejechać kolejką, zobaczyć, jak pracują potężne maszyny górnicze i zakupić liczne pamiątki.

Po drobnych szaleństwach na placu zabaw i wzmacniającym posiłku uczniowie wraz z opiekunami wrócili do przepięknej Doliny Czarnego zmęczeni, ale bogatsi o cały dzień pozytywnych wrażeń.

 

Anna Pilch


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3